virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

KIRI CUP 2017

Kiri Cup juostiin ensimmäistä kertaa vuonna 2012.
Kilpailun nimi juontaa yhdestä tallin alkuperäisasukkaasta,
Kiri-Kalle KIR:stä.

Kiri Cup koostuu kolmesta osakilpailusta ja finaalista.
Finaaliin osallistuvat eniten pisteitä keränneet hevoset.

Kilpailusarjaan ovat tervetulleita osallistumaan kaikki 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit ja -tammat.
Sekä oriille että tammoille on omat lähtönsä. Ruunat ovat tervetulleita osallistumaan oriiden sarjaan.

Vuodesta 2015 eteenpäin Cupin voittaja on finaalin voittanut hevonen,
eikä eniten pisteitä kerännyt kuten edeltävinä vuosina.

Vuodesta 2016 eteenpäin kilpailu on ollut avoin kaikille kylmäverisille pelkästään suomenhevosten sijaan.
2016 nostettiin myös voittorahoja ja finaalipäivänä juostaan oheis-Kiri-lähtöjä.

Osallistuminen ja rajoitukset

- avoinna kylmäverisille, joiden ennätys 25,0 - 28,0
- oriit ja tammat omissa sarjoissaan, ruunat saavat osallistua oriiden sarjaan
- 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / osakilpailu

- loput osallistumisohjeet kutsussa

Pisteytys

Osakilpailut:
1. 6p.
2. 4p.
3. 2p.
loput rahasijat 1p.

Finaali:
1. 10p.
2. 8p.
3. 6p.
4. 4p.
5. 2p.
6. 1p.

Palkinnot

Osakilpailujen palkintosummat
1. 8 000 v€ + loimi
2. 6 500 v€
3. 4 500 v€
4. 2 500 v€
5. 1 500 v€
6. 800 v€

Finaalin palkintosummat
1. 20 000 v€ + loimi + seppele + pokaali + kukkia
2. 15 000 v€
3. 10 000 v€
4. 7 000 v€
5. 5 000 v€
6. 3 000 v€

Osakilpailut

09.11.2017 1. osakilpailu
16.11.2017
2. osakilpailu
23.11.2017
3. osakilpailu
30.11.2017
finaali

VOITTAJAT 2017

o. Encore & t. Purnin Valveikas

PISTETILANNE
päivitetty 16.12.2017 (3. ok)

ORIIT

12p. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MIS)
6p. 6v o Encore / Kaisa (RDT)
6p. 10v o Narrilaivan Camoon / Kalle (NaSe)
4p. 6v o Radikaali Weijari / Essi (RDT)
4p. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO)
3p. 6v o Snillin Vihtori / (SnRa)
2p. 8v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra)
2p. 10v o Narrilaivan Palalaikka / Kiia (NaSe)
2p. 9v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra)
1p. 5v o AH Cetan / (ARO)
1p. 5v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM)
1p. 5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS)

Loput 3 finaalipaikkaa arvottu 1p. saaneiden kesken (AH Cetan, Jonnet Ei Muista, Duanin Leijonamieli)
1p. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS)

TAMMAT

8p. 9v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra)
7p. 8v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra)
6p. 8v t AH Chione / (Nase)
4p. 6v t AH Tiikerililja / (ARO)
4p. 11v t Dii-Dii Daalia / Vilma (RDT)
4p. 6v t Tuomen Lumo / Jorma (Duo)
3p. 9v t AH Sadetanssi / (ARO)
2p. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS)
2p. 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS)
1p. 7v t AH Lakuriina / Laura (RDT)
1p. 6v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta)
1p. 7v t AH Tulikuu / (Nase)

Loput 3 finaalipaikkaa arvottu 1p. saaneiden kesken (AH Lakuriina, Saltan Aurinkousva, AH Tulikuu)
1p. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS)
1p. 7v t Snillin Havina / (SnRa)