virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 30.07.2017

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Nordic Dream Meeting-finaali ja Classic Pace.

Osallistuminen ja rajoitukset

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Classic Paceen 2 peitsaria / omistaja
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit107 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Classic Pace-info

Osallistujien joukosta valitaan 12 parasta (ennätyksen, voittosumman, statistiikan ja aikaisemman suurkilpailumenestyksen perusteella), loput juoksevat vaihtoehtoisesti lähdössä 1 tai 4 ennätyksensä mukaan. Jos omistaja ei halua hevosen juoksevan Classic Pacesta karsiuduttuaan lähdössä 1/4, on siitä ilmoitettava osallistumisen yhteydessä.

Arvontatapana on suhteutettu arvonta, jossa annetaan nimiä hevosille tiettyjen perusteiden mukaan. Nimien antamisen jälkeen osallistujalista laitetaan arvontakoneeseen ja arvotaan. Tuloksissa huomioidaan kunkin hevosen paras sijoitus ja poistetaan huonommat sijoitukset.
Kts.
nimien määräytymisperusteet arvonnassa.

Classic Pacen kaksi parasta kutsutaan marraskuussa juostavaan Championship Battleen.

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo peitsareille 1609m, ennätys p.09,5-11,0, 3v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, ennätys alle 14,0, 4v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 1609m, ennätys alle 24,0, 5v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 4. Ryhmäajo peitsareille 1609m, ennätys alle p.09,4, 3v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 5. Nordic Dream Meeting-finaali, ryhmäajo lämminverisille 1609m, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+pokaali+seppele - 50 000ve - 30 000ve - 20 000ve (- 10 000ve)
Lähtö 6. Classic Pace, ryhmäajo peitsareille 1609m, ennätys p.09,9 tai alle, vs. väh. 50 000v€
P: 60 000ve+loimi+pokaali+seppele - 30 000ve - 18 000ve - 11 880ve (- 5940ve)

Osallistujat/tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo peitsareille 1609m, ennätys p.09,5-11,0, 3v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
1. 5v o Unbecoming Duán / Olli (DP) p.09,5aly -- p.01.09,2aly
2. 7v o Atlantic Skipper Depac / Sara (DP) p.09,5aly -- p.01.09,5aly
3. 5v o Sensation Duán / Markus (DP) p.09,5aly -- p.01.09,5aly x
4. 6v t Undertake Ach / Raili (DP) p.09,5aly -- p.01.09,6aly
5. 6v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p10,2a -- p.01.10,1aly x
6v o Modern Investigate / Tomi (DP) p.09,5aly -- - hll
6v o Scallywag Ach / (ARO) p10,4a -- - k

ryhmä 2
1. 6v t Maintain Stain / Kalevi (DP) p.09,8aly -- p.01.09,2aly
2. 5v o Nottachance / Johanna (DP) p.09,6aly -- p.01.10,2aly
3. 8v t Echo Ach / (ARO) p10,3a -- p.01.10,4aly
4. 5v t Renaissance / Sara (DP) p.09,6aly -- p.01.10,5aly
5. 7v o Hellbird Ach / Gregory / (DP) p.09,9aly -- p.01.10,5aly
6v t Hellfox Ach / Helena P (DP) p.09,8aly -- - hll
6v t Dazzle'n'Daze Stain / Maikki (DP) p.09,9aly -- - hll

Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, ennätys alle 14,0, 4v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
1. 8v o Spirit Burn / Mario (DS) 13,6ke -- 01.12,4aly
2. 6v o Térence / Jorma (DS) 13,4aly -- 01.12,5aly
3. 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.12,5aly
4. 6v t Bianca Duán / Aaro (DS) 13,5aly -- 01.12,8aly
5. 7v o Arran Ach / (ARO) 13,7a -- 01.12,9aly
6. 6v o Maksimilien / Jarmo (DS) 13,2aly -- 01.13,3aly x
7. 5v o Onesimé Duán / Sergei (DS) 13,6aly -- 01.13,4aly
8. 7v t Thowra / Pietari (DS) 13,6aly -- 01.13,6aly x
6v t Radical Momentum / Heini (DS) 13,5aly -- - hpl

ryhmä 2
1. 6v o Firelord Ach / (ARO) 13,7a -- 01.12,4aly
2. 5v o Ubiquitous / Helena (DS) 13,1ly -- 01.12,6aly xx
3. 6v t Gwendoline / Timo (DS) 13,5aly -- 01.12,6aly
4. 6v t Valéry / Reino (DS) 13,2aly -- 01.12,7aly x
5. 7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.12,8aly xx
6. 6v t Marguerite / Sami (DS) 13,4ly -- 01.13,5aly
7. 5v t Anziyan / Gustav (DS) 13,3ly -- 01.13,5aly x
6v t Ames Chérubin / Magnus (DS) 13,7aly -- - hyl
6v o Ghislain / Riina (DS) 13,2aly -- - hpl

ryhmä 3
1. 7v t Zaria Ach / (ARO) 12,6a -- 01.11,8aly
2. 7v o Varfolomei / Heluna (DS) 12,7aly -- 01.11,9aly
3. 10v t Chimera Slick / Janne (DS) 10,7aly -- 01.12,1aly
4. 7v o Dieu En Colère / Anthonio K (DS) 12,1aly -- 01.12,3aly
5. 5v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 12,2aly -- 01.12,4aly
6. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.12,5aly x
7. 10v t Peony Burn / (ARO) 12,1a -- 01.12,6aly
8. 7v t Druzhina / Mikko (DS) 12,5aly -- 01.13,2aly
9. 10v o Camaro Foxy / (ARO) 12,8a -- 01.13,2aly
10. 10v t Eurythmics / (SnRa) 11,0a -- 01.13,4aly xx
12v o Archangel Ach / (ARO) 11,1a -- - hml

ryhmä 4
1. 8v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a -- 01.12,1aly
2. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- 01.12,2aly
3. 8v t Delight Pomp / reibili (DS) 12,2aly -- 01.12,2aly
4. 8v t Sayonara Rus / Hilkka (DS) 12,5aly -- 01.12,3aly x
5. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.12,4aly xx
6. 8v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.13,1aly x
7. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 01.13,4aly
8. 10v t El Camino Snilli / (ARO) 12,5a -- 01.13,4aly
9. 10v o Pruie Duán / Seleste (DS) 12,6aly -- 01.13,5aly
10. 7v t Katrinz / Ville (DS) 12,7aly -- 01.13,6aly x

Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 1609m, ennätys alle 24,0, 5v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
1. 7v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,8a -- 01.23,2aly xx
2. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 23,1aly -- 01.23,2aly x
3. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 23,3ly -- 01.23,3aly x
4. 8v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a -- 01.23,4aly
5. 10v o Senaattori / reibili (DS) 24,0ke -- 01.23,5aly
6. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 23,1ly -- 01.23,5aly
7. 11v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 01.23,6aly x
8. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 23,2aly -- 01.24,1aly xx
9. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 23,7 -- 01.24,2aly
10. 7v t Snillin Joperiina / (SnRa) 23,4a -- 01.24,3aly
10v o Duanin Mysteeri / Jarmo (DS) 23,2aly -- - k
8v t Pessiina / Kaarlo (DS) 23,1aly -- - hml

ryhmä 2
1. 6v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- 01.23,2aly
2. 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,5aly -- 01.23,2aly
3. 14v t Savun Valkea / (ARO) 22,4a -- 01.23,2aly
4. 9v t AH Harhaleikki / (ARO) 22,7a -- 01.24,1aly
5. 11v o Savun Carmiva / (ARO) 22,8a -- 01.24,2aly x
6. 10v t Senhorita / Jannika (DS) 22,5aly -- 01.24,3aly
7. 7v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 22,3aly -- 01.24,3aly
8. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,8aly -- 01.24,3aly
9. 12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- 01.24,5aly xx
10. 8v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a -- 01.24,6aly
13v o EP Aatos / (SnRa) 20,2a -- - hpl

Lähtö 4. Ryhmäajo peitsareille 1609m, ennätys alle p.09,4, 3v+
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
1. 6v o Jetcall Stain / Viivi (DP) p.09,2aly -- p.01.08,6aly
2. 5v o Funcyte Essence / Marjo (DP) p.09,2aly -- p.01.08,8aly
3. 6v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.09,4aly -- p.01.08,9aly
4. 4v t Quaint Duán / Veera (DP) p.09,3aly -- p.01.09,3aly
5. 8v o Rise Of Evil / (ARO) p09,2a -- p.01.09,6aly x
6. 9v o Death Ray / (ARO) p08,8a -- p.01.10,1aly x
7. 6v o Catamaran Stain / Niklas (DP) p.09,2aly --  p.01.10,4aly xx
8. 7v t Camelia Duán / Jenna R. (DP) p.08,3aly -- p.01.10,5aly x
5v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.09,2a -- - hml

ryhmä 2
1. 5v t Glitterlance / Reino (DP) p.09,4aly -- p.01.08,8aly
2. 4v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.09,1aly -- p.01.08,9aly
3. 4v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.09,2aly -- p.01.09,1aly
4. 5v t Aftershock / Marke (DP) p.09,1aly -- p.01.09,1aly
5. 6v t Uniquess Duán / Helena (DP) p.09,3aly -- p.01.09,1aly
6. 7v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,2aly x
7. 6v t Disillusioned Duán / Maritta (DP) p.09,3aly -- p.01.09,3aly x
7v o Blackout Depac / Vieno A (DP) p.09,3aly -- - hpl
7v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a -- - hll

ryhmä 3
1. 8v o Deveron Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.08,7aly
2. 6v o Drunkenstein / Magnus (DP) p.09,2aly -- p.01.08,8aly
3. 6v t Angelic Din / Kaarlo (DP) p.09,2aly -- p.01.08,9aly
4. 6v o Pandelord Stain / Matias (DP) p.09,4aly -- p.01.09,0aly x
5. 6v o Dreamkeeper Duán / Asko (DP) p.09,2aly -- p.01.09,1aly x
6. 6v o Capitaine Duán / reibili (DP) p.09,3aly -- p.01.09,1aly
7. 5v t Duchess Duán / Pirjo (DP) p.09,2aly -- p.01.09,3aly x
8. 10v t Nightmare Ballet / (ARO) p08,8a -- p.01.09,3aly
9. 5v t Shaylan Delight / Raili (DP) p.09,4aly -- p.01.09,5aly x

Lähtö 5. Nordic Dream Meeting-finaali, ryhmäajo lämminverisille 1609m, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+pokaali+seppele - 50 000ve - 30 000ve - 20 000ve (- 10 000ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
5v o OR'Rapscallion Twix / (Blvd) 10,4aly --
10v o OR'Going Desperado / (Blvd) 11,5aly --
11v o Little Rocke / Spookiness (RDT) 11,5aly --
7v o OR'Foggy Occasion / (Blvd) 10,3aly --
10v o Valentino / (KiRa) 10,3aly --
7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 11,2ly --
12v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 10,2a --
11v t One Of Us / Karla (MRA) 01.10,2aly --
10v o Predator Rus / (PoRa) 11,2aly --
7v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 11,2aly --
7v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 12,1aly --
8v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 10,5a --

TULOKSET
1. 10v o Valentino / (KiRa) 10,3aly -- 01.10,1aly
2. 12v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 10,2a -- 01.10,1aly
3. 7v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 11,2aly -- 01.10,3aly xx
4. 7v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 12,1aly -- 01.10,4aly
5. 7v o OR'Foggy Occasion / (Blvd) 10,3aly -- 01.10,4aly xx
6. 8v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 10,5a -- 01.10,6aly x
7. 11v o Little Rocke / Spookiness (RDT) 11,5aly -- 01.11,3aly
8. 5v o OR'Rapscallion Twix / (Blvd) 10,4aly -- 01.11,4aly x
9. 10v o OR'Going Desperado / (Blvd) 11,5aly -- 01.11,4aly x
10. 7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 11,2ly -- 01.11,4aly
11. 11v t One Of Us / Karla (MRA) 01.10,2aly -- 01.11,5aly xx
12. 10v o Predator Rus / (PoRa) 11,2aly -- 01.11,6aly

Lähtö 6. Classic Pace, ryhmäajo peitsareille 1609m, ennätys p.09,9 tai alle, vs. väh. 50 000v€
P: 60 000ve+loimi+pokaali+seppele - 30 000ve - 18 000ve - 11 880ve (- 5940ve)

ILMOITETUT
10v o
Seth Ach / (ARO) p08,2a --
8v o
Challenger Stain / (ARO) p08,4a --
5v t
Dead Don't Cry / (Susiraja) p.08,6aly --
7v t
Netherworld Orison / (Susiraja) p.08,4aly --
6v o
Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake --
7v o
Get Ugly / (KiRa) p.01.08,2ake --
4v o
Dasha Ach / Maritta (DP) p.09,7aly --
8v o
Tricky Duán / Henna V. (DP) p.08,4aly --
5v t
Magearna Snilli / (SnRa) p.08,3a --
5v o
Yaguar Snilli / (SnRa) p.08,0a --

TULOKSET
1. 7v o Get Ugly / (KiRa) p.01.08,2ake -- p.01.08,1aly
2. 10v o Seth Ach / (ARO) p08,2a -- p.01.08,3aly
3. 5v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.08,0a -- p.01.08,3aly
4. 4v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.09,7aly -- p.01.08,4aly
5. 5v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p.01.08,4aly
6. 6v o Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake -- p.01.08,4aly
7. 5v t Dead Don't Cry / (Susiraja) p.08,6aly -- p.01.08,4aly
8. 7v t Netherworld Orison / (Susiraja) p.08,4aly -- p.01.08,4aly
9. 8v o Challenger Stain / (ARO) p08,4a -- p.01.08,5aly
10. 8v o Tricky Duán / Henna V. (DP) p.08,4aly -- p.01.08,6aly