virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 30.08.2017

Tervetuloa Aken ravitallin villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

Osallistuminen ja rajoitukset

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit111 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 3. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 30 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 4. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 60 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

Osallistujat/tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v o Vanguard Ach / (ARO) p17,3a -- p.01.18,3aly
2. 2v t Saltas Shun / Markus (Salta) p.21,2ke -- p.01.18,5aly
3. 2v t Saltas Unless / Ellu (Salta) p.24,4ke -- p.01.18,6aly
4. 2v t Devilslittlesister / (ARO) ei enn -- p.01.19,1aly xx
5. 2v t Flippetyflap Ach / (ARO) p19,5a -- p.01.19,2aly xx
6. 2v t Tempest Ach / (ARO) p19,1a -- p.01.19,2aly x
7. 2v o Saltas Erroneous / Eve (Salta) p.22,2ke -- p.01.19,3aly xx
8. 2v o Saltas Reversal / Amelie (Salta) p.22,4ke -- p.01.19,5aly
9. 2v o Harlequin Hate / Turo (DP) ei enn -- p.01.19,5aly

ryhmä 2
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v t Sledgehammer / (ARO) p18,4a -- p.01.16,3aly
2. 3v o Archangel Duán / Ari (DP) p.18,1aly -- p.01.16,5aly x
3. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.18,2a -- p.01.16,5aly
4. 3v t Panther Ach / Fia (DP) p.18,0aly --  p.01.16,5aly
5. 3v o Saltas Upbraid / Ville (Salta) p.17,5aly -- p.01.16,5aly
6. 3v o Tombstone / (ARO) p17,4a -- p.01.16,6aly
7. 3v o Lunatic Tears / Maija (Salta) p.17,3ake -- p.01.17,5aly
8. 3v o Iceking Stain / (ARO) p17,6a -- p.01.17,6aly
9. 3v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.18,1aly -- p.01.17,6aly xx

ryhmä 3
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v o Assess Duán / Jari K (DP) p.16,2aly -- p.01.16,2aly x
2. 3v t Iamthebest / (ARO) p17,2a -- p.01.16,3aly
3. 3v o Moneyinthebank / (ARO) p16,2a -- p.01.16,3aly
4. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.17,2a -- p.01.16,6aly
5. 3v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.17,0aly -- p.01.17,2aly
6. 4v o Resist And Bite / (ARO) p17,2a -- p.01.17,2aly x
7. 3v o Quinlan Duán / (ARO) p16,3a -- p.01.17,6aly x
3v t Devana Ach / (ARO) p16,5a -- - hyl

ryhmä 4
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.15,6aly -- p.01.13,1aly
2. 7v t Infinity Ach / (ARO) p15,2a -- p.01.13,1aly
3. 4v t Hellion Ach / (ARO) p14,2a -- p.01.13,2aly xx
4. 4v o Atomic Samurai / (ARO) p14,1a -- p.01.13,3aly
5. 3v o Capitano Duán / Nora (DP) p.14,6aly -- p.01.13,5aly
6. 3v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.15,2aly -- p.01.13,6aly
7. 3v t Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.14,2aly -- p.01.14,1aly x
8. 3v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.15,1aly -- p.01.14,2aly
9. 4v t Dance Of Time / (ARO) p14,6a -- p.01.14,4aly
3v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.15,4aly -- - hpl

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Scallywag Ach / (ARO) p10,4a -- p.01.11,2aly
2. 5v o Icaros Duán / (ARO) p12,3a -- p.01.11,3aly
3. 3v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.12,5aly -- p.01.11,6aly
4. 7v o Red Ice Ach / (ARO) p11,4a -- p.01.12,4aly
4v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.10,9aly -- - hml

ryhmä 6
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v t Nightmare Ballet / (ARO) p08,8a -- p.01.09,4aly xx
2. 7v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.09,6aly
3. 7v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,2aly
4. 8v o Rise Of Evil / (ARO) p09,2a -- p.01.10,3aly
5. 9v o Death Ray / (ARO) p08,8a -- p.01.10,5aly
6. 9v o Challenger Stain / (ARO) p08,4a -- p.01.10,5aly

Lähtö 2. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 6v t Saffron Blossom / Amelie (Salta) p.10,5aly -- p.01.10,2aly
2. 4v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.09,2aly -- p.01.10,4aly
3. 3v t Saltas Nothing To Love / Ellu (Salta) p.16,3ake -- p.01.10,4aly x
4. 4v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.09,1aly -- p.01.10,6aly
5. 4v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.10,9aly -- p.01.10,6aly
6. 6v t Delete Ach / (ARO) p13,1a -- p.01.11,1aly
7. 6v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p10,2a -- p.01.11,3aly xx
8. 5v t Hellraiser Ach / (ARO) p12,0a -- p.01.11,3aly xx
5v o D'aragon Duán / (ARO) p13,1a -- - hyl
8v o Nasty Bach / (KiRa) p.1.10,0 -- - hpl
5v o Yieldingly / Anne (DP) p.10,3aly -- - hll

Lähtö 3. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 30 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 4v o Saltas Uneasy / Ellu (Salta) p.10,3aly -- p.01.09,3aly
2. 5v t Renaissance / Sara (DP) p.09,6aly -- p.01.09,3aly x
3. 5v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,4a -- p.01.09,4aly
4. 5v o Nottachance / Johanna (DP) p.09,6aly -- p.01.09,4aly
5. 5v t Duchess Duán / Pirjo (DP) p.09,2aly -- p.01.09,4aly
6. 9v t Echo Ach / (ARO) p10,3a -- p.01.10,2aly
7. 5v t Midnight Queen / (ARO) p11,4a -- p.01.10,4aly
8. 5v o Unbecoming Duán / Olli (DP) p.09,5aly -- p.01.10,4aly
9. 7v t Nanook Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.10,5aly
7v o Horus Ach / (ARO) p11,6a -- - hpl

Lähtö 4. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 60 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 7v o Tricky Duán / Henna V. (DP) p.09,0aly -- p.01.09,2aly x
2. 7v t Curtain Call / (KiRa) p.01.08,2aly -- p.01.09,3aly x
3. 8v t Torture Arrow / Amelie (Salta) p.08,2aly -- p.01.09,4aly
4. 6v o Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake -- p.01.09,4aly
5. 4v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.09,7aly -- p.01.09,6aly
6. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p.01.10,2aly
7. 6v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.08,0a -- p.01.10,2aly x
8. 9v o Deveron Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.10,4aly
9. 7v t Camelia Duán / Jenna R. (DP) p.08,3aly -- p.01.10,5aly
10. 6v t Uniquess Duán / Helena (DP) p.09,3aly -- p.01.10,5aly
11. 4v o Sandman Snilli / (ARO) p10,2a -- p.01.10,6aly
6v o Innoxious Arrow / Ellu (Salta) p.08,6aly -- - hpl