VRER-ravit 30.01.2017
Tervetuloa
Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan seitsemättä kertaa
järjestettävät Aken Harmaahapsi- ja Aken
Silverbeard-lähdöt sekä ensimmäistä kertaa juostava
peitsarien Aken Greypacer.
Osallistuminen ja rajoitukset
- 5 hevosta
/ omistaja / lähtö, poikkeuksena peitsarit ja
ponit, joita saa ilmoittaa rajattomasti
- päälähtöihin 1 hevonen + 2
varahevosta / omistaja*
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan
tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat
*
Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen
listan hevoset täyttävät tyhjät paikat
ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät
mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.
Osallistumiset
os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit77
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja
(seura) ennätys (monté-enn.) -
Huom! Monté-ennätys vain montelähtöihin.
Lähdöt
Opetuslähtö
1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille
Lähtö 1.
Ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat
lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
Lähtö 2. Ryhmäajo
1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
Lähtö 3. Ryhmäajo
1609m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset Aken
Harmaahapsi 2017
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve -
500ve
Lähtö 4. Ryhmäajo
1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
Lähtö 5. Ryhmäajo
1609m, vähintään 80 000ve voittaneet lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
Lähtö 6. Ryhmäajo
1609m, 8v ja vanhemmat peitsarit Aken Greypacer
2017
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve -
500ve
Lähtö 7. Ryhmäajo
1609m, vähintään 60 000ve voittaneet kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
Lähtö 8. Ryhmäajo
1609m, vähintään 60 000ve voittaneet peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
Lähtö 9. Ryhmäajo
1609m, 9v ja vanhemmat lämminveriset Aken
Silverbeard 2017
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve -
500ve
Osallistujat
Opetuslähtö
1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
1. 2v o El
Diablo Cram! / Nicky (Cram) ei enn -- 1.30,5ke -
hyväksytty
Koelähtö
1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
1. 4v o Russian Roulette
/ Ida T - 01.22,3ke - hyväksytty
Koelähtö
2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
1. 3v t Tuulenpesän
Noitaleski / (TeKo) ei enn. - 01.43,3ke - hyväksytty
2. 3v t Sølv's Legendaarinen Moka / (KiRa) Ei enn. --
01.43,4ke - hyväksytty
3. 3v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) Ei enn. --
01.46,3ke - hyväksytty
4. 4v o Vaeltaja / (TeKo) 37,1ake - 01.46,5ke x -
hyväksytty
5. 3v t Sadunsointu / Micke (MRA) ei enn. - 01.47,5ke -
hyväksytty
6. 3v t Justiinsa / Karla (MRA) ei enn. - 01.47,6ke -
hyväksytty
7. 3v t Sølv's Murheprinsessa / (KiRa) Ei enn. -- 01.50,3ke
xx - hyväksytty
8. 3v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) Ei enn. -- 01.51,7ke
- hyväksytty
9. 3v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) Ei enn. -- -
01.55,5ke xx - hyväksytty
Koelähtö
3. Tasoitusajo 2100m peitsareille
Lähtö
1. Ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat
lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
ryhmä 1
1. 6v o Mr.
Giant Smoke / Nicky (Cram) 13,4aly -- 01.13,2aly x
2. 7v o Ames Désordre / Aatu (RRT) 13,3a --
01.13,3aly
3. 7v t Fashion Gone / Niklas (Team Ninitra)
13,1a - 01.13,3aly x
4. 8v o Archangel Ach / (ARO) 12,5a -- 01.13,4aly
5. 8v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a --
01.13,5aly x
6. 12v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team
Ninitra) 13,2a - 01.13,6aly x
7. 9v o Troublemaker / (ARO) 12,8a -- 01.14,2aly
8. 9v o Little Rocke / Laura (RDT) 13,6aly - 01.14,2aly
9. 5v t Phonétique / Max (Cram) 13,2aly -- 01.14,2aly
10. 5v t Vivid Swan / Veikko (RRT) 13,4a -- 01.14,2aly x
11. 10v t One Of Us / Karla (MRA) 12,7ake - 01.14,4aly xx
12. 7v o Chamberlain Snilli / (SnRa) 12,9a -- 01.14,4aly
x
ryhmä 2
1. 8v o
Charizard Ros / Lauren (Cram) 12,1ly -- 01.12,1aly x
2. 10v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 --
01.12,2aly
3. 6v t Acquiring Dream / Jenna (VTRS) 12,2aly -
01.12,4aly
4. 11v t The Notorious Russian / Anni (RDT)
12,4aly - 01.12,5aly
5. 7v o Satané Piers / (SnRa) 12,5a --
01.12,5aly
6. 8v t The Lucky Number 1 RC / Anna (RDT)
12,1aly - 01.12,6aly
7. 6v t Chocoline Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.13,2aly
8. 7v o Bluedust Speed / Rick (Cram) 12,4aly --
01.13,3aly x
9. 8v t Vivace Winner / Disa (KaRa) 12,1ke - 01.13,4aly
10. 6v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.13,5aly
11. 4v t Firefly Ach / (ARO) 12,4a -- 01.13,5aly xx
11v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 12,4a - - hml
ryhmä 3
1. 8v o
Deadshot Ach / Veijo (RRT) 10,2a -- 01.12,1aly
2. 8v t OR'Paranormal Princess / (KiRa)
01.10,2ake -- 01.12,3aly
3. 6v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa)
01.11,4alyx -- 01.12,3aly xx
4. 11v t Radical Perfect Lie / Noora (RDT)
11,6aly - 01.12,4aly
5. 6v Dancing with the Devil / (KiRa) 01.10,2aly
-- 01.12,6aly x
6. 7v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 11,4aly - 01.12,6aly
7. 6v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 01.10,2ake x --
01.13,2aly
8. 10v o Advocate Majority / Spookiness (RDT) 11,4aly -
01.13,2aly
9. 7v o Relentless Renegade RC / Anni (RRT) 10,3a --
01.13,2aly
10. 7v o Dance for Victory / (KiRa) 01.10,2ake --
01.13,3aly
Lähtö
2. Ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat
kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
ryhmä 1
1. 12v t AH
Härskarinna / (ARO) 24,3a -- 01.24,2aly
2. 11v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 24,5 --
01.24,3aly xx
3. 7v o Into-Salamanteri / Petteri (PII)
24,4ke -- 01.24,5aly
4. 9v o Xin Birk / Maija (Salta) 24,2aly --
01.24,5aly
5. 7v o Pompeji Saku / Jon (RRT) 24,2a --
01.24,6aly x
6. 10v t Liian Hopee / (ARO) 24,5a -- 01.25,1aly
7. 10v o Aavekuu / (ARO) 24,8a -- 01.25,3aly
8. 6v t Suosirri / Rufus (PII) 24,5ke --
01.25,4aly
9. 8v t Repolan Auriina / Sulo (RRT) 24,2 -- 01.25,4aly
6v t Helmi Linja / (KiRa) 01.24,1ake -- - hml
7v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 24,8a -- - hml
ryhmä 2
1. 6v o
Repolan Visteri / Gerald (RRT) 24,4a -- 01.24,2aly x
2. 7v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 24,3aly --
01.24,3aly
3. 6v o Pähkinänakkeli / Victor
(PII) 24,2 -- 01.24,3aly
4. 10v t AH Edra / (ARO) 24,3a -- 01.24,3aly
5. 6v t Tuonelanmäen Nirvana / (KiRa) 01.24,1aly
-- 01.24,5aly
6. 8v o Josveinkin / (Unia) 24,4a -- 01.25,2aly xx
7. 7v o Snillin Jopojantteri / Spookiness (RDT) 24,1ake -
01.25,3aly
8. 8v o Ruskon Jovainon / Ylva (Team Ninitra) 24,3a -
01.25,3aly
9. 10v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 24,2ake -
01.25,3aly
10. 10v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 24,5ake -
01.25,5aly
ryhmä 3
1. 7v t
Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.23,3aly -- 01.24,2aly
2. 7v t Savun Justiina / (SnRa) 23,7a --
01.24,3aly
3. 9v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 23,4a --
01.24,4aly
4. 12v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 23,2a --
01.24,5aly
5. 7v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi)
01.23,0 -- 01.24,5aly
6. 9v t Snillin Helmiäinen / (SnRa) 23,9a --
01.24,6aly
7. 7v t Kruunatar W.E.I. / Laura (RDT) 23,4aly -
01.25,1aly
8. 10v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 23,2a -- 01.25,2aly
9. 9v o Raivokääpä / Anna (RDT) 23,2ake - 01.25,3aly x
10. 14v t O.R. Serahvinna / (ARO) 23,4a -- 01.25,4aly
10v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,7a -- - hyl
ryhmä 4
1. 9v o
O.R.Loimuri / Eve (Salta) 21,5ake -- 01.24,2aly
2. 9v t O.R. Ruurinna / Ville (Salta) 20,3aly --
01.24,4aly
3. 10v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 21,2a --
01.24,5aly
4. 7v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 --
01.24,5aly
5. 9v t Pompeji Villi-Monsteriina / Anni (RDT)
22,2aly - 01.24,6aly
6. 7v o Syysmyrskyn Voittaja / (KiRa) 01.20,5aly --
01.25,1aly
7. 11v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 22,9aly -
01.25,2aly
8. 5v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.21,3aly --
01.25,3aly
9. 10v t Pimeyden Morsian / Noora (RDT) 22,5aly -
01.25,3aly
11v o Saltan Retale / Amelie (Salta) 20,2aly -- - hll
Lähtö
3. Ryhmäajo 1609m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset Aken
Harmaahapsi 2017
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve -
500ve
1. 13v o
Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,3a - 01.25,2aly x
2. 12v o Renesanssi Ruhtinas / (KiRa) 01.23,5aly
xx -- 01.25,3aly x
3. 13v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 -
01.25,3aly
4. 15v t Rohkean Hulahula / (FR) 26,4ly -- 01.25,9aly
5. 12v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT)
21,3aly - 01.26,1aly x
6. 13v o Kaarlen Voitto / Disa (KaRa) 22,2aly -
01.26,2aly
7. 12v t Runo-Nella / (Unia) 23,3a -- 01.26,3aly
8. 14v r Vanlottad / Lauri Lappi (TIKKA) 28,6aly
01.26,3aly
9. 12v o Saltan Pinnari / Ellu (Salta) 20,2aly --
01.26,4aly
10. 13v t AH Inkivääri / (ARO) 22,2a -- 01.26,6aly
13v o. Uneton / A. Renkonen (KiRi) 01.21,1 -- - hml
12v o Ruskon Ritari / Taavi (RRT) 21,1a -- - hml
Lähtö
4. Ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
1.
7v o Alpha Ach / (ARO) p09,3a -- p.01.10,4aly
2. 7v t Playful Sprite / Jenna (VTRS) p08,9aly -
p.01.10,4aly
3. 9v t Diabolical Ach / (ARO) p08,9a --
p.01.10,4aly
4. 7v o Bank Holiday / Disa (KaRa) p09,0aly -
p.01.11,1aly x
5. 5v o Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake --
p.01.11,1aly
6. 6v o Get Ugly / (KiRa) p.01.08,2ake --
p.01.11,3aly
7. 8v o I Make Revolution / Ellu (Salta) p.08,4ly --
p.01.11,3aly
8. 7v o Sheriff Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.11,3aly
9. 9v t Unique Love / Amelie (Salta) p.08,4aly --
p.01.11,4aly
10. 9v t Hellfire Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.11,5aly
11. 6v t Curtain Call / (KiRa) p.01.08,2aly --
p.01.11,5aly
12. 6v t Celebration Snilli / (SnRa) p.08,3a --
p.01.11,5aly
Lähtö
5. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet
lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
1. 9v t
Chocolina Rus / Max (Cram) 11,3aly -- p.01.14,3aly
2. 9v t Spitfire Ach / Elina (RRT) 15,4a --
p.01.14,4aly
3. 8v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 10,5a --
p.01.14,6aly xx
4. 7v o Yesterday Snilli / (SnRa) 11,2a -- p.01.14,6aly
xx
5. 8v t Imperia Snilli / (SnRa) 13,0a -- p.01.14,6aly
6. 8v t Eurythmics / (SnRa) 11,2a -- p.01.15,2aly
7. 4v t Radical Perfection / Spookiness (RDT) 15,3aly -
p.01.15,4aly
8. 5v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 13,8a -- p.01.15,4aly
6v o Grat Dalton Foxy / Ilmari (RRT) 14,1a -- - hll
9v t Calista Foxy / Henni (RRT) 15,2a -- - hll
9v t Trickster Snilli / Eemi (RRT) 15,2 -- - hyl
11v o Frankie Four Hooves / Urmas (Team Ninitra) 14,1a -
- hll
Lähtö
6. Ryhmäajo 1609m, 8v ja vanhemmat peitsarit Aken
Greypacer 2017
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve -
500ve
1.
12v o Soul's Refrain / Ellu (Salta) p.08,1aly --
p.01.10,2aly x
2. 10v o Deviling Ach / (ARO) p08,1a --
p.01.10,4aly x
3. 8v o Seth Ach / (ARO) p08,2a -- p.01.11,2aly
4. 9v o Pathfinder Ach / (ARO) p09,2a --
p.01.11,5aly
5. 11v t Queen Nefertiti / (FR) p.09,4aly -- p.01.11,6aly
Lähtö
7. Ryhmäajo 1609m, vähintään 60 000ve voittaneet
kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
ryhmä 1
1. 14v o AH
Comanche / (ARO) 23,2a -- 01.24,1aly
2. 10v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 24,3a --
01.24,3aly xx
3. 10v o Repolan Legenda / Antero (RRT) 21,1a --
01.24,3aly
4. 10v t Savun Valkea / (ARO) 24,1a -- 01.24,5aly
5. 14v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 23,0a --
01.24,5aly x
6. 9v t Snillin Herttainen / (SnRa) 23,9a -- 01.25,4aly
7. 6v t Repolan Huurre / Ellu (Salta) 25,3ake --
01.25,4aly
8. 12v o Nordsvensk / (SnRa) 23,1a --.01.25,5aly
7v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 23,9a -- - hll
ryhmä 2
1. 14v t AH
Calla / (ARO) 22,4a -- 01.24,2aly xx
2. 10v o AH Calvin / Heimo (RRT) 20,4a --
01.24,5aly
3. 12v o Snillin Bamse / (SnRa) 21,0 --
01.25,1aly
4. 8v o Radikaali Mielipaha / Spookiness (RDT)
23,1aly - 01.25,4aly x
5. 8v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 01.25,4aly xx
6. 12v t AH Balleriina / vilma (ARO) 23,3a -- 01.25,5aly
7. 10v t Purnin Ihastelma / Ida (Team Ninitra) 25,2a -
01.25,5aly
8. 11v o Viritetty / (Unia) 25,2a -- 01.25,5aly
Lähtö
8. Ryhmäajo 1609m, vähintään 60 000ve voittaneet
peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve -
250ve
6v t
Celebration Snilli / (SnRa) p.08,3a --
- siirretty lähtöön 4
Lähtö
9. Ryhmäajo 1609m, 9v ja vanhemmat lämminveriset Aken
Silverbeard 2017
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve -
500ve
1.
10v o Star Of Legolas / Spookiness (RDT) 14,2aly -
01.12,1aly
2. 10v t Blaze of Enchantment / Nicky (Cram)
10,1aly -- 01.12,4aly
3. 11v t My Broadway Show / misery. (MRA) 11,2ake
- 01.12,6aly
4. 11v t Enchantress Ach / (ARO) 10,5a --
01.13,2aly x
5. 10v o Gambler Snilli / (SnRa) 12,4a --
01.13,2aly xx
6. 11v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 10,5a --
01.13,3aly x
7. 9v o Valentino / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.13,3aly xx
8. 11v o Crimson Ach / (ARO) 10,2a -- 01.13,3aly x
9. 10v t Celestina Gue / siina (RuKo) 10,9aly --
01.13,3aly x
10. 12v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 11,0a
- 01.13,4aly x
11. 11v t Panthera Vehka / (FR) 14,1ake -- 01.13,5aly x
12. 10v t Zar Chil Yel / Anna (RDT) 14,0aly - 01.13,6aly
|