virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 28.02.2017

Tervetuloa Aken ravitallin villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat. Helmikuun divisioonat juostaan poikkeuksellisesti suoraan finaaleina.

Osallistuminen ja rajoitukset

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 3 hevosta / omistaja
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit81
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 3. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 30 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 4. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 60 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

Osallistujat/tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
1. 3v t Midnight Queen / (ARO) p18,2 -- p16,5aly
2. 2v o Scallywag Ach / (ARO) ilm kl -- p16,9aly
3. 3v t Infinity Ach / (ARO) p17,3 -- p16,9aly
4. 2v t Dalwhinnie Ach / (ARO) ilm kl -- p17,2aly
5. 3v o Horus Ach / (ARO) p17,3a -- p17,3aly
6. 3v o Red Ice Ach / (ARO) p17,1a -- p17,4aly
7. 2v t Moray Ach / (ARO) ilm kl -- p17,5aly

ryhmä 2
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
1. 3v t Glitterlance / Reino (DP) p.15,4aly -- p14,8aly
2. 3v t Nanook Duán / (ARO) p16,6 -- p15,1aly
3. 3v t Quaint Duán / Veera (DP) p.16,1aly -- p15,2aly
4. 3v t Aftershock / Marke (DP) p.15,2aly -- p15,2aly
5. 3v t Glenrosa Ach / (ARO) p16,1a -- p15,6aly
6. 3v o Innoxious Arrow / Ellu (Salta) p.16,6aly -- p15,7aly
7. 3v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.15,6aly -- p15,8aly

ryhmä 3
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.13,6aly -- p13,0aly
2. 5v t Duchess Duán / Pirjo (DP) p.12,2aly -- p13,0aly
3. 5v t Hellfox Ach / Helena P (DP) p.12,3a -- p13,2aly
4. 3v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.13,4aly -- p13,2aly
5. 4v o Jetcall Stain / Viivi (DP) p.13,1aly --  p13,3aly
6. 4v o Yieldingly / Anne (DP) p.14,5aly --- p13,5aly
7. 4v t Undertake Ach / Raili (DP) p.12,1aly -- p13,7aly
8. 5v o Pandelord Stain / Matias (DP) p.13,1aly -- p13,9aly

ryhmä 4
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.11,5aly -- p11,1aly
2. 6v t Battle Mistress / Amelie (Salta) p.10,8aly -- p11,2aly
3. 4v t Dazzle'n'Daze Stain / Maikki (DP) p.11,3aly -- p11,2aly
4. 5v t Disillusioned Duán / Maritta (DP) p.11,3aly -- p11,4aly
5. 5v o Death Ray / (ARO) p12,0a -- p11,6aly
6. 5v t Torture Arrow / Eve (Salta) p.10,4aly -- p11,7aly
7. 6v o Hellbird Ach / Gregory / (DP) p.10,2a -- p11,9aly
8. 6v o Atlantic Skipper Depac / Sara (DP) p.10,3aly -- p12,0aly

Lähtö 2. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 4v t Magearna Snilli / (SnRa) p.11,4a -- p12,1aly
2. 4v t Echo Ach / (ARO) p14,5a -- p12,2aly
3. 11v t Queen Nefertiti / (FR) p.09,4aly -- p12,2aly
4. 4v t Shaylan Delight / Raili (DP) p.13,2aly -- p12,4aly
5. 4v o Deveron Ach / (ARO) p14,3a -- p12,6aly
6. 3v t Renaissance / Sara (DP) p.13,2aly - p12,8aly
7. 3v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.11,2a -- p12,8aly
8. 4v o Rise Of Evil / (ARO) p15,0a -- p13,2aly
9. 4v o Nottachance / Johanna (DP) p.12,2aly -- p13,2aly
10. 6v t Heaven Destruction / Markku O (RuKo) p.09,5aly -- p13,3aly

Lähtö 3. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 30 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 5v o Challenger Stain / (ARO) p12,3a -- p11,9aly
2. 4v t Stone Cold Sober / Hannu L (RuKo) p.14,2aly -- p12,2aly
3. 6v t Nightmare Ballet / (ARO) p11,8a -- p12,2aly
4. 6v o Capitaine Duán / reibili (DP) p.09,3aly -- p12,4aly
5. 8v t Wraith Ach / (ARO) p08,5a -- p12,4aly
6. 5v o Unbecoming Duán / Olli (DP) p.09,5aly -- p12,5aly
7. 6v t Dragonizer Depac / Jukka P (RuKo) p.09,4aly -- p12,5aly
8. 6v t Angelic Din / Kaarlo (DP) p.09,2aly -- p12,7aly
9. 4v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.10,2a -- p12,7aly

Lähtö 4. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 60 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 6v t Celebration Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p09,7aly
2. 8v o Seth Ach / (ARO) p08,2a -- p09,7aly
3. 9v o I Make Revolution / Ellu (Salta) p.08,4ly -- p09,9aly
4. 6v t Uniquess Duán / Helena (DP) p.09,3aly -- p09,9aly
5. 9v o Pathfinder Ach / (ARO) p09,2a -- p10,1aly
6. 7v o Sheriff Ach / (ARO) p09,3 -- p10,2aly