virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 24.05.2017

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Kasvattajakruunun finaalit.

Osallistuminen ja rajoitukset

- rajattomasti hevosia / omistaja / peruslähtö
- Kasvattajakruunu-finaaleihin ei suoraa ilmoittautumista
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit95
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys (monté-enn.) --

(Viivojen määrällä ei ole väliä.)
Huom! Monté-ennätys vain montelähtöihin.

Lähdöt

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 2100m peitsareille, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys 14,0 - 15,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
Lähtö 3. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys 24,0 - 25,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

Lähtö 4. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 2-vuotiaat
Lähtö 5. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 3-4-vuotiaat
Lähtö 6. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 3-vuotiaat
Lähtö 7. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 4-5-vuotiaat

Lähtö 8. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys alle 13,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 9. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys alle 23,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

Osallistujat/tulokset

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

3v o Varjojen Valtias / Varjotar (VLR) ei enn. --

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 2100m peitsareille, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v t Dance Of Time / (ARO) ilm kl -- p.01.18,1ake
2. 2v o Saltas Uneasy / Ellu (Salta) p.16,2aly -- p.01.18,1ake
3. 2v t Hellion Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.18,3ake
4. 2v o Atomic Samurai / (ARO) ilm kl -- p.01.19,6ake
5. 2v o Sandman Snilli / (ARO) ilm kl -- p.01.20,2ake
6. 2v o Resist And Bite / (ARO) ilm kl -- p.01.20,2ake x

ryhmä 2
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v t Delete Ach / (ARO) p17,6a -- p.01.17,2ake
2. 3v o D'aragon Duán / (ARO) p17,3a -- p.01.18,5ake
3. 3v o Charon Ach / (ARO) p17,5a -- p.01.19,1ake xx
4. 3v t Hellraiser Ach / (ARO) p17,2a -- p.01.19,2ake
5. 3v o Icaros Duán / (ARO) p17,4a -- p.01.19,6ake

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 4v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p15,7a -- p.01.15,4ake
2. 5v o Horus Ach / (ARO) p15,8a -- p.01.15,7ake
3. 5v o Red Ice Ach / (ARO) p16,0a -- p.01.15,8ake
4. 4v o Scallywag Ach / (ARO) p15,8a -- p.01.15,9ake xx
5. 4v t Moray Ach / (ARO) p15,6a -- p.01.16,2ake xx
6. 5v t Infinity Ach / (ARO) p15,7a -- p.01.16,4ake
7. 5v t Midnight Queen / (ARO) p15,9a -- p.01.16,4ake
8. 4v t Saffron Blossom / Amelie (Salta) p.15,4aly -- p.01.16,6ake x

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 7v o Death Ray / (ARO) p10,1a -- p.01.12,1ake
2. 4v o Innoxious Arrow / Eve (Salta) p.10,7aly -- p.01.12,4ake
3. 5v t Glenrosa Ach / (ARO) p11,4a -- p.01.13,1ake
4. 6v t Echo Ach / (ARO) p11,1a -- p.01.13,2ake x
5. 8v t Nightmare Ballet / (ARO) p10,2a -- p.01.13,3ake x
6. 5v t Nanook Duán / (ARO) p10,2a -- p.01.13,3ake
7. 6v o Rise Of Evil / (ARO) p11,4a -- p.01.13,5ake
6v o Deveron Ach / (ARO) p11,0a -- - hml

P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Curtain Call / (KiRa) p.01.08,2aly -- p.01.11,3ake
2. 10v o I Make Revolution / Markus (Salta) p.08,3aly -- p.01.11,5ake
3. 6v t Torture Arrow / Maija (Salta) p.09,1aly -- p.01.12,2ake
4. 10v t Wraith Ach / (ARO) p08,5a -- p.01.13,1ake
5. 9v o Sheriff Ach / (ARO) p09,3 -- p.01.13,2ake
6. 7v o Challenger Stain / (ARO) p09,1a -- p.01.13,2ake x
7. 7v t Battle Mistress / Ville (Salta) p.08,9aly -- p.01.13,3ake x
8. 7v o Get Ugly / (KiRa) p.01.08,2ake -- p.01.13,3ake
9. 6v o Niijo Surprise / (SS) p13,2aly -- p.01.13,4ake
10. 6v o Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake -- p.01.13,6ake x
9v o Alpha Ach / (ARO) p09,2a -- - hml

Lähtö 2. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys 14,0 - 15,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

ryhmä 1
1. 6v t Monique Smoke / (Unia) 15,6a -- 01.15,1ake
2. 5v t Nighthawk RC / (ARO) 15,5a -- 01.15,3ake
3. 4v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,0aly -- 01.15,3ake
4. 5v o Brimstone Ach / (ARO) 15,7a -- 01.16,4ake
5. 6v o Fireking Ach / (ARO) 15,2a -- 01.16,5ake
6. 4v o Crownless Ach / (ARO) 15,2a -- 01.16,6ake
4v t Red Queen Ach / (ARO) 15,6a -- - hml
4v o Archduke Foxy / (KiRa) 15,7aly -- - hml

ryhmä 2
1. 4v o Firelord Ach / (ARO) 14,3a -- 01.14,2ake
2. 6v o Just Chaos / (Unia) 14,3a -- 01.14,2ake
3. 4v o Clockwork Foxy / (KiRa) 14,3aly -- 01.14,3ake x
4. 7v o Penguin Ach / (ARO) 14,0a -- 01.14,3ake
5. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 14,1aly -- 01.14,3ake
6. 4v o Arran Ach / (ARO) 14,3a -- 01.14,6ake x
7. 6v t Pridezilla II / (Unia) 14,4a -- 01.15,2ake
8. 10v t Bluebell Ach / (ARO) 14,4a -- 01.15,3ake
9. 6v o Danger Zone / (Unia) 14,7a -- 01.15,4ake
10. 5v t Firecharm Ach / (ARO) 14,6a -- 01.15,6ake
6v o Psychédelic Rus / (Unia) 14,4a -- - hll

Lähtö 3. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys 24,0 - 25,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

ryhmä 1
1. 7v o AH Zombie / (ARO) 25,3a -- 01.25,3ake
2. 10v t AH Pikku-Harha / (ARO) 25,1 -- 01.25,5ake x
3. 5v o Repolan Topias / (KiRa)  25,4ake -- 01.25,5ake
4. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 25,5ake -- 01.25,6ake
5. 5v t Repolan Vainotar / (KiRa) 25,2ake -- 01.26,3ake
6. 8v o Taipaleen Tiikeri / (KiRa)  25,5ly -- 01.26,3ake
7. 12v t Iki-Fiina / (ARO) 25,9a -- 01.26,4ake xx
8. 7v t R.K. Susityttö / (SS) 25,7ke -- 01.26,5ake x
9. 11v o AH Kronos / (ARO) 25,5a -- 01.26,5ake
10. 7v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.25,4aly -- 01.26,5ake
11. 5v t K. Pimun Aamu / (SS) 25,1ke -- 01.26,5ake
12. 9v t AH Caolila / (ARO) 25,2a -- 01.26,5ake

ryhmä 2
1. 5v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 1.24,1ke -- 01.25,1ake
2. 12v o Aavekuu / (ARO) 24,3 -- 01.25,2ake
3. 12v t Liian Hopee / (ARO) 24,2a -- 01.25,2ake x
4. 7v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.24,4ake -- 01.25,3ake
5. 12v t AH Edra / (ARO) 24,2a -- 01.25,4ake
6. 14v t AH Villikiri / (ARO) 24,4a -- 01.25,4ake x
7. 8v o Hämypoika / (SS) 24,1aly -- 01.26,2ake xx
8. 7v t Helmi Linja / (KiRa) 01.24,1ake -- 01.26,3ake x
9. 14v t AH Härskarinna / (ARO) 24,1a -- 01.26,4ake
7v t Tuonelanmäen Nirvana / (KiRa) 01.24,1aly -- - hpl

ryhmä 3
1. 9v o Josveinkin / (Unia) 24,3a -- 01.25,2ake x
2. 12v o Kullantakoja / (ARO) 24,2a -- 01.25,3ake x
3. 8v o Gabriel I.F. / (SS) 24,6ake -- 01.25,4ake
4. 12v o Viritetty / (Unia) 24,1 -- 01.26,1ake xx
5. 8v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 24,4a -- 01.26,2ake
6. 9v o Savun Carmiva / (ARO) 24,5a -- 01.26,3ake
7. 7v t AH Harhaleikki / (ARO) 24,3a -- 01.26,3ake
8. 6v t Snillin Havina / (SS) 24,3ke --  01.26,4ake
9. 6v o Ruskon Hattivatti / (SS) 24,7ake -- 01.26,6ake x

Lähtö 4. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 2-vuotiaat

1. 2v t Antidote Arrow / (KiRa) 19,3ke, 0v€ -- 01.16,1ake
2. 2v o OR'Razzle Dazzle / (Blvd) 16,5aly, 13 250v€ -- 01.16,3ake
3. 2v t Madame Casanova / Amelie (Salta) 17,4aly, 1 000ve -- 01.16,5ake
4. 2v o Constantine Ach / Santeri (ARO) 19,2ke, 0 v€ -- 01.16,6ake
5. 2v o Lancelot Snilli / lassi (SnRa) 19,2ke, 150v€ -- 01.17,3ake
6. 2v t Artnoveau Burn / Magnhild (Team Ninitra) 20,0a, 2 650 v€ -- 01.17,4ake
7. 2v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 17,6aly, 3 750ve -- 01.17,6ake
8. 2v o Radical Hybrid / Paula (RRT) 19,6ke, 0v€ -- 01.18,2ake
9. 2v t Ironborn Ach / aksu (ARO) 18,4aly, 200v€ -- 01.18,5ake
10. 2v t Marquisse Duán / Enna (DS) 20,3aly, 2 775ve -- 01.18,5ake xx
11. 2v t By Your Side / Petra (MRA) 19,0ake, 2 400v€ -- 01.18,6ake xx
2v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 16,7aly, 7 250v€ -- - hyl

Lähtö 5. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 3-4-vuotiaat

1. 4v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 17,6ke, 9 700v€ -- 01.14,4ake
2. 3v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 17,3ke, 3 950v€ -- 01.14,6ake x
3. 4v t OR'Go On Hopeful / (TT) 14,7ake, 22 540ve -- 01.15,4ake
4. 3v t OR'Arctic Alaska / Tinu (BUG) 17,2aly, 5 450v€ -- 01.15,6ake
5. 4v t My Scarlet O'Hara / Petra (MRA) 17,3ake, 12 150v€ -- 01.15,6ake
6. 3v o K. Mr Magoo / Jorma (Duo) 15,2ke, 7 650v€ -- 01.16,2ake
7. 3v o Less Is More RC / Laura (RDT) 17,1ke, 6 530v€ -- 01.16,2ake
8. 4v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 17,4ke, 8 100v€ -- 01.16,4ake
9. 4v t Cinderella Snilli / mikko (SnRa) 16,0aly, 14 450v€ -- 01.16,4ake
10. 4v o Charmant Snilli / niko (SnRa) 16,3aly, 8 590v€ -- 01.16,4ake x
11. 3v t Flourish Snilli / kalle (SnRa) 17,1aly, 700v€ -- 01.16,5ake
3v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 17,2ke, 17 300v€ -- - hml

Lähtö 6. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 3-vuotiaat

1. 3v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 32,2ke, 3 700v€ -- 01.33,2ake
2. 3v o O.R. Torpedo / (Blvd) 32,2ke, 16 100v€ -- 01.33,3ake
3. 3v o AH Cetan / aksu (ARO) 34,9ake, 5 090 v€ -- 01.33,4ake
4. 3v t Halipula I.F. / Jaana (MRA) 32,5ke, 3 750v€ -- 01.33,4ake
5. 3v o Pompeji Atria / (PoRa) 38,4ke, 3 000v€ -- 01.33,5ake
6. 3v t AH Tiikerililja / (ARO) 37,4ke, 300v€ -- 01.34,4ake
7. 3v o Repolan Castor / Henni (RRT) 37,2ke, 2 700v€ -- 01.34,5ake
8. 3v o AH Hurrikaani / Niina S. (DS) 38,6ke, 400ve -- 01.35,3ake
9. 3v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 37,2ke, 1 910v€ -- 01.35,3ake
10. 3v t Sølv's Murheprinsessa / (KiRa) 35,8ly, 3 500v€ -- 01.35,4ake
11. 3v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 37,6ke, 0v€ -- 01.35,5ake
12. 3v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 34,5aly, 4 050v€ -- 01.35,5ake

Lähtö 7. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 4-5-vuotiaat

1. 4v t O.R. Jääkuningatar / (Blvd) 26,5ke, 34 450v€ -- 01.27,1ake
2. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 29,2ly, 21 940v€ -- 01.27,2ake
3. 5v o AH Varjokuva / (Unia) 32,1ke, 12 350v€ -- 01.27,2ake
4. 4v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 28,2ake, 14 175v€ -- 01.28,3ake x
5. 5v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.29,2ke, 10 675ve -- 01.28,5ake
6. 5v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 28,4ake, 13 465ve -- 01.29,3ake
7. 4v t Malvatar W.E.I. / Disa (VTRS) 27,5aly, 3 595 ve -- 01.29,3ake
8. 5v o Snillin Donatello / niilo (SnRa) 30,3aly, 13 250v€ -- 01.29,4ake x
9. 5v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 1.24,1ke, 28 690v€ -- 01.29,4ake
10. 4v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 32,6ke, 5 550ve -- 01.29,4ake x
11. 5v o Saltan Vääristymä / Ellu (Salta) 26,7ake, 22 370ve -- 01.29,5ake
12. 5v o Usva-Ukko / (TT) 24,8aly, 131 010ve -- 01.29,5ake

Lähtö 8. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys alle 13,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
1. 5v t Zaria Ach / (ARO) 13,6a -- 01.14,2ake xx
2. 11v t Radical Sabotage / (ARO) 13,5a -- 01.14,3ake
3. 5v t Honey Style / (KiRa) 13,3aly  -- 01.14,4ake
4. 6v t Penélope Rus / (ARO) 12,3a -- 01.14,5ake x
5. 8v t El Camino Snilli / (ARO) 12,8a -- 01.15,1ake
6. 8v o Bluedust Speed / (Kira) 12,4aly -- 01.15,2ake
7. 8v t Peony Burn / (ARO) 12,9a -- 01.15,3ake x
8. 12v o Nightcrawler Ach / (ARO) 12,1a -- 01.15,3ake
9. 6v t Body Double / (SS) 13,1aly -- 01.15,3ake xx
10. 8v o Camaro Foxy / (ARO) 13,5a -- 01.15,5ake xx
6v o Darkline Speed / (SS) 13,8ke -- - hml

ryhmä 2
1. 7v o Dance for Victory / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.14,1ake
2. 11v o Troublemaker / (ARO) 11,9a -- 01.14,1ake
3. 6v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa) 01.11,4alyx -- 01.14,3ake xx
4. 6v t Firefly Ach / (ARO) 10,7a -- 01.14,4ake
5. 10v o Décourage Lé Drago / (SS) 10,6aly -- 01.14,5ake
6. 10v o Valentino / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.15,1ake
7. 10v o Archangel Ach / (ARO) 11,1a -- 01.15,2ake
8. 9v t OR'Paranormal Princess / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.15,2ake x
9. 7v Dancing with the Devil / (KiRa) 01.10,2aly -- 01.15,3ake
10. 7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 01.10,2ake x -- 01.15,4ake x
11. 11v t Ironique Smoke / (ARO) 11,4a -- 01.15,5ake

Lähtö 9. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys alle 23,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 7v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,9aly -- 01.24,1ake
2. 14v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 22,4a -- 01.24,4ake
3. 10v t Hopealilja / (SS) 20,3ake -- 01.24,5ake
4. 14v t AH Balleriina / vilma (ARO) 23,2a -- 01.24,6ake x
5. 9v o Kekan Valtias / (ARO) 23,4a -- 01.25,1ake
6. 11v o Tupla-Aate I.F. / (SS) 23,2ake -- 01.25,2ake
7. 12v t Runo-Nella / (Unia) 23,3a -- 01.25,4ake
8. 8v o Syysmyrskyn Voittaja / (KiRa) 01.20,5aly -- 01.25,5ake x
9. 13v o Renesanssi Ruhtinas / (KiRa) 01.23,5ake -- 01.25,6ake
8v t Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.22,6aly -- - hml
6v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.21,2ly -- - hyl
12v t Savun Valkea / (ARO) 23,1a -- - hpl