virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 29.05.2017

Tervetuloa Aken ravitallin villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

Osallistuminen ja rajoitukset

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit97
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 3. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 30 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 4. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 60 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

Osallistujat/tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v o Sandman Snilli / (ARO) p17,5a -- p.01.18,1aly xx
2. 2v t Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.21,2aly -- p.01.18,3aly

3. 2v t Hellion Ach / (ARO) p17,6a -- p.01.18,4aly x
4. 2v t Dance Of Time / (ARO) p17,1a -- p.01.18,5aly
5. 2v o Capitano Duán / Nora (DP) p.19,5aly -- p.01.18,5aly
6. 2v o Archangel Duán / Ari (DP) p.19,7aly -- p.01.18,6aly
7. 2v t Just A Joke / Henna O. (DP) ei enn -- p.01.19,2aly x
8. 2v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.20,0aly -- p.01.19,3aly x
9. 2v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.20,2aly -- p.01.19,3aly
2v o Atomic Samurai / (ARO) p17,5a -- - hml
2v o Resist And Bite / (ARO) p17,3a -- - hml
2v o Assess Duán / Jari K (DP) p.21,7aly -- - hll

ryhmä 2
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v o Charon Ach / (ARO) p16,1a -- p.01.15,3aly
2. 5v o Horus Ach / (ARO) p13,2a -- p.01.15,4aly
3. 5v t Infinity Ach / (ARO) p15,3a -- p.01.15,5aly x
4. 3v o Icaros Duán / (ARO) p16,2a -- p.01.15,5aly
5. 5v t Midnight Queen / (ARO) p13,7a -- p.01.15,5aly
6. 3v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.17,7aly -- p.01.15,5aly
7. 5v o Red Ice Ach / (ARO) p14,6a -- p.01.15,6aly
8. 4v t Moray Ach / (ARO) p14,3a -- p.01.16,2aly
9. 3v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.15,9aly -- p.01.16,6aly
3v t Delete Ach / (ARO) p15,8a -- - hll

ryhmä 3
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v t Glitterlance / Reino (DP) p.11,9aly -- p.01.10,1aly x
2. 5v t Renaissance / Sara (DP) p.10,5aly -- p.01.10,1aly x
3. 4v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.10,7aly -- p.01.10,2aly
4. 4v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.10,9aly --- p.01.10,2aly
5. 5v t Glenrosa Ach / (ARO) p10,3a -- p.01.10,3aly xx
6. 4v t Quaint Duán / Veera (DP) p.10,3aly -- p.01.10,3aly
7. 5v o Jetcall Stain / Viivi (DP) p.12,0aly -- p.01.10,3aly
8. 5v o Pandelord Stain / Matias (DP) p.11,9aly -- p.01.10,4aly
9. 5v o Yieldingly / Anne (DP) p.11,7aly -- p.01.10,5aly
10. 5v t Shaylan Delight / Raili (DP) p.11,5aly -- p.01.11,1aly x
11. 5v t Aftershock / Marke (DP) p.10,8aly -- p.01.11,1aly xx
12. 5v t Disillusioned Duán / Maritta (DP) p.11,1aly -- p.01.11,3aly

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 5v o Nottachance / Johanna (DP) p.09,6aly -- p.01.09,1aly
2. 6v o Modern Investigate / Tomi (DP) p.09,5aly -- p.01.09,2aly
3. 6v t Hellfox Ach / Helena P (DP) p.09,8aly -- p.01.09,2aly
4. 6v t Maintain Stain / Kalevi (DP) p.09,8aly -- p.01.09,3aly
5. 6v o Catamaran Stain / Niklas (DP) p.09,2aly --  p.01.09,5aly x
6. 5v o Sensation Duán / Markus (DP) p.09,5aly -- p.01.09,5aly
7. 9v o Sheriff Ach / (ARO) p09,3 -- p.01.09,6aly xx
8. 5v t Duchess Duán / Pirjo (DP) p.09,2aly -- p.01.10,1aly

ryhmä 6
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 5v o Funcyte Essence / Marjo (DP) p.09,2aly -- p.01.09,3aly
2. 9v o Alpha Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.09,6aly
3. 6v t Undertake Ach / Raili (DP) p.09,5aly -- p.01.10,1aly
4. 6v o Dreamkeeper Duán / Asko (DP) p.09,2aly -- p.01.10,4aly
5. 6v o Capitaine Duán / reibili (DP) p.09,3aly -- p.01.10,5aly
6. 6v o Drunkenstein / Magnus (DP) p.09,2aly -- p.01.10,5aly xx
7. 6v t Angelic Din / Kaarlo (DP) p.09,2aly -- p.01.10,6aly
8. 6v t Dazzle'n'Daze Stain / Maikki (DP) p.09,9aly -- p.01.10,6aly

Lähtö 2. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 4v o Scallywag Ach / (ARO) p11,4a -- p.01.13,4aly
2. 3v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.11,0aly -- p.01.13,5aly
3. 4v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.09,6aly -- p.01.13,5aly
4. 5v t Nanook Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.13,5aly x
5. 4v t Quaint Duán / Veera (DP) p.10,3aly -- p.01.14,4aly
6. 3v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.15,6aly -- p.01.14,6aly xx
7. 3v t Hellraiser Ach / (ARO) p13,0a -- p.01.14,6aly x
3v o D'aragon Duán / (ARO) p14,7a -- - hll

Lähtö 3. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 30 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 5v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p.01.09,2aly xx
2. 7v o Hellbird Ach / Gregory / (DP) p.09,9aly -- p.01.09,2aly xx
3. 7v o Atlantic Skipper Depac / Sara (DP) p09,6aly -- p.01.09,3aly
4. 6v t Echo Ach / (ARO) p11,1a -- p.01.09,5aly
5. 5v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,4a -- p.01.09,5aly
6. 5v o Unbecoming Duán / Olli (DP) p.09,5aly -- p.01.10,1aly x
7. 6v o Deveron Ach / (ARO) p10,2a -- p.01.10,2aly
8. 5v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.10,4aly -- p.01.10,4aly
9. 7v o Death Ray / (ARO) p09,4a -- p.01.10,4aly
10. 4v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.09,2a -- p.01.10,5aly

Lähtö 4. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 60 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 7v o Blackout Depac / reibili (DP) p.09,3aly -- p.01.09,3aly
2. 10v o Seth Ach / (ARO) p08,2a -- p.01.09,3aly
3. 6v t Uniquess Duán / Helena (DP) p.09,3aly -- p.01.09,4aly xx

4. 8v t Nightmare Ballet / (ARO) p09,2a -- p.01.09,4aly
5. 6v t Camelia Duán / Jenna R. (DP) p.08,3aly -- p.01.09,4aly
6. 7v o Challenger Stain / (ARO) p09,1a -- p.01.10,2aly x
10v t Wraith Ach / (ARO) p08,5a -- - hll
7v o Tricky Duán / Henna V. (DP) p.09,0aly -- - hll