RAVIVARSOJEN LAATUARVOSTELUTILAISUUS 15.02.2020

TILAISUUDEN PARHAAT
ARVOSTELULUOKKA 1: sh-t. AH Hallatanssi (34,25p., RV-I)
ARVOSTELULUOKKA 2: lv-t.
Veni Vidi Win (46,5p., RV-I)
ARVOSTELULUOKKA 3: p-t.
Hellkite Ach (50,75p., RV-I)

ARVOSTELULUOKKA 1 (1v lv/p, 2v sh/kv/a/b) | RV-I: 4, RV-II: 1, RV-III: 0, ei palk.: 0
osallistuja rakenne käynti+ravi+lisäpisteet suku käytös kokonaispisteet ja palkinto
sh-o. AH Replikaattori 8 (8+8) 3+2 15 3 31p., RV-II
sh-t. AH Hallatanssi 7,25 (6,5+8) 4+4 15 4 34,25p., RV-I
lv-o. William Ach 7 (7+7) 4+2 15 4 32p., RV-I
p-t. Danava Ach 8 (7+9) 4+3 15 3 33p., RV-I
p-t. Raven Ach 8 (8+8) 4+3 15 3 33p., RV-I
ARVOSTELULUOKKA 2 (2v lv/p, 3v sh/kv/a/b) | RV-I: 2, RV-II: 6, RV-III: 8, ei palk.: 2
osallistuja rakenne käynti+ravi+lisäpisteet ravisuoritus suku käytös lisäpisteet kokonaispisteet ja palkinto
lv-o. Chromatique Unia 8 (8+8) 4+3+1 - 15 2 2,5 35,5p., RV-II
lv-t. Exalted Ach 7,5 (7+8) 3+5+1 4 15 3 3,75 42,25p., RV-II
p-o. Fivebyfive Snilli 7,5 (7+8) 3+4 10 7,5 3 1,75 36,75p., RV-III
sh-o. Purnin Amerikaano 7 (7+7) 4+4+1 4 15 4 4 43p., RV-III
A-o. Da Capo Alasdair 8,5 (8+9) 3+3+1 10 14 3 3 45,5p., RV-I
sh-o. Katajan Armoton 7,5 (7+8+7) 3+4 10 7,5 5 3,75 40,75p., RV-II
sh-t. Liian Näppärä 7,5 (7,5+7+8) 3+3 - 7 5 3,25 28,75p., RV-III
lv-o. K. Bad Ken 7 (7+7+7) 4+4+1 2 0 3 2,75 23,75p., ei palk.
lv-o. K. Goodbye My Son 6,5 (6+6+7) 3+2+1 8 2 2 2,25 26,75p., RV-III
sh-t. K. Tamara 5,5 (5+5+6) 2+3+1 1 0,5 3 2,5 18,5p., ei palk.
sh-o. K. Härmän Häjy 6,25 (6+5,5+7) 3+4+1 - 15 2 2,25 33,5p., RV-III
sh-t. A.L. Horsma 8 (8+9+7) 3+4 8 7 4 1 35p., RV-II
sh-t. AR Typykkä 7 (7,5+7+6) 3+3+1 - 10 4 1 29p., RV-III
lv-t. Superstar MacLily 7,5 (8+7) 2+4+1 1 15 4 1,75 36,25p., RV-II
lv-t. Veni Vidi Win 7,5 (8+7) 4+4+1 10 15 4 1 46,5p., RV-I
kv-o. Thorlow R 8,5 (8+9) 3+3+1 6 12,5 3 1,75 38,75p., RV-II
sh-t. Fantasia 6,75 (7,5+6) 3+3 2 5 3 3,75 26,5p., RV-III
lv-o. Hardcore RC 6 (7+5) 3+2 6 9,5 5 1,75 33,25p., RV-III

Ravilähtöjen tulokset

Lämminveriset, ravurit
1. lv-t. Veni Vidi Win - Spookiness
2. lv-o. K. Goodbye My Son - Ripa
3. lv-o. Hardcore RC - Spookiness
4. lv-t. Exalted Ach - Aken ravitalli
5. lv-o. K. Bad Ken - Ripa
6. lv-t. Superstar MacLily - Spookiness
7. lv-o. Chromatique Unia - Aken ravitalli

Lämminveriset, peitsarit
1. p-o. Fivebyfive Snilli - Aken ravitalli

Ravilähtöjen tulokset

Kylmäveriset
1. sh-o. Katajan Armoton  - Kuvitelma
2. sh-t. A.L. Horsma - Anne
3. kv-o. Thorlow R - Spookiness
4. sh-o. Purnin Amerikaano - Aken ravitalli
5. sh-t. Fantasia - Spookiness
6. sh-t. K. Tamara - Ripa
7. sh-t. Liian Näppärä - Kuvitelma
8. sh-t. AR Typykkä - Anne
9. sh-o. K. Härmän Häjy - Ripa

A-ponit
1. A-o. Da Capo Alasdair - Aken ravitalli

ARVOSTELULUOKKA 3 (3v lv/p, 4v sh/kv/a/b) | RV-I: 2, RV-II: 7, RV-III: 8, ei palk.: 1
osallistuja rakenne käynti+ravi+lisäpisteet ravisuoritus suku käytös lisäpisteet kokonaispisteet ja palkinto
lv-o. Firedrake Ach 7 (7+7) 3+3+1 - 15 2 9,5 40,5p., RV-II
lv-t. Avalanche Ach 7 (7+7) 3+3+1 - 15 3 5,25 37,25p., RV-III
p-t. Hellkite Ach 7,5 (7+8) 2+4+1 10 15 4 7,25 50,75p., RV-I
p-t. Daenaera Ach 6,5 (6+7) 2+4+1 6 15 2 8,5 45p., RV-II
kv-t. Anezka R. 6,5 (7+6) 2+3+1 4 8 5 3,25 32,75p., RV-III
sh-t K. Ullatus 7,5 (7+7+8) 4+3+1 6 0,5 3 5,5 30,5p., RV-III
lv-t K. Summer Wine 8 (8+8+8) 4+3+1 8 2 2 4,25 32,25p., RV-III
lv-t K. In A Bad Way 6,5 (7+6+7) 4+3+1 1 2 3 3,25 23,75p., ei palk.
sh-o. K. Taistelija 6,5 (7+6,5+6) 4+4+1 8 0,5 3 5,25 32,25p., RV-III
lv-t. Sugar Puff MacLily 6 (6+6,5+5) 3+4 4 15 5 4,5 41,5p., RV-II
lv-o. Flying Whisper Gue 6,5 (6+7+6) 4+5 6 3 2 3,5 30p., RV-III
p-o. Howard Duán 8 (8+9+7) 3+3 8 9 4 6,5 41,5p., RV-II
lv-o. Forgery Ros 8,25 (8+8,5+8) 4+4 10 3,5 4 1,75 35,5p., RV-III
B-o. Toy's Cedrik 7,25 (7,5+7) 4+3 10 9,5 2 4,5 40,25p., RV-II
lv-t. Radical Jailbird 6,5 (7+6) 4+3 2 15 5 6 41,5p., RV-II
B-o. Toy's Stefan 7 (7+7) 2+4+1+1 8 14 5 3,5 45,5p., RV-II
sh-o. Esikuva RC 8,5 (8+9) 4+4 10 15 4 4,5 50p., RV-I
lv-o. Radical Lé Zingzing 7,25 (7,5+7) 2+3+1 - 15 2 7,25 37,5p., RV-III

Ravilähtöjen tulokset

Lämminveriset, ravurit
1. lv-o. Forgery Ros - Anne
2. lv-t K. Summer Wine - Ripa
3. lv-o. Flying Whisper Gue - Lily's Trotters
4. lv-t. Sugar Puff MacLily - Lily's Trotters
5. lv-t. Radical Jailbird - Spookiness
6. lv-t K. In A Bad Way - Ripa
7. lv-o. Radical Lé Zingzing - Spookiness
8. lv-o. Firedrake Ach - Aken ravitalli
9. lv-t. Avalanche Ach - Aken ravitalli

Ravilähtöjen tulokset

Lämminveriset, peitsarit
1. p-t. Hellkite Ach - Aken ravitalli
2. p-o. Howard Duán - Lily's Trotters
3. p-t. Daenaera Ach - Aken ravitalli

Kylmäveriset
1. sh-o. Esikuva RC - Spookiness
2. sh-o. K. Taistelija - Ripa
3. sh-t K. Ullatus - Ripa
4. kv-t. Anezka R. - Aken ravitalli

B-ponit
1. B-o. Toy's Cedrik - Spookiness
2. B-o. Toy's Stefan - Spookiness