VIRTUAALISET
KUNINKUUSRAVIT 24.-25.08.2019 - PÄIVÄ 1
SÄÄNNÖT
-
korkeintaan 3 hevosta / omistaja / lähtö
- yksi hevonen / ohjastaja / lähtö
- yksi hevonen / yksi lähtö / päivä (sama hevonen voi osallistua
molempina päivinä raveihin mikäli sopiva lähtö
löytyy)
- Pikkukunkku-, Pikkuprinssi- ja
Pikkukuninkaallislähtöihin korkeintaan 1 hevonen + 1
varahevonen
(varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi
jääneet osallistumispaikat osallistumisjärjestyksessä)
- 1. päivän valioaikaisten lähtöihin otetaan
kaksi kuninkuuslähdöistä karsiutunutta lisähevosta (osallistujat arvotaan)
- ryhmäajoon korkeintaan 12 hevosta, tasoitusajoon 16
hevosta
- peruslähtöjä voidaan jakaa mikäli hevosia on
riittävästi
- lämminveriset 2-12v (monté 4-12v), kylmäveriset
3-15v (monté 5-15v), ponit 3-18v (monté 4-18v)
- 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset
vain omiin sarjoihinsa
ILMOITTAUTUMINEN (ei
Kuningas- ja Kuningatar-kisat)
- sähköpostitse
varjotassu@gmail.com, otsikolla Ravit (väärin
otsikoidut hylätään)
- VIP 23.8.
- samalla viestillä osallistutaan molempien päivien
lähtöihin, päivät tulee erottaa selvästi toisistaan
Muodossa (viivojen määrällä ei ole
väliä):
Päivä 1
lähtö A
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
lähtö B
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
Päivä 2
lähtö C
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
lähtö D
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
1. PÄIVÄN LÄHDÖT
- OSALLISTUJAT JA TULOKSET
Lähtö
1. tasoitusajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
p. 1000ve+loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
- 2v t
Rjazán Ljubka / (RuKo) ei enn -- 18,8ke
- 2v o
Starflake MacLily / Juha (HuRa) ei enn -- 18,9ke
- 2v t Pretty
Psycho RC / Vili (RDT) 18,5ake -- 19,0ke
- 2v o
Mazurka Ach / (RuKo) ei enn -- 19,0ke
- 2v o
Rjazán Krokus / (RuKo) ei enn -- 19,1ke
- 2v t Domino
Ach / (ARO) ei enn -- 19,1ke
- 2v t Baddest Ach /
(ARO) ei enn -- 19,2ke
- 2v o Crocodile
Snilli / (SnRa) 18,2a -- 19,3ke
- 2v o Radical Lethal
Lie / Krista (RDT) 19,0ke -- 19,4ke
- 2v t Gretchen
Snilli / (SnRa) 20,1 -- 19,5ke
- 2v o Sharpe Ach /
(ARO) ei enn -- 19,5ke
- 2v t Limited
Edition RC / Amalia (RDT) 19,5ke -- 19,7ke
Lähtö
2. tasoitusajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1000ve+loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
- 3v t AH
Taifuuni / (ARO) ei enn -- 38,6ke
- 3v o
Miniromeo / (ARO) ei enn -- 38,7ke
- 3v t AH
Hukka / (ARO) ei enn -- 38,8ke
- 3v t
Radikaali Piina / Aaro (RDT) 38,3aly -- 38,8ke
- 3v t Kas
Vain KAS / Karri (KADO) 1.47,3ly -- 38,9ke
- 3v t
Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.58,0ly --
39,1ke
- 3v t
Snillin Yöhelmi / (SnRa) 38,3a -- 39,3ke
- 3v t Marielle
Snilli / (SnRa) 38,3a -- 39,4ke
- 3v t
Pikkusen-Minttu / Juha (HuRa) 37,5a -- 39,5ke
- 3v t Helegia /
Peetu (HuRa) 38,2a -- 39,7ke
- 3v o Radikaali
Cepponen / Jenny (RDT) 37,9aly -- 39,7ke
- 3v t Lykkäys KAS /
Jake (KADO) 1.52,4ly -- 39,8ke
- 3v t Ruskon Fanni /
(RuKo) ei enn -- 39,9ke
Lähtö
3. ryhmäajo 1609m, suvulliset lämminveritammat,
14,9-aikaiset ja nopeammat
p. 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
ryhmä 1
- 7v t
Enchanted MacLily / (ARO) 12,2a -- 11,8aly
- 6v t
Rjazán Blue Freesia / Emilia (Team Lily) 11,9a
-- 11,8aly
- 6v t
Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 14,2ake --
12,1aly
- 8v t
Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 12,2aly -- 12,2aly
- 6v t In Your Dreams
RC / Arto (RDT) 13,6ake -- 12,3aly
- 7v t Problematic
Shav / (RuKo) 13,4ake -- 12,3aly
- 6v t Northwind
MacLily / (ARO) 14,8a -- 12,5aly
ryhmä 2
- 9v t Tall
Tale / Helga (Team Ninitra) 11,9a -- 11,3aly
- 8v t
Fashion Snilli / (SnRa) 10,4a -- 11,3aly
- 7v t
Smashing MacLily / (ARO) 11,6a -- 11,4aly
- 11v t
Mosaic / Anders (Team Ninitra) 10,7a -- 11,5aly
- 6v t Dramatic RC /
Piia (RDT) 11,4aly -- 11,7aly
- 9v t Rosamund
Snilli / (SnRa) 10,9a -- 11,8aly
- 9v t Mythic Win /
Urmas (Team Ninitra) 10,9a -- 11,9aly
- 10v t Cinderella
Snilli / (SnRa) 10,3a -- 12,1aly
Lähtö
4. Pikkukunkku 2017,
ryhmäajo 2100m, 5-vuotiaat suomenhevoset
p. 7000ve+loimi+pokaali+kukkia - 3500ve - 1750ve
- 900ve ( - 450ve)
- 5v t
Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.28,2ake -- 27,8ake
- 5v t Ruskon
Hallatar / (RuKo) 31,8ake -- 27,9ake
- 5v o
Snillin Taavetti / (SnRa) 27,1a -- 28,0ake
- 5v t Purnin
Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 30,0 -- 28,0ake
- 5v t
Vauhtivilma / (ARO) 34,7a -- 28,2ake
- 5v t K.
Hipsn Vipsu / Jorma (Duo) 26,1 -- 28,3ake
- 5v o Ruskon Farssi
/ Riku (KADO) 1.28,2aly -- 28,4ake
- 5v t Ruskon
Liekitär / (RuKo) 29,6 -- 28,6ake
- 5v t Nelda /
Thorvald (Team Ninitra) 29,5 -- 28,7ake
- 5v o Radikalin
Vesiselvä / Elmeri (HuRa) 27,2a -- 28,9ake
- 5v o Radikaali
Jatkumo / Elsi (RDT) 28,3ake -- 28,9ake
- 5v t AH Vallassa /
Miisa (RDT) 28,3ake -- 29,0ake
Lähtö 5. monté,
ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja nopeammat
lämminveriset
p. 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
ryhmä 1
- 6v o
Goldfinger MacLily / (ARO) 15,1a (18,1ma) --
17,7make
- 5v t
Tarasque de Fey / Jose (RDT) 15,1ake (18,3maly)
-- 17,8make
- 4v t
Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 15,9a --
17,9make
- 4v t
Nighthyper RC / Minna (RDT) 15,0ake (21,8mly) --
18,0make
- 5v o Northern Chord
Pomp / Leo (Team Lily) 16,0a (m21,1) -- 18,1make
- 4v t Vivonne Win /
Marcus (Team Ninitra) 15,9a -- 18,1make
- 6v o Rjazán
Stirling / (ARO) 15,1a (18,2ma) -- 18,3make
- 5v t Starryeyed Ach
/ Eero (Team Lily) 15,7a (ei m-enn) -- 18,5make
ryhmä 2
- 10v o
Kapiton Duán / (RuKo) 12,1aly (16,3maly) --
16,5make
- 9v t Olivia
Snilli / (SnRa) 10,2a (m16,2a) -- 16,6make
- 11v t
Désirée Snilli / (SnRa) 10,1a (m15,3a) --
16,6make
- 8v t
Imperial Elite / (SnRa) 11,9a (m16,2a) --
16,7make
- 5v o Gargouille de
Fey / Lasse (RDT) 14,8ake (18,3maly) -- 16,8make
- 9v r Red Jack /
(ARO) 14,2a (17,7ma) -- 17,0make
- 9v o Firefox
Impreza / (RuKo) 11,1aly (16,1maly) -- 17,1make
- 8v t Rjazán Excuse
Me ! / (RuKo) 12,2aly (16,4mke) -- 17,3make
Lähtö 6. monté,
ryhmäajo 2100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
p. 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
ryhmä 1
- 5v t
Yöperhonen / Jenna (RDT) 26,4aly (32,4mly) --
29,8make
- 5v o
Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 27,0aly
(32,1mly) -- 29,9make
- 10v t
Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.28,1ake (m26,2aly)
-- 30,0make
- 8v t AH
Hallausva / (ARO) 26,1a (27,9ma) -- 30,1make
- 6v o Lemmetyinen /
Meri (RDT) 26,8aly (32,4maly) -- 30,2make
- 6v t AH Fiinimimmi
/ (ARO) 26,2a (30,4ma) -- 30,3make
ryhmä 2
- 9v o Altto
KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m26,1aly) --
27,2make
- 9v t
Sinikedon Alviina / (SnRa) 22,3a (m27,2a) --
27,3make
- 8v t Kaskun
Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,8ake (m26,2aly) --
27,5make
- 12v o AH
Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a (25,5ma) -- 27,6make
- 12v t Snillin
Joperiina / (SnRa) 21,1a (m27,3a) -- 27,8make
- 10v t Alfhilda
Snilli / (SnRa) 20,3a (m27,4a) -- 27,9make
- 12v o Theotorden /
(RuKo) 21,4aly (m25,2aly) -- 28,1make
Lähtö 7. Kuningatarlähtö
I, ryhmäajo 2100m,
suomenhevostammat (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve -
6000ve - 3000ve (- 1500ve)
LÄHTÖJÄRJESTYS
Ruskon Felicia
AH Indigo
Ruskon Jovanda
Savun Cauhia
Snillin Karpalo
Pompeji Systeemi
Mini-Muskotti
AH Ettäsilleen
Purnin Loihelma
Saltan Tuikea
PII Sumutus
Nyten
TULOKSET
- AH Indigo
-- 23,4ake
- Nyten --
23,4ake
- Ruskon
Felicia -- 23,5ake
- PII Sumutus
-- 23,6ake
- Mini-Muskotti
-- 23,7ake
- AH
Ettäsilleen -- 23,7ake
- Saltan Tuikea --
23,8ake
- Ruskon Jovanda --
23,9ake
- Purnin Loihelma --
24,0ake
- Savun Cauhia --
24,1ake
- Pompeji Systeemi --
24,2ake
- Snillin Karpalo --
24,3ake
Lähtö 8. Kuningaslähtö
I, ryhmäajo 2100m,
suomenhevosoriit (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve -
6000ve - 3000ve (- 1500ve)
LÄHTÖJÄRJESTYS
Ruskon Halla-Ukko
Ruskon Kurko
Repertuaari
AH Tulimyrsky
AH Tuleniskijä
Ruskon Hallasurma
Radikaali Weijari
Velikulta RC
Guen Hulmuri
Naurun Tyrskä
Snillin Ukkonen
Jokkeri KAS
TULOKSET
- Jokkeri KAS
-- 22,5ake
- Snillin
Ukkonen -- 22,6ake
- Velikulta
RC -- 22,6ake
- Repertuaari
-- 22,7ake
- Guen
Hulmuri -- 22,8ake
- Ruskon
Halla-Ukko -- 22,9ake
- AH Tulimyrsky --
22,9ake
- Naurun Tyrskä --
23,0ake
- Radikaali Weijari
-- 23,1ake
- Ruskon Kurko --
23,1ake
- Ruskon Hallasurma
-- 23,2ake
- AH Tuleniskijä --
23,3ake
Lähtö 9.
ryhmäajo 1609m, 27,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
p. 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
ryhmä 1
- 5v o Purnin
Raaelma / Gunvor (Team Ninitra) 29,5a -- 28,6aly
- 5v t
Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 28,0ake --
28,7aly
- 5v t
Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 29,5aly --
28,8aly
- 4v o
Radikaali Legenda (SnRa) 29,3a -- 28,9aly
- 5v t Sinikki KAS /
Rasmus (KADO) 1.28,2aly -- 29,0aly
- 5v o Maine / Anders
(Team Ninitra) 29,2a -- 29,0aly
- 6v t Níðhöggr
Snilli / (ARO) 28,2a -- 29,1aly
- 5v t Ajattara RC /
Veikka (KADO) 1.28,2aly -- 29,2aly
ryhmä 2
- 8v t Brynja
Namys / (RuKo) 27,5aly -- 26,9aly
- 8v o Fasolt
Namys / (RuKo) 27,2ake -- 27,0aly
- 8v t Ruskon
Unikuu / (ARO) 27,2a -- 27,0aly
- 6v o Ruskon
Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 27,4a -- 27,1aly
- 5v t Annapurna KAS
/ Janne (KADO) 1.27,3ake -- 27,2aly
- 8v t Hrefna R. /
(RuKo) 27,4aly -- 27,3aly
- 7v t Duanin
Justiinsajuu / (ARO) 27,0a -- 27,3aly
Lähtö 10.
ryhmäajo 1609m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
p. 1000ve+loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
ryhmä 1
- 4v o AH
Pikku-Urho / (ARO) 34,6a -- 33,0aly
- 4v t Purnin
Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 34,7a -- 33,1aly
- 4v o AH
Höstblixt / (ARO) 35,7a -- 33,2aly
- 4v o Purnin
Singahdus / Milton (Team Ninitra) 33,4a -- 33,3aly
- 4v t AH Suonoita /
(ARO) 35,5a -- 33,4aly
- 4v o Purnin
Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 35,7a -- 33,5aly
- 5v o Hohdokas /
Timo (KADO) 1.36,5ke -- 33,6aly
ryhmä 2
- 5v t Fulla
R. / (RuKo) 32,1ake -- 31,2aly
- 4v t
Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 30,1aly --
31,3aly
- 4v t Duanin
Ristiriita / Marja (RDT) 30,0ake -- 31,4aly
- 4v o
Snillin Buugi / (SnRa) 30,2a -- 31,4aly
- 4v t Snillin
Helmineito / (SnRa) 30,1 -- 31,6aly
- 4v o Radikalin Anna
Mennä! / Reino (RDT) 30,4aly -- 31,6aly
- 5v o Skagi R. /
(RuKo) 31,9ake -- 31,7aly
- 4v o Snillin
Muusikko / (SnRa) 30,6 -- 31,8aly
Lähtö 11.
ryhmäajo 2100m, kylmäverioriit, enn. alle 25,0
p. 2500ve+loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)
- Kuningasjätkä
RC -- 23,5ake
- 7v o
Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 24,1aly --
23,6ake
- Guen
Tossavainen -- 23,7ake
- 12v o AH
Vildvittra / (SnRa) 21,6a -- 23,8ake
- Duanin
Herrasmies -- 23,8ake
- 8v o
Drotsibojonsson / (SnRa) 21,7a -- 23,9ake
- 14v o Duanin Noniin
/ (ARO) 21,1a -- 24,0ake
- 8v o Narrilaivan
Palapeli / Unto (RDT) 24,7ke -- 24,1ake
- 9v o Thorstein
Snilli / (SnRa) 21,2a -- 24,2ake
- 8v o Unian
Josvaikka / Ronja (RDT) 23,5aly -- 24,3ake
- 12v o Purnin Esaias
/ Urmas (Team Ninitra) 23,5a -- 24,3ake
- Snillin Morrison --
24,4ake
Lähtö 12.
ryhmäajo 2100m, kylmäveritammat, enn. alle 25,0
p. 2500ve+loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)
- 9v t Duanin
Jessiina / (SnRa) 21,2a -- 24,0ake
- 10v t AH
Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 24,1ake
- Guen
Armoton Lotta -- 24,1ake
- 7v t
Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 23,3ake --
24,2ake
- 8v t
Ilomiina / Spookiness (RDT) 23,5ake -- 24,3ake
- 7v t Guen
Vilusukka / Inka (RDT) 23,2ake -- 24,4ake
- 11v t Ragnarök /
(SnRa) 21,2a -- 24,4ake
- 14v t Savun
Justiina / (SnRa) 21,3a -- 24,5ake
- Duanin Kultapiisku
-- 24,6ake
- 10v t Tierra's
Deluna / (StRa) 22,7aly -- 24,7ake
- Pompeji
Häikäisevä -- 24,7ake
- 6v t AH Ajattara /
(ARO) 23,8a -- 24,8ake
|