virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU HEVOSET KASVATUS KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

Aken ravitalli syntyi ajatuksena syksyllä 2008, kun tallin omistaja pääsi ensimmäistä kertaa elämässään ihan oikean ravihevosen ohjaksiin. Ajatus jäi itämään päähän, välillä unohtuen ja välillä taas nousten pintaan. Joulukuun alussa projekti hurahti sitten käyntiin.

Pienenä tallina aloittanut on nykyään noin 150 ravurin koti. Rotuvalikoimaan kuuluu suomenhevonen, lämminverinen (ravurit ja peitsarit), pohjoisruotsinhevonen, shetlanninponi ja gotlanninruss.

Tallilla pyörii pieni (ei VRL:n alainen) seura, ARO (Aken Ravitallin Ohjastajat).
VRL:n tallirekisterissä Aken ravitalli on rekisteröity tunnisteella
AKEN6280.
Aken ravitalli on
VRER:n jäsentalli.

- aksu (VRL-0164, RaPu)

Vuoden kasvattaja 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018
Vuoden peitsarikasvattaja 2013
Vuoden ravivalmentaja 2015, 2017
Vuoden ravitalli 2013

VRER - VPY (VPY) - VRKK - RaPu

Duán Stable
Burnout Stable
Dawn Pacers - Rjazán Trotters - Ravitalli Rusko - Da Capo Ponies
Snilli Trotters - Toy Minitrotters
Narrilaivan - Shav Racing
Lily's Trotters
Shameless Pacers - Decnen virtuaaliset
Pompeji
Radical Trotters
Elite Farm
Susiraja
Ravitalli Sølv
Guest Trotters
Adina
Valmarin Talli

Kerystonin Kartano
Savitaival - Stain - Go Ponies
Repolan Ravitalli
Ravitalli Salta
Virtuaalitalli Namer
Miseryn Ravitalli
Orilammentalli

MENESTYSTÄ 2019
* = kasvatti, ei tallin omistuksessa

Devilslittlesister (p): Sølvin vuoden peitsari 2018 1.
Deverra Ach (p): Nuorten Tammikatsaus 1.
Dreamer Flowery (p): Nuorten Tammikatsaus 1.
Raiju Ach (p): Young's Pace (3yo) 01/2019 1.
Níðhöggr Snilli (kv): Kyvyt esiin-divisioona 01/2019 1.
Nattåska (kv): Huippudivisioona 01/2019 1.
Ian Duán (p): Bronze division 01/2019 1.
Blackfyre Ach (lv): Crane Force Memorial 1.
Duanin Pataässä (sh): DeVin Talven Ukkomarathon 1.
Rjazán Stirling (lv): Young's Race (3yo) 02/2019 1.
Raiju Ach (p): Young's Pace (3yo) 02/2019 1.
Horror Pomp (lv): Lady Of February 1.
Selket Ach* (p): Lady Of February 1.
Owen Go (a): Diamond-division 02/2019 1.
AH Hösthäxa (kv): Narr's Is Vinnare 1.
Narrilaivan Metsähinen (a): Narrilaivan Jäätöpöttäjäkuningas 1.
Aken Scapa (b): Narrilaivan Jääruhtinatar 1.
Pheodora Ach* (lv): Villivarsa-lähtö 1.
Rjazán Stirling (lv): Vauhtii löytyy-lähtö 1.
Deimos Ach (p): Novice division 02/2019 1.
Dasha Ach* (p): Gold division 02/2019 1.
Creeper Ach (p): Junior Breeder's Crown 1.
Ethan Narr (b): Da Capon Ponimonté 1.
Minerva Burn (lv): Nuorten Maaliskatsaus 1.
Artificial Hallucination (p): Nuorten Maaliskatsaus 1.
Deverra Ach (p): Nuorten Maaliskatsaus 1.
Aken Arya* (b): Nuorten Maaliskatsaus 1.
AH Tuleniskijä (sh): Salama Sprintti 1.
Didmytime (p): Novice division 03/19 1.
Fool's Snickerdoodle (a): Da Capon Pääsiäispupu 1.
Starryeyed Ach* (lv): Rjazán YoungRace 1.
Dasha Ach* (p): Battle of the Beasts 1.
Nattåska (kv): Pääsiäispupu 1.
Aken Scapa (b): Easter Mini Chick 1.
Fadewalker Ach (lv): Young's Race (3yo) 04/2019 1.
Snadisti Hopee (sh): Pikku-Vappukruunu 1.
Horror Pomp (lv): Lily's Spring Queen 1.
Dagna Ach (p): Lily's Spring Princess 1.
Ian Duán (p): Lily's Spring Prince 1.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Liljan Kevätprinssi 1.
Argent Go (b): Liljan Mini Kevätkuningatar 1.
Amelia Ach (lv): NDM Chrystal Mile 1.
Horror Pomp (lv): NDM Silwer Dollar Race 1.
Tallis Ach (p): Nuorten Toukokatsaus 1.
Edith Ach (lv): Nuoret radalle (2v) 1.
AH Tuli-Bertta (sh): Nuoret radalle (3v) 1.
Duanin Nokappas (sh): Nuoret radalle (4v) 1.
Níðhöggr Snilli (kv): Nuoret radalle (5v) 1.
AH Horna (sh): Kasvattajakruunu (3v) 1.
Amelia Ach (lv): NDM Fantasy Mile 1.
Shakethatbrass (lv): Gambit Ach Memorial 1.
Edith Ach (lv): Nuorten Heinäkatsaus 1.
Didmytime (p): Nuorten Heinäkatsaus 1.
Deverra Ach (p): RBP Spring Pace 1.
Cold (p): Novice division 07/2019 1.
Dexter Ach* (p): Bronze division 07/2019 1.
Fool's Snickerdoodle (a): Narrilaivan Ponikuninkuus 1.
Nattåska (kv): vFinlandia-ajo 1.
Vienna Venom (p): RBP Paddington Memorial 1.
Cold (p): RBP Hooligan Memorial 1.
Edith Ach (lv): Toivoa on-lähtö 1.
AH Höstblixt (kv): Toivoa on-lähtö 1.
Duanin Nokappas (sh): Matkalla maineeseen-lähtö 1.
Toy's Adaia (b): Beachbod 1.
Blackfyre Ach (lv): Lily's Birthday Party 1.
AH Indigo (sh): Liljan Lahjahevonen 1.
AH Tuleniskijä (sh): Liljan Päivänsankari 1.
Cobra Lily Ach (lv): Virtuaalimestaruus 1.
Baddest Ach (lv): Nuorten Syyskatsaus 1.
AH Suonoita (sh): Nuorten Syyskatsaus 1.
Vienna Venom (p): Nuorten Syyskatsaus 1.
Narrilaivan Metsähinen (a): A-ponimestaruus 1.
Horror Pomp (lv): Kultadivisioona 09/2019 1.
Nattåska (kv): Mestarijuoksija 1.
Narrilaivan Metsähinen (a): A-Pony Quality Racer 1.
Starryeyed Ach* (lv): Montémestaruus 1.
Sandman Snilli (p): Gold division 10/2019 1.
Devious Ach (p): Jinxed Mile 1.
Aken Medeina (a): Taikatonni 1.
Kamikaze Ach (p): Monster Mile 1.
Nattåska (kv): Omituisten Otusten Maili 1.
Ethan Narr (b): Kepposmaili 1.
Sølv's Secret Princess (lv): Marraskuun Murkku 1.
Royale Ach (lv): Marraskuun Murkku 1.
Edith Ach (lv): Marraskuun Murkku 1.
Snadisti Hopee (sh): Marraskuun Murkku 1.
Aken Rika (b): Nuorten Marraskatsaus 1.
Sølv's Secret Princess (lv): Tonttukokelas 1.
Didmytime (p): Redbrook Paceaway 1.
Duanin Justiinsajuu (sh): Joulun lahja-ajo 1.
Argent Go (b): Master--division 11/2019 1.
Daenaera Ach (p): Kindergarten Pace 1.
AH Vaania (sh): Särmä-Jorma 1.
Pompeji Tuliapila (sh): Varuskuntaharakka 1.
AH Caamos (sh): Nuorten Joulukatsaus 1.
Hellkite Ach (p): Nuorten Joulukatsaus 1.
Aken Medeina (a): Nuorten Joulukatsaus 1.
Aken Rika (b): Nuorten Joulukatsaus 1.
Sharpe Ach (lv): Nuorten Joulukatsaus 1.
Ruskon Eetvartti (sh): Nuorten Joulukatsaus 1.
Mazurka Ach* (lv): Aken ravitallin Synttäriajo 1.
Starryeyed Ach* (lv): Aken ravitallin Synttäriajo 1.
Nattåska (kv): Aken ravitallin Synttäriajo 1.
Daenaera Ach (p): Aken ravitallin Synttäriajo 1.
Aken Hieta* (b): Aken ravitallin Synttäriajo 1.
Toy's Havard (b): Aken ravitallin Synttäriajo 1.

Swashbuckler Stain (p): Sølvin vuoden peitsari 2018 2.
Deathstrike Ach (lv): Nuorten Tammikatsaus 2.
Dreammore Ach* (p): Nuorten Tammikatsaus 2.
AH Myrskyrytmi (sh): Visu Viuhuu Muistoajo 2.
Owen Go (a): Diamond-division 01/2019 2.
Aken Varric (a): Master-division 01/2019 2.
Aken Tvinnig (b): Diamond-division 01/2019 2.
Toy's Adaia (b): Master-division 01/2019 2.
Jorah Duán (lv): Pronssidivisioona 01/2019 2.
Horror Pomp (lv): Crane Force Memorial 2.
Savun Cauhia (sh): DeVin Talven Akkamarathon 2.
Snillin Meteoriitti (sh): DeVin Talven Ukkomarathon 2.
Goldfinger MacLily (lv): Young's Race (3yo) 02/2019 2.
Dreamer Flowery (p): Young's Pace (3yo) 02/2019 2.
Ethan Narr (b): Diamond-division 02/2019 2.
Aken Magi (b): Master-division 02/2019 2.
Dasha Ach* (p): Ice Pace King 2.
Goldfinger MacLily (lv): Vauhtii löytyy-lähtö 2.
AH Fiinimimmi (sh): Villivarsa-lähtö 2.
Nattåska (kv): Vauhtii löytyy-lähtö 2.
Sandman Snilli (p): Keryston Pace 2.
Chillstep Ach* (p): Breeder's Crown 2.
AH Ettäsilleen* (sh): Valiodivisioona 02/2019 2.
Flashfire Ach* (lv): Nuorten Maaliskatsaus 2.
Duanin Nokappas (sh): Nuorten Maaliskatsaus 2.
Sandman Snilli (p): Devin Stain Memorial 2.
Red Moon (p): Bronze division 03/19 2.
Dasha Ach* (p): Gold division 03/19 2.
Thriller Pomp (lv): Rjazán YoungRace 2.
Rjazán Morana (lv): Rjazán Race 2.
Artificial Hallucination (p): The Wee Beast 2.
Ujokaneli (sh): Pääsiäistipu 2.
Radikaali Floppaaja (a): Pääsiäisen Minipupu 2.
Toy's Havard (b): Easter Mini Bunny 2.
Deverra Ach (p): Young's Pace (3yo) 04/2019 2.
AH Pikku-Urho (sh): Pikku-Vappukruunu 2.
Petronella NRL (b): Liljan Mini Kevätkuningatar 2.
Ethan Narr (b): Liljan Mini Kevätkunkku 2.
AH Höstblixt (kv): Nuorten Toukokatsaus 2.
Flashfire Ach* (lv): Nuoret radalle (4v) 2.
Vauhtivilma (sh): Nuoret radalle (4v) 2.
AH Ajattara (sh): Nuoret radalle (5v) 2.
Imperial Ach* (lv): NDM King Mile Trot 2.
Inferno Ach (lv): Kasvattajakruunu (2v) 2.
Kamikaze Ach (p): Juvenile GP 2.
Demonite RC (lv): NDM Challenge Race 2.
Impala Ach (lv): Mysterious Yankee Memorial 2.
Vienna Venom (p): Nuorten Heinäkatsaus 2.
Minerva Burn (lv): Nuorten Heinäkatsaus 2.
Chillstep Ach* (p): RBP Spring Pace 2.
Narrilaivan Metsähinen (a): Narrilaivan Ponikuninkuus 2.
Didmytime (p): RBP Hooligan Memorial 2.
Didmytime (p): RBP Swift Challenge 2.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Ravikuningaskilpa 2.
AH Indigo (sh): Ravikuningatarkilpa 2.
Fool's Snickerdoodle (a): Pikkukuninkaallinen 2.
Royale Ach (lv): Pikku tuike-lähtö 2.
Thriller Pomp (lv): Matkalla maineeseen-lähtö 2.
AH Vaania (sh): Pikku tuike-lähtö 2.
AH Tuli-Bertta (sh): Toivoa on-lähtö 2.
Vauhtivilma (sh): Matkalla maineeseen-lähtö 2.
Radikaali Floppaaja (a): Yönsäde 2.
Petronella NRL (b): Dayray 2.
Toy's Adaia (b): B-ponimontémestaruus 2.
Horror Pomp (lv): Lily's Birthday Present 2.
Jorah Duán (lv): Lily's Birthday Party 2.
Sandman Snilli (p): Lily's Little Birthday Boy 2.
Flapjack Ach (p): Nuorten Syyskatsaus 2.
Wobblestep Ach (p): Nuorten Syyskatsaus 2.
Duanin Justiinsajuu (sh): Tähtidivisioona 09/2019 2.
AH Hallakuu (sh): Valiodivisioona 09/2019 2.
Rjazán Morana (lv): Perfect Risk Memorial 2.
Shireen Ach* (lv): Monté Fasnt'n'Furious 2.
Petronella NRL (b): B-Pony Talent Racer 2.
Kratos Dawn (p): Novice division 10/2019 2.
Wobblestep Ach (p): Bronze division 10/2019 2.
AH Vaania (sh): Aavemaili 2.
Maisie Dawn (p): Jinxed Mile 2.
Aken Doughall (a): Taikatonni 2.
Shakethatbrass (lv): Creepy Crawlie Mile 2.
Domino Ach (lv): Marraskuun Murkku 2.
Mayhem Ach (lv): Marraskuun Murkku 2.
AH Caamos (sh): Marraskuun Murkku 2.
Flapjack Ach (p): Nuorten Marraskatsaus 2.
Edith Ach (lv): Suurtonttu 2.
Cold (p): Redbrook Paceaway 2.
AH Kiriviima (sh): Joulun lahja-ajo 2.
Narrilaivan Metsähinen (a): Diamond-division 11/2019 2.
Aken Svirra (b): Unranked-division 11/2019 2.
Devious Ach (p): Noble Crown 2.
Deverra Ach (p): Ladie's Meeting 2.
Sandman Snilli (p): Championship Battle 2.
AH Utuisa (sh): Kesämopo 2.
AH Indigo (sh): Varuskuntaharakka 2.
AH Horna (sh): Tammaderby 2.
Arctic Hex (p): Nuorten Joulukatsaus 2.
Aken Theon (a): Nuorten Joulukatsaus 2.
Aken Howe (b): Nuorten Joulukatsaus 2.
Flapjack Ach (p): Nuorten Joulukatsaus 2.
AH Pikku-Urho (sh): Kuusivuotisrevanssi 2.
Avalanche Ach (lv): Aken ravitallin Synttäriajo 2.
AH Höstblixt (kv): Aken ravitallin Synttäriajo 2.
Jolly Jade (p): Aken ravitallin Synttäriajo 2.
Devious Ach (p): Aken ravitallin Synttäriajo 2.
Creeper Ach (p): Aken ravitallin Synttäriajo 2.
Aken Lace (a): Aken ravitallin Synttäriajo 2.

Duanin Pataässä (sh): Sølvin vuoden kylmäverinen 2018 3.
Northwind MacLily (lv): Nuorten Tammikatsaus 3.
Fadewalker Ach (lv): Young's Race (2yo) 01/2019 3.
Aken Scapa (b): Master-division 01/2018 3.
Ujokaneli (sh): Kyvyt esiin-divisioona 01/2019 3.
Rjazán Stribog (lv): Hopeadivisioona 01/2019 3.
AH Hösthäxa (kv): Tähtidivisioona 01/2019 3.
AH Indigo (sh): Valiodivisioona 01/2019 3.
Deimos Ach (p): Novice division 01/2019 3.
Dasha Ach* (p): Gold division 01/2019 3.
Wayward Ach* (lv): Crane Force Memorial 3.
Argent Go (b): DeVin Talven Midimarathon 3.
Ruskon Halla-Ukko (sh): DeVin Talven Ukkomarathon 3.
Aken Tvinnig (b): Diamond-division 02/2019 3.
AH Vintrig (kv): Narr's Is Vinnare 3.
AH Ettäsilleen* (sh): Narrilaivan Jääkuningatar 3.
Swashbuckler Stain (p): Ice Pace Queen 3.
AH Ajattara (sh): Villivarsa-lähtö 3.
AH Kiriviima (sh): Vauhtii löytyy-lähtö 2.
Chillstep Ach* (p): Novice division 02/2019 3.
Selket Ach* (p): Gold division 02/2019 3.
Dasha Ach* (p): Keryston Pace 3.
Shakethatbrass (lv): Money Maker Memorial 3.
Evil Disco (lv): Nuorten Maaliskatsaus 3.
Chillstep Ach* (p): Novice division 03/19 3.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Da Capon Pääsiäismonté 3.
François Ach* (lv): Rjazán Monté-Race 3.
Thriller Pomp (lv): Easter Egg 3.
Jorah Duán (lv): Easter Bunny 3.
Blackfox Ach (lv): Easter Supreme 3.
Taikatatti RC (a): Pääsiäisen Minipupu 3.
Toy's Adaia (b): Easter Mini Chick 3.
Níðhöggr Snilli (kv): Vappukruunu 3.
AH Horna (sh): Pikku-Vappukruunu 3.
Cobra Lily Ach (lv): Lily's Spring Queen 3.
Impala Ach (lv): Lily's Spring King 3.
Swashbuckler Stain (p): Lily's Spring Princess 3.
Sandman Snilli (p): Lily's Spring Prince 3.
AH Indigo (sh): Liljan Kevätprinsessa 3.
Starryeyed Ach* (p): May Day Junior Crown 3.
Cold (p): May Day Junior Pace 3.
François Ach* (lv): NDM Silwer Dollar Race 3.
Edith Ach (lv): Nuorten Toukokatsaus 3.
Minerva Burn (lv): Nuorten Toukokatsaus 3.
Vauhtivilma (sh): Nuorten Toukokatsaus 3.
Artificial Hallucination (p): Nuorten Toukokatsaus 3.
Evil Disco (lv): Nuoret radalle (4v) 3.
K.R. Karu Kosto (sh): Nuoret radalle (4v) 3.
Wayward Ach* (lv): NDM the Red Alert 3.
Veilfire Ach (lv): NDM Young Grand Mile 3.
AH Vallassa* (sh): Kasvattajakruunu (4-5v) 3.
François Ach* (lv): NDM Golden Club 3.
Jorah Duán (lv): NDM Elite Trot 3.
Imperial Ach* (lv): NDM Challenge Race 3.
Cobra Lily Ach (lv): Chance I Serie 3.
Nattåska (kv): AH Hösttroll Muistoajo 3.
Impala Ach (lv): Firebird Ach Memorial 3.
Secretagentman (p): Nuorten Heinäkatsaus 3.
Tallis Ach (p): RBP Paddington Memorial 3.
Kamikaze Ach (p): RBP Hooligan Memorial 3.
AH Ettäsilleen (sh): Ravikuningatarkilpa 3.
AH Horna (sh): Pikkuprinssi 3.
Sharpe Ach (lv): Pikku tuike-lähtö 3.
Minerva Burn (lv): Matkalla maineeseen-lähtö 3.
Kamikaze Ach (p): Leeton Pace 3.
Radikaali Floppaaja (a): A-ponimontémestaruus 3.
Enchanted MacLily (lv): Lily's Birthday Present 3.
Selket Ach* (p): Lily's Little Birthday Girl 3.
Ian Duán (p): Lily's Little Birthday Boy 3.
Duanin Pataässä (sh): Virtuaalimestaruus 3.
Royale Ach (lv): Nuorten Syyskatsaus 3.
Maisie Dawn (p): Nuorten Syyskatsaus 3.
Cold (p): Nuorten Syyskatsaus 3.
AH Inkkari (sh): Kyvyt esiin-divisioona 09/2019 3.
Inferno Ach (lv): Hopeadivisioona 09/2019 3.
AH Hallausva (sh): Montén Hurjapää 3.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): A-Pony Talent Racer 3.
Aken Thrud* (b): B-Pony Standard Racer 3.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Montémestaruus 3.
Demonite RC (lv): Montémestaruus 3.
Flapjack Ach (p): Novice division 10/2019 3.
Selket Ach* (p): Gold division 10/2019 3.
Moonstone Marvel (p): Jinxed Mile 3.
Mayhem Ach (lv): Zombie Mile 3.
Avalanche Ach (lv): Marraskuun Murkku 3.
AH Pikku-Urho (sh): Marraskuun Murkku 3.
AH Horna (sh): Liljan Syysprinsessa 3.
AH Tuleniskijä (sh): Liljan Syysprinssi 3.
Mellony Narr (b): Liljan Mini Syyskuningatar 3.
Toy's Havard (b): Liljan Mini Syyskunkku 3.
Sølv's Secret Princess (lv): Nuorten Marraskatsaus 3.
Zutter (p): Nuorten Marraskatsaus 3.
Aken Medeina (a): Nuorten Marraskatsaus 3.
Aken Svirra (b): Nuorten Marraskatsaus 3.
Sharpe Ach (lv): Nuorten Marraskatsaus 3.
Maisie Dawn (p): Nuorten Marraskatsaus 3.
Inferno Ach (lv): Virtuaaliderby 3.
Inferno Ach (lv): Suurtonttu 3.
Duanin Nokappas (sh): Suurtonttu 3.
Rjazán Stirling (lv): Joulun lahja-ajo 3.
Aken Doughall (a): Unranked-division 11/2019 3.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Diamond-division 11/2019 3.
Petronella NRL (b): Diamond-division 11/2019 3.
Midnight Dancer Ach* (p): Kindergarten Pace 3.
Dasha Ach* (p): Championship Battle 3.
Zutter (p): Nuorten Joulukatsaus 3.
Aken Doughall (a): Nuorten Joulukatsaus 3.
Aken Svirra (b): Nuorten Joulukatsaus 3.
Domino Ach (lv): Nuorten Joulukatsaus 3.
Inferno Ach (lv): Viisivuotisrevanssi 3.
Enforcer Ach* (lv): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
Inferno Ach (lv): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
AH Utuisa (sh): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
AH Inkkari (sh): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
Aken Doughall (a): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
Owen Go (a) Aken ravitallin Synttäriajo 3.
Aken Svirra (b): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
Aken Arya* (b): Aken ravitallin Synttäriajo 3.
Aken Thrud* (b): Aken ravitallin Synttäriajo 3.

KANTAKIRJAUKSET 2019
KTK I
KTK II
KTK III
ei palk. 1 (lv x 1)

AH Johanpomppas*: KTK II (J)
AH Nojopas*: KTK II (J)
AH Horna: KTK I (J)
AH Suonoita: KTK I (J)
Vauhtivilma: KTK II (J)
AH Tuli-Bertta: KTK II (J)
AH Fiinimimmi: KTK II (R)
Snadisti Hopee: KTK I (J)
Ruskon Leiskaus: KTK II (J)
AH Cerberus: KTK III (R)
Duanin Nokappas: KTK III (J)
AH Inkkari: KTK III (T)
AH Vaania: KTK III (J)
AH Taifuuni: KTK II (P)
Miniromeo: KTK II (J)
AH Paroni: KTK I (P)
Aavekuu: KTK III (T)
AH Caamos: KTK III (R)
AH Utuisa: KTK III (J)
K.R. Karu Kosto: KTK II
Horrendous Duán: KTK III
Ian Duán: KTK II
Deygan Ach: KTK II
Thriller Pomp: KTK II
Minerva Burn: KTK III
Northwind MacLily: KTK III
Gooseberry MacLily: KTK II
Flashfire Ach*: KTK II
Chillstep Ach*: KTK II
Jorah Duán: KTK II
Creeper Ach: KTK I
Deimos Ach: KTK II

ARVONIMET 2019

Artificial Hallucination: VRER-2yo Champion Pacer
Creeper Ach: VRER-2yo Champion Pacer
Devious Ach: VRER-2yo Champion Pacer
Ethan Narr: VRER-Ponivalio
Argent Go: VRER-Ponivalio
Inferno Ach: VRER-2yo Champion
Narrilaivan Ärjämöinen: VRER-Ponivalio
Narrilaivan Metsähinen: VRER-Ponivalio

NÄYTTELYT 2019

31.08.2019 rotu VSR
AH Vaania: III-palk.
Snadisti Hopee: II-palk.
Duanin Noniin: II-palk.
Duanin Nokappas: III-palk. EM Tukkajumala
Purnin Primus: II-palk., LKV3 EM Tuomarin ihastus
AH Leimu: II-palk.
AH Irokeesi: II-palk.
AH Indigo: I-palk., LKV1, BIS1
AH Horna: I-palk., LKV2 EM Henkeäsalpaavan kaunis
AH Hallakuu: III-palk.
AH Tiikerililja: I-palk.
AH Sadetanssi: II-palk.
O.R. Lakunappi: III-palk.
Duanin Pataässä: II-palk., LKV1 EM Yllättävän komea ravi
Snillin Meteoriitti: II-palk.
K.R. Karu Kosto: I-palk., BIS4
AH Cetan: II-palk. EM Kameran lempilapsi
Savun Carmiva: II-palk.
Kasvattajaluokka LKV1/4 (Horna, Suonoita, Indigo, Tuli-Bertta)

20.06.2019 NJ Susiraja
Ruskon Leiskaus: irtoSERT
AH Horna: irtoSERT
Mayhem Ach: irtoSERT
Cold: irtoSERT
Mellony Narr: irtoSERT
Ethan Narr: irtoSERT

31.05.2019 rotu VSR
AH Horna: I-palk.
Snadisti Hopee: II-palk., EM Tuomarin lempilapsi
AH Tuli-Bertta: II-palk., EM Kameran rakastama
Pompeji Tuli-Apila: II-palk
AH Tuleniskijä: II-palk.
Ruskon Halla-Ukko: II-palk.
Ruskon Tohveli: II-palk.
Snillin Vihtori: II-palk., EM Voimanpesä
Purnin Primus: II-palk.
AH Fiinimimmi: II-palk., LKV4, EM Nimensä mukainen
AH Hallausva: II-palk.
Ruskon Unikuu: III-palk.
Duanin Toffeeunelma: I-palk., LKV2
AH Sadetanssi: II-palk-
Iki-Fiina: III-palk.
Duanin Pataässä: II-palk., LKV2
Snillin Meteoriitti: II-palk., EM Halattava
K.R. Karu Kosto: I-palk., LKV1, BIS5, EM Kuvakirjasta karannut
Savun Carmiva: II-palk., LKV2
Kasvattajaluokka LKV3/9 (Sysi, Tuli-Bertta, Indigo, Barbaari)

25.05.2019 VSN Lily's
Black Fox Ach: RCH
Rjazán Stirling: -
Evil Disco: RCH
Fadewalker Ach: RCH
Artificial Hallucination: CH
Deimos Ach: RC
Passion Fly: RCH
Deathstrike Ach: -
Dhampir Ach: CH
Red Moon: RCH
AH Vallassa*: CH, SW4
AH Horna: RCH
Ruskon Unikuu: -
Aken Tvinnig: -
Aken Magi: RCH
Argent Go: -

24.05.2019 NJ Lily's
Jorah Duán: irtoSERT
Creepy Cruiser Shav: irtoSERT
Evil Disco: SA
Fadewalker Ach: -
Black Fox Ach: irtoSERT
Rjazán Stirling: irtoSERT
Raiju Ach: irtoSERT
Artificial Hallucination: irtoSERT
Deimos Ach: irtoSERT

17.05.2019 NJ Adina
AH Myrskyrytmi: irtoSERT

21.04.2019 VSN Turmeltaja
Duanin Nokappas: CH, SW5
AH Cerberus: RCH

06.04.2019 NJ Toukola
Duanin Nokappas: SA
Vauhtivilma: irtoSERT
Duanin Pataässä: KUMA
Snillin Meteoriitti: KUMA, näyttelyn paras ruuna

31.03.2019 NJ Susiraja
AH Inkivääri: BIS2, MVA-SERT

30.03.2019 NJ Kadon Kartano
Snillin Vihtori: irtoSERT
AH Tuleniskijä: irtoSERT
Ruskon Tohveli: irtoSERT
AH Cerberus: SA
AH Myrskyrytmi: irtoSERT
AH Kirileikki: irtoSERT
Savun Cauhia: irtoSERT
Vauhtivilma: irtoSERT
AH Indigo: BIS1
AH Ajattara: irtoSERT
Renessanssirinsessa: SA
Duanin Pataässä: KUMA, näyttelyn paras ruuna
Snillin Meteoriitti: KUMA

29.03.2019 NJ Norrgård
AH Inkivääri: BIS1, MVA-SERT

18.03.2019 VSN Ristikallio
Aken ravitalli Best Breeder
(AH Indigo, AH Tiikerililja, AH Sysi, AH Tuleniskijä)
AH Tulimyrsky*: RCH
Vauhtivilma: RCH
AH Inkivääri: CH, SW1
K.R. Karu Kosto: RCH
EP Otus: RCH

06.03.2019 NJ Valmari
Duanin Pataässä: KUMA
Snillin Meteoriitti: KUMA

28.02.2019 NJ Lily's
Thriller Pomp: irtoSERT
Chillstep Ach*: irtoSERT
Minerva Burn: irtoSERT
Didmytime: irtoSERT

20.01.2019 NJ Decnen
Stormbringer Stain: irtoSERT
Dreamer Flowery: irtoSERT
Glenrosa Ach: irtoSERT
Owen Go: irtoSERT

Katsaus 2018
* = kasvatti, ei tallin omistuksessa

VRER

Ethan Narr (B): B-ponikriterium 1.
Ethan Narr (B): MiniOlympia 1.
Aken Surra (b): B-ponimestaruus 1.
Aken Thrud* (b): B-poniderby 2.
Aken Varric (a): A-poniderby 3.
Narrilaivan Metsähinen (a): A-ponien montémestaruus 1.

Dasha Ach* (p): Keryston Pace 1.
Dasha Ach* (p): Classic Pace 1.
Dorian Ach (p): Juvenile GP 1.
Swashbuckler Stain (p): Leeton Pace 1.
Devana Ach (p): Classic Pace 2.
Selket Ach* (p): Domination Race 2.

AH Tulimyrsky* (sh): Olympia-ajo 1.
AH Tulimyrsky* (sh): Kuninkuuskilpa 2.
AH Pikku-Harha* (sh): N.I.N. Rattopoika Muistoajo 1.
AH Pikku-Harha (sh): Virtuaalimestaruus 2.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Virtuaalimestaruus 1.
AH Tuleniskijä (sh): Virtuaalikriterium 1.
AH Tuleniskijä (sh): Virtuaalinen Derby 3.
AH Indigo (sh): Virtuaalinen Derby 2.
AH Cahuilla* (sh): Virtuaalikriterium 3.
AH Tulimyrsky* (sh): Kuningaslähtö II 3.
AH Tulimyrsky* (sh): Kuningaslähtö III 3.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Kuningaslähtö I 1.
AH Sadetanssi (sh): Kuningatarlähtö II 3.
AH Hallakuu (sh): Kuningatarlähtö III 3.

Shakethatbrass (lv): Kasvattajakruunu 2.
Constantine Ach (lv): Montémestaruus 2.
Amelia Ach (lv): Money Maker Memorial 3.
Amelia Ach (lv): NDM Dancing Mile 3.
Demonitas Ach (lv): NDM the Red Alert 1.
Veilfire Ach (lv): NDM Young Grand Mile 1.
Firefly Ach (lv): NDM Golden Club 1.
Firefly Ach (lv): NDM Festival Race 3.

Divarit
Peitsarit: 35
Kylmäveriset: 17
Lämminveriset: 9
A-ponit: 10
B-ponit: 11

Nuorten katsausravit: 32
Shavin Lady Of: 13
Shavin Young's-lähdöt: 29

Muita mainittavia

Narrilaivan Metsähinen (a): Pikkukuninkaallinen 3.
Narrilaivan Metsänpeikko: Narrilaivan Töpöttäjäkuningas 1.
Aken Surra (b): Narrilaivan Jääruhtinatar 3.

Dasha Ach* (p): Championship Battle 2.
Swashbuckler Stain (p): Redbrook Paceaway 2.
Swashbuckler Stain (p): Junior Breeder's Crown 3.
Swashbuckler Stain (p): Denim Division Memorial 1.
Horrendous Duán (p): Noble Crown 1.
Horrendous Duán (p): Golden Class Meeting 1.
Infiltrator Stain (p): Junior Breeder's Crown 2.
Reaver Stain (p): Northerner Cup 1.
Red Moon (p): Kindergarten Pace 2.
Devilslittlesister (p): Ladies' Meeting 3.
Eris Ach (p): Golden Class Meeting 1.
Red Devil Reckoning (p): Golden Class Meeting 3.
Saltas Crummy (p): Golden Class Meeting 3.

AH Indigo (sh): Tammaderby 2.
Savun Cauhia (sh): Pikkukunkku 3.
AH Hallakuu (sh): Narrilaivan Suomityttö 1.
AH Vintrig (kv): Narrilaivan Pohjoisenpoika/tyttö 3.
AH Härskarinna (kv): Narr's Is Vinnare 3.

Shakethatbrass (lv): Fool's Ladies Race 1.
Black Fox Ach (lv): Fool's Misters Race 2.

Muut suurkisatotot: 170

MENESTYSTÄ 2018
* = kasvatti, ei tallin omistuksessa

Ethan Narr (B): B-ponikriterium 1.
Dagna Ach (p): Young's Pace (2yo) 2/18 1.
Devilslittlesister (p): Lady Of February 1.
Seth Ach (p): Aken Greypacer 1.
Sandman Snilli (p): Ice Pace King 1.
Delete Ach (p): Ice Pace Queen 1.
Scallywag Ach (p): Bronze division 02/18 1.
Hellbird Ach* (p): Gold division 02/18 1.
Reaver Stain (p): Young's Pace (2yo) 03/18 1.
Amelia Ach (lv): Lady Of March 1.
Devana Ach (p): Lady Of March 1.
Iamthebest (p): Arctic Race 1.
Dasha Ach* (p): Keryston Pace 1.
Devana Ach (p): Gold division 03/18 1.
AH Barbaari (sh): Ruskon Kevätmaisteri 1.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Ruskon Kevätkonkari 1.
Supreme Xerxes (lv): Ruskon Spring-Prince 1.
Gwendoline (lv): Ruskon SpringMonté-Queen 1.
Edradour Ach* (p): Frost Pace 1.
AH Tulimyrsky* (sh): Olympia-ajo 1.
Ethan Narr (B): MiniOlympia 1.
AH Sadetanssi (sh): Liljan Kevätprinsessa 1.
Snillin Vihtori (sh): Liljan Kevätprinssi 1.
Uniquity Duán (p): Springlike Pace 1.
Dagna Ach (p): Spring Magic Pace 1.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Vappupalloajo 1.
Demonitas Ach (lv): NDM the Red Alert 1.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Unranked division 05/18 1.
Ethan Narr (b): Platinum division 05/18 1.
Aken Surra (b): Master division 05/18 1.
Shakethatbrass (lv): Nuorten Toukokatsaus 1.
Reaver Stain (p): Nuorten Toukokatsaus 1.
Veilfire Ach (lv): NDM Young Grand Mile 1.
Firefly Ach (lv): NDM Golden Club 1.
Dorian Ach (p): Juvenile GP 1.
Hellbird Ach* (p): Gold division 05/18 1.
AH Harhaleikki (sh): Sølvin Synttärityttö 1.
Amelia Ach (lv): Sølvin Birthday Girl 1.
Shakethatbrass (p): Sølvin Birthday Toddler 1.
Devana Ach (p): Sølvin Cake Slicer 1.
Wyvern Stain (p): Prix de Duán 1.
Reaver Stain (p): Young's Pace (3yo) 06/18 1.
Sandman Snilli (p): King Of June 1.
Devilslittlesister (p): Queen Of June 1.
Swashbuckler Stain (p): Leeton Pace 1.
Duanin Noniin (sh): Tähtidivisioona 06/18 1.
Swashbuckler Stain (p): Silver division 06/18 1.
Theotitus (lv): Firebird Ach Memorial 1.
Eris Ach (p): Elite Pace 1.
Narrilaivan Metsänpeikko: Narrilaivan Töpöttäjäkuningas 1.
AH Pikku-Harha* (sh): N.I.N. Rattopoika Muistoajo 1.
Impala Ach (lv): Nuorten Kesäkatsaus 1.
Saltas Rosemary (p): Nuorten Kesäkatsaus 1.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Unranked-division 07/18 1.
Aken Longmorn (a): Master-division 07/18 1.
Aken Mortlach (b): Master-division 07/18 1.
Impala Ach (lv): Kyvyt esiin-divisioona 07/18 1.
AH Tuleniskijä (sh): Kyvyt esiin-divisioona 07/18 1.
Black Fox Ach (lv): Pronssidivisioona 07/18 1.
Savun Cauhia (sh): Huippudivisioona 07/18 1.
AH Sadetanssi (sh): Valiodivisioona 07/18 1.
Dexter Ach* (p): Bronze division 07/18 1.
Impala Ach (lv): Nuoret radalle 1.
Fireborn Duán (lv): Nuoret radalle 1.
Dasha Ach* (p): Classic Pace 1.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Kuningaslähtö I 1.
AH Sadetanssi (sh): Duanin Haavekuva muistoajo 1.
D'aragon Duán (p): Easyboss Depac Memorial 1.
Aken Surra (b): B-ponimestaruus 1.
Renessanssirinsessa (sh): Ruskan Neito 1.
Radikaali Floppaaja (a): Diamond-division 08/18 1.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Virtuaalimestaruus 1.
Aken Varric (a): Diamond-division 09/2018 1.
Radikaali Floppaaja (a): Master-division 09/2018 1.
Toy's Adaia (b): Platinum-division 09/2018 1.
Aken Scapa (b): Master-division 09/2018 1.
Destroyer Ach (p): Nuorten Syyskatsaus 1.
AH Hallausva (sh): Kyvyt esiin-divisioona 09/2018 1.
Uniquity Duán (p): Silver division 09/2018 1.
Charon Ach* (p): Gold division 09/2018 1.
Demonite RC (lv): Young's Race (2yo) 09/2018 1.
Ian Duán (p): Young's Pace (2yo) 09/2018 1.
Infiltrator Stain (p): Autumn Mile Pace 1.
Radical Riddler (lv): Quality Runner 1.
Horror Pomp (lv): Perfect Risk Memorial 1.
Aken Mortlach (b): B-Pony Quality Racer 1.
Constantine Ach (lv): Hazel Presto Memorial 1.
Horror Pomp (lv): Lily's Autumn Queen 1.
Battlemage Ach (lv): Lily's Autumn King 1.
Horrendous Duán (p): Golden Class Meeting 1.
Eris Ach (p): Golden Class Meeting 1.
Narrilaivan Metsähinen (a): A-ponien montémestaruus 1.
AH Tuleniskijä (sh): Virtuaalikriterium 1.
Nattåska (kv): Nuorten Lokakatsaus 1.
Dasha Ach* (p): Gold division 10/2018 1.
Jorah Duán (lv): Kyvyt esiin-divisioona 10/2018 1.
Blackfyre Ach (lv): Pronssidivisioona 10/2018 1.
AH Hopeahela (sh): Huippudivisioona 10/2018 1.
Cobra Lily Ach (lv): Marraskuun murkku 1.
AH Hallausva (sh): Marraskuun murkku 1.
Jorah Duán (lv): Young's Race (2yo) 10/2018 1.
Eris Ach (p): Young's Pace (3yo) 10/2018 1.
Tempest Ach (p): Lady Of October 1.
Shakethatbrass (lv): Lady Of November 1.
Wingless Stain (p): Lady Of November 1.
Swashbuckler Stain (p): Denim Division Memorial 1.
Gooseberry MacLily (lv): Tonttukokelas 1.
AH Tuleniskijä (sh): Suurtonttu 1.
AH Hallakuu (sh): Narrilaivan Suomityttö 1.
Shakethatbrass (lv): Fool's Ladies Race 1.
Narrilaivan Metsähinen (a): Ryysyrannan Menninkäinen muistoajo 1.
Wayward Ach* (lv): Shav Grand Prix 1.
Dagna Ach (p): Shav Grand Prix 1.
Horrendous Duán (p): Noble Crown 1.
Reaver Stain (p): Northerner Cup 1.
AH Vallassa* (sh): Nuorten Joulukatsaus 1.
Aken Hieta* (b): Nuorten Joulukatsaus 1.
Goldfinger MacLily (lv): Young's Race (2yo) 12/2018 1.
Horrendous Duán (p): Young's Pace (3yo) 12/2018 1.
Swashbuckler Stain (p): Lady Of December 1.
Rjazán Stirling (lv): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 1.
Horror Pomp (lv): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 1.
Duanin Noniin (sh): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 1.
Swashbuckler Stain (p): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 1.
Narrilaivan Metsähinen (a): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 1.
Argent Go (b): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 1.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Liljan Joulutähti 1.
Veilfire Ach (lv): Lily's Magic of Xmas 1.
Red Devil Reckoning (p): Bronze division 12/2018 1.
Duanin Noniin (sh): Valiodivisioona 12/2018 1.
Owen Go (a): Da Capon Minijoulutähti 1.
Raiju Ach (p): New Year's Promise 1.
Swashbuckler Stain (p): New Year's Lady Miracle 1.
Gooseberry MacLily (lv): New Year's Promise 1.
Saltan Tömähdys (sh): Uudenvuoden Lupaus 1.

Black Fox Ach (lv): Young's Race (2yo) 02/18 2.
Quantum Ximena (lv): Lady Of February 2.
Rjazán Morana (lv): Nuorten Helmikatsaus 2.
Wingless Stain (p): Nuorten Helmikatsaus 2.
AH Tulimyrsky* (sh): Aken Harmaahapsi 2.
Dorian Ach (p): Novice division 02/18 2.
Panther Ach* (p): Bronze division 02/18 2.
Iamthebest (p): Silver division 02/18 2.
Horror Pomp (lv): Young's Race (2yo) 03/18 2.
Traveler Ach (p): Young's Pace (3yo) 03/18 2.
Dalwhinnie Ach (p): Lady Of March 2.
Battlemage Ach (lv): Arctic Race 2.
Dance of Time (p): Arctic Race 2.
Infiltrator Stain (p): Junior Breeder's Crown 2.
Aken Surra (b): Stens Snurra Muistoajo 2.
AH Pikku-Harha* (sh): Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2.
AH Sadetanssi (sh): Salama Sprintti 2.
Edradour Ach* (p): Novice division 03/18 2.
AH Tulimyrsky* (sh): Ruskon Kevätkuningas 2.
AH Caolila (sh): Ruskon Kevään MontéKuningatar 2.
Black Fox Ach (lv): Ruskon Spring-Young 2.
Penélope Rus (lv): Ruskon Spring-Princess 2.
Battlemage Ach (lv): Ruskon Spring-Prince 2.
Traveler Ach (p): Frost Pace 2.
Aken Thrud* (b): B-poniderby 2.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Liljan Kevätprinssi 2.
Tempest Ach (p): Spring Festival Pace 1.
Sandman Snilli (p): Springtime Pace 2.
Dagna Ach (p): May Day Pace 2.
Toy's Adaia (b): Vappuhuiska-ajo 2.
Uniquity Duán (p): May Day Junior Pace 2.
Renessanssirinsessa (sh): Nuorten Toukokatsaus 2.
AH Indigo (sh): Nuorten Toukokatsaus 2.
Uniquity Duán (p): Nuorten Toukokatsaus 2.
Horror Pomp (lv): Nuorten Toukokatsaus 2.
Savun Cauhia (sh): Nuorten Toukokatsaus 2.
Swashbuckler Stain (p): Nuorten Toukokatsaus 2.
Shakethatbrass (lv): Kasvattajakruunu 2.
Wolfburn Ach (p): Silver division 05/18 2.
Toy's Adaia (b): Sølvin Lahjaponi 2.
Radical Riddler (lv): Prix de Duán 2.
Selket Ach (p): Prix de Duán 2.
Creepy Cruiser Shav (lv): Young's Race (3yo) 06/18 2.
Uniquity Duán (p): Young's Pace (2yo) 06/18 2.
Infiltrator Stain (p): Young's Pace (3yo) 06/18 2.
AH Hösthäxa (kv): Kyvyt esiin-divisioona 06/18 2.
Charon Ach* (p): Gold division 06/18 2.
Swashbuckler Stain (p): Redbrook Paceaway 2.
Flissa Go (a): Unranked-division 07/18 2.
AH Indigo (sh): Huippudivisioona 07/18 2.
Duanin Noniin (sh): Tähtidivisioona 07/18 2.
Dagna Ach (p): Silver division 07/18 2.
Dasha Ach* (p): Gold division 07/18 2.
AH Tuleniskijä (sh): Aken Pikkuherttua 2.
Shakethatbrass (lv): Nuoret radalle 2.
Devana Ach (p): Classic Pace 2.
Selket Ach* (p): Domination Race 2.
AH Tulimyrsky* (sh): Kuninkuuskilpa 2.
Horror Pomp (lv): Bianca Duán Memorial 2.
Dagna Ach (p): Magnificent P Ace Memorial 2.
Dagna Ach (p): Silver division 08/18 2.
Delete Ach (p): Gold division 08/18 2.
Aken Varric (a): Platinum-division 08/18 2.
Argent Go (b): Platinum-division 08/18 2.
Aken Surra (b): Master-division 08/18 2.
AH Pikku-Harha (sh): Virtuaalimestaruus 2.
Demonite RC (lv): Nuorten Syyskatsaus 2.
Eris Ach (p): Nuorten Syyskatsaus 2.
Amelia Ach (lv): Kultadivisioona 09/2018 2.
AH Ettäsilleen* (sh): Valiodivisioona 09/2018 2.
Devilslittlesister (p): Gold division 09/2018 2.
Destroyer Ach (p): Young's Pace (3yo) 09/2018 2.
Black Fox Ach (lv): Monté Fast'n'Furious 2.
AH Ettäsilleen* (sh): Laatujuoksija 2.
AH Myrskyrytmi (sh): Montén Hurjapää 2.
Radical Riddler (lv): Rjazán Mr October 2.
White Witch Ach* (lv): Lily's Autumn Queen 2.
AH Ettäsilleen* (sh): Liljan Syysprinsessa 2.
AH Hurrikaani* (sh): Liljan Syysprinssi 2.
Aken Surra (b): Liljan Mini Syyskuningatar 2.
Mascarade Unia (lv): Tazen Super Gold 2.
Brandon Snilli (lv): Tazen Super Diamond 2.
Horrendous Duán (p): Nuorten Lokakatsaus 2.
AH Hallausva (sh): Nuorten Lokakatsaus 2.
Constantine Ach (lv): Montémestaruus 2.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Valiodivisioona 10/2018 2.
Demonite RC (lv): Marraskuun murkku 2.
Blackfyre Ach (lv): Marraskuun murkku 2.
AH Lumikiri (sh): Marraskuun murkku 2.
Ian Duán (p): Young's Pace (2yo) 10/2018 2.
Red Devil Reckoning (p): Young's Pace (3yo) 10/2018 2.
Jorah Duán (lv): Young's Race (3yo) 11/2018 2.
Horrendous Duán (lv): Young's Pace (3yo) 11/2018 2.
Tempest Ach (p): Lady Of November 2.
AH Indigo (sh): Virtuaalinen Derby 2.
Black Fox Ach (lv): Fool's Misters Race 2.
AH Indigo (sh): Tammaderby 2.
Red Moon (p): Kindergarten Pace 2.
Dasha Ach* (p): Championship Battle 2.
Aken Mortlach (b): Master-division 11/2018 2.
Gooseberry MacLily (lv): Nuorten Joulukatsaus 2.
Raiju Ach (p): Nuorten Joulukatsaus 2.
Horrendous Duán (p): Nuorten Joulukatsaus 2.
Rjazán Stirling (lv): Young's Race (2yo) 2.
Ian Duán (p): Young's Pace (3yo) 2.
Tempest Ach (p): Lights On Mile 2.
AH Johanpomppas* (sh): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 2.
AH Indigo (sh): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 2.
AH Ettäsilleen* (sh): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 2.
Horrendous Duán (p): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 2.
Aken Varric (a): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 2.
Toy's Havard (b): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 2.
Duanin Pataässä (sh): Liljan Joulutähti 2.
Shakethatbrass (lv): Lily's Magic of Xmas 2.
Raiju Ach (p): Novice division 12/2018 2.
Dexter Ach* (p): Bronze division 12/2018 2.
Rjazán Stirling (lv): Kyvyt esiin-divisioona 12/2018 2.
AH Hösthäxa (kv): Tähtidivisioona 12/2018 2.
Ethan Narr (b): Da Capon Pikkujoulupukki 2.
Dreamer Flowery (p): New Year's Promise 2.
Destroyer Ach (p): New Year's Mister Wonder 2.
Horror Pomp (lv): New Year's Lady Miraculous 2.
Northwind MacLily (lv): Rjazán Christmas Junior 2.
Rjazán Morana (lv): Rjazán Mrs. Claus 2.
Conrad Ach (lv): Rjazán Christmas Monté 2.

Horus Ach (p): Aken Greypacer 3.
AH Karamelli (sh): Nuorten Helmikatsaus 3.
Dagna Ach (p): Nuorten Helmikatsaus 3.
Wolfburn Ach (p): Nuorten Helmikatsaus 3.
Firefly Ach (lv): Aken Silverbeard 3.
AH Härskarinna (kv): Narr's Is Vinnare 3.
Aken Surra (b): Narrilaivan Jääruhtinatar 3.
Dorian Ach (p): Young's Pace (3yo) 02/18 3.
Assess Duán (p): Bronze division 02/18 3.
Devana Ach (p): Silver division 02/18 3.
Amelia Ach (lv): Money Maker Memorial 3.
Swashbuckler Stain (p): Junior Breeder's Crown 3.
AH Hurrikaani* (sh): Kiri-Kalle KIR Muistoajo 3.
Dasha Ach* (p): Devin Stain Memorial 3.
Dorian Ach (p): Novice division 03/18 3.
D'aragon Duán (p): Gold division 03/18 3.
AH Hallakuu (sh): Ruskon Kevätmaisteri 3.
Horror Pomp (lv): Ruskon Spring-Junior 3.
Zaria Ach (lv): Ruskon Spring-Princess 3.
Crownless Ach (lv): Ruskon SpringMonté-King 3.
Selket Ach (p): Frost Pace 3.
Amelia Ach (lv): Crust Race 3.
Sandman Snilli (p): Crust Pace 3.
Aken Varric (a): A-poniderby 3.
Dagna Ach (p): Devin Don't Care Memorial 3.
AH Motivaatio* (sh): Liljan Kevätprinssi 3.
Wolfburn Ach (p): Spring Festival Pace 3.
Dasha Ach* (p) Springtime Pace 3.
Amelia Ach (lv): NDM Dancing Mile 3.
Argent Go (b): Vappuhuiska-ajo 3.
Narrilaivan Metsähinen (a): Diamond division 05/18 3.
Infiltrator Stain (p): Nuorten Toukokatsaus 3.
Owen Go (a): Nuorten Toukokatsaus 3.
Narrilaivan Hellitty (sh): Hullun Äijän Tammakilpa 3.
Rjazán Morana (lv): Hullun Äijän Tammakilpa 3.
Sandman Snilli (p): Gold division 05/18 3.
Dagna Ach (p): Sølvin Cake Slicer 3.
AH Sadetanssi (sh): Duanin Tähtisprintteri 3.
Shakethatbrass (lv): Young's Race (2yo) 06/18 3.
Horror Pomp (lv): Young's Race (3yo) 06/18 3.
D'aragon Duán (p): King Of June 3.
AH Varjokuva* (sh): Tähtidivisioona 06/18 3.
Destroyer Ach (p): Elite Pace 3.
Eris Ach (p): Nuorten Kesäkatsaus 3.
AH Indigo (sh): Nuorten Kesäkatsaus 3.
Firefly Ach (lv): NDM Festival Race 3.
Toy's Adaia (b): Platinum-division 07/18 3.
Demonitas Ach (lv): Hopeadivisioona 07/18 3.
Destroyer Ach (p): Bronze division 07/18 3.
Wolfburn Ach (p): Silver division 07/18 3.
AH Indigo (sh): Aken Herttuatar 3.
AH Hallakuu (sh): Aken Kreivitär 3.
Creepy Cruiser Shav (lv): Nuoret radalle 3.
Savun Cauhia (sh): Pikkukunkku 3.
Narrilaivan Metsähinen (a): Pikkukuninkaallinen 3.
AH Sadetanssi (sh): Kuningatarlähtö II 3.
AH Tulimyrsky* (sh): Kuningaslähtö II 3.
AH Hallakuu (sh): Kuningatarlähtö III 3.
AH Tulimyrsky* (sh): Kuningaslähtö III 3.
Wayward Ach* (lv): Pruie Duán Memorial 3.
Toy's Havard (b): Platinum-division 09/2018 3.
AH Tulisylvia* (sh): Kyvyt esiin-divisioona 09/2018 3.
Duanin Noniin (sh): Tähtidivisioona 09/2018 3.
Selket Ach* (p): Silver division 09/2018 3.
Jorah Duán (lv): Young's Race (2yo) 09/2018 3.
Selket Ach* (p): Lady Of September 3.
Uniquity Duán (p): Autumn Mile Pace 3.
Blackfyre Ach (lv): Star Quality Youngster 3.
Rjazán Morana (lv): Quality Runner 3.
Constantine Ach (lv): All Time Runner 3.
Duanin Noniin (sh): Laatujuoksija 3.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): A-Pony Upcoming Racer 3.
Fool's Snickerdoodle (a): A-Pony Quality Racer 3.
Cherryblossom Rus (lv): Celestina Gue Memorial 3.
AH Hallakuu (sh): Liljan Syysprinsessa 3.
Duanin Pataässä (sh): Liljan Syysprinssi 3.
Toy's Adaia (b): Liljan Mini Syyskuningatar 3.
Red Devil Reckoning (p): Golden Class Meeting 3.
Saltas Crummy (p): Golden Class Meeting 3.
Blackfyre Ach (lv): Tazen Super Promise 3.
Fireborn Duán (lv): Tazen Super Silver 3.
AH Cahuilla* (sh): Virtuaalikriterium 3.
Horrendous Duán (p): Novice division 10/2018 3.
Sandman Snilli (p): Gold division 10/2018 3.
Creepy Cruiser Shav (lv): Pronssidivisioona 10/2018 3.
Shakethatbrass (lv): Hopeadivisioona 10/2018 3.
Impala Ach (lv): Marraskuun murkku 3.
Shakethatbrass (lv): Marraskuun murkku 3.
Renessanssirinsessa (sh): Marraskuun murkku 3.
Blackfyre Ach (lv): Young's Race (3yo) 10/2018 3.
Conqueress Ach (p): Young's Pace (3yo) 10/2018 3.
Swashbuckler Stain (p): Lady Of October 3.
Flippetyflap Ach (p): Lady Of November 3.
AH Tuleniskijä (sh): Virtuaalinen Derby 3.
Rjazán Stirling (lv): Tonttukokelas 3.
AH Zenon (sh): Suurtonttu 3.
AH Vintrig (kv): Narrilaivan Pohjoisenpoika/tyttö 3.
Radical Riddler (lv): Shav Grand Prix 3.
Selket Ach* (p): Shav Grand Prix 3.
Devilslittlesister (p): Ladies' Meeting 3.
Flissa Go (a): Platinum-division 11/2018 3.
Toy's Havard (b): Platinum-division 11/2018 3.
Rjazán Stirling (lv): Nuorten Joulukatsaus 3.
Ian Duán (p): Nuorten Joulukatsaus 3.
Dhampir Ach (p): Young's Pace (2yo) 3.
Duanin Justiinsajuu (sh): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 3.
AH Hösthäxa (kv): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 3.
Red Moon (p): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 3.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 3.
Ethan Narr (b): Aken ravitalli 10 vuotta juhlalähtö 3.
Battlemage Ach (lv): Lily's Christmas Star 3.
Dorian Ach (p): Lily's Xmas Pixie 3.
Narrilaivan Ärjämöinen (a): Liljan Joululahja 3.
Horrendous Duán (p): Silver division 12/2018 3.
Devilslittlesister (p): Gold division 12/2018 3.
Purnin Kiukutelma (sh): Tähtidivisioona 12/2018 3.
Flissa Go (a): Da Capon Minijoulutähti 3.
Taikatatti RC (a): Da Capon Minijoulupukki 3.
Aken Morthlach (b): Da Capon Pikkujoulupukki 3.
Horrendous Duán (p): New Year's Lady Miracle 3.
Duanin Justiinsajuu (sh): Uudenvuoden Lupaus 3.
AH Indigo (sh): Uudenvuoden Leidi 3.
Goldfinger MacLily (lv): Rjazán Christmas Junior 3.

HALLUSSA OLEVAT VSE:T

23.09.18
Purnin Primus: 6v ja vanh. o/r, 2000m+ voltti (22,0ke)
A.V. Tosi-Hurma: 6v ja vanh. o/r, 3000m+ voltti (27,2pi)
Savun Valkea: 6v ja vanh. tammat, 2000m+ auto (22,1ake)
AH Pikku-Harha*: 6v ja vanh. tammat, 2000m+ auto (22,1ake)
Maksimilien: 5v ja vanh. o/r, 2000m+ voltti (12,1ke)
Hellcat Ach: 4-vuotiaat tammat, auto (p.09,0aly)
Applejack P Ace: 5-vuotiaat ja vanh. o/r, 200m+ auto (p.09,0ake)
Lucas Go: 6v ja vanh. o/r, 1600m+ auto (2.11,2aly)
Aken Scapa: 4-vuotiaat tammat, auto (2.06,4aly)
Aken Astrid: 6v ja vanhemmat tammat, 1600m+ voltti (1.42,3ly)
Narrilaivan Maahiainen: A-ponit monté, 2.22,9mly

KANTAKIRJAUKSET 2018
KTK I 7 (sh x 3, she x 1, lv x 3)
KTK II 29 (sh x 20, lv x 9)
KTK III 19 (sh x 8, lv x 8, she x 3)
ei palk. 1 (lv x 1)

Omia kasvatteja kantakirjattu 33+1 ei palk.
- sh x 16, lv x 16, she x 1
- KTK I x 4, KTK II x 19, KTK III x 10

Snillin Vihtori: KTK II (T)
Savun Riitasointu: KTK III (R)
Savun Cauhia: KTK III (R)
AH Tulimyrsky*: KTK II (J)
AH Myrskyrytmi: KTK I (P)
Winksinwonksin RC: KTK I (J)
Edradour Ach*: KTK II
AH Indigo: KTK II (J)
AH Tuleniskijä: KTK II (J)
AH Karamelli: KTK II (J)
AH Balladi: KTK II (R)
Duanin Toffeeunelma: KTK II (R)
Duanin Usvaprinsessa: KTK II (R)
Amelia Ach: KTK II
Veilfire Ach: KTK III
Radical Riddler: KTK III
Narrilaivan Metsänpeikko: KTK III
Taikatatti RC: KTK III
Narrilaivan Metsähinen: KTK III
Aken Varric: KTK I
Constantine Ach: KTK II
Hellraiser Ach: KTK III
Dagna Ach: KTK I
Purnin Kiukutelma: KTK II (J)
Savun Villimies: KTK II (J)
AH Hopeahela: KTK III (R)
Renessanssirinsessa: KTK III (J)
Destroyer Ach: KTK I
Impala Ach: KTK II
Shakethatbrass: KTK III
AH Zenon: KTK II (J)
AH Lumikiri: KTK II (J)
AH Kiriviima: KTK III (J)
AH Hallausva: KTK III (R)
Duanin Pakkaslumi: KTK I (R)
Uniquity Duán: KTK II
Demonite RC: KTK I
D'aragon Duán: KTK II
Wolfburn Ach: KTK III
Blackfyre Ach: KTK II
Red Devil Reckoning: KTK II
Conqueress Ach: KTK III
Shireen Ach*: ei palk. (57p.)
Renessanssirinsessa (uusinta): KTK II (P)
AH Ajattara: KTK II (R)
Saltan Tömähdys: KTK III (J)
Saltan Tulikuura: KTK III (R)
Duanin Justiinsajuu: KTK III (J)
Liian Hopee: KTK II (J)
Ujokaneli: KTK II (R)
Pompeji Tuliapila: KTK II (J)
AH Hallausva (uusinta): KTK II (J)
AH Vallassa*: KTK II (J)
AH Kalmakuu*: KTK III (R)
AH Cahuilla*: KTK II (J)
Hawke Ach: KTK III
Ironica Ach*: KTK II
Enforcer Ach*: KTK III
Nattåska:

ARVONIMET 2018

Ruskon Halla-Ukko: VRER-Tähtisprintteri, VRER-Valio
Impala Ach: VRER-2yo Champion
D'aragon Duán: VRER-Allstar Pacer
Aken Surra: VRER-Ponivalio
Sandman Snilli: VRER-Allstar Pacer
Shakethatbrass: VRER-2yo Champion
Black Fox Ach: VRER-2yo Champion
Uniquity Duán: VRER-2yo Champion Pacer
Devana Ach: VRER-Allstar Pacer
Ian Duán: VRER-2yo Champion Pacer
Horrendous Duán: VRER-2yo Champion Pacer
Amelia Ach: VRER-Champion
Horror Pomp: VRER-Champion Sprinter
Swashbuckler Stain: VRER-Allstar Pacer
Shakethatbrass: VRER-Champion Sprinter
Constantine Ach: VRER-Champion
Constantine Ach: VRER-Champion Sprinter

NÄYTTELYT 2018

VSN
AH Kronos*: CH, SW4
x
AH Chione*: RCH
x
Aken Varric: RCH
x
Narrilaivan Metsänpeikko: RCH
x
Veilfire Ach: RCH
x
Destroyer Ach: CH, SW2
x
Purnin Kiukutelma: CH, SW3
x
Renessanssirinsessa: RCH
x
AH Hopeahela: RCH
x
Astral Unia: RCH
x
Wayward Ach*: RCH
x
Mascarade Unia: RCH
x
Gooseberry MacLily: RCH
x
Ironique Smoke: RCH
x
AH Johanpomppas*: RCH
x
AH Vallassa*: CH, SW2
x
Owen Go: CH
x
Narrilaivan Ärjämöinen: RCH
x
Aken Magi: RCH
x

NJ
Deygan Ach: LKV1, BIS3, MVA-SERT
x
Blackfyre Ach: irtoSERT
x
Impala Ach: irtoSERT
x
Shakethatbrass: irtoSERT
x
Devana Ach: irtoSERT
x
Uniquity Duán: irtoSERT
x
Savun Villimies: irtoSERT
x
Duanin Pataässä: KUMA, näyttelyn paras ruuna
x
D'aragon Duán: irtoSERT
x

VSR-rotunäyttelyt

05/2018
AH Myrskyrytmi: I-palk., LKV5
x
Winksinwonksin RC: II-palk.
x
Ruskon Tohveli: II-palk.
x
Purnin Primus: II-palk.
x
Kekan Valtias: II-palk.
x
AH Tiikerililja: II-palk.
x
AH Karamelli: II-palk.
x
AH Sadetanssi: II-palk.
x
AH Inkivääri: I-palk., LKV1, BIS1
x
AH Villitär: II-palk., LKV4
x
AH Cetan: II-palk., LKV2
x
Savun Carmiva: II-palk.
x

06/2018
AH Indigo: I-palk.
x
Purnin Kiukutelma: II-palk.
x
AH Myrskyrytmi: I-palk., LKV3
x
AH Sysi: II-palk.
x
Ruskon Tohveli: II-palk.
x
Purnin Primus: II-palk.
x
O.R. Hallan Utukuva: III-palk.
x
AH Tiikerililja: II-palk.
x
AH Sadetanssi: II-palk.
x
AH Karamelli: II-palk.
x
AH Inkivääri: I-palk.
x
AH Villitär: I-palk.
x
AH Lakunappi: III-palk.
x
Duanin Pataässä: II-palk., LKV1
x

07/2018
AH Tuleniskijä: II-palk., LKV2
x
AH Zenon: II-palk.
x
AH Hopeahela: II-palk.
x
Winksinwonksin RC: I-palk., LKV4
x
Ruskon Tohveli: II-palk.
x
Snillin Vihtori: II-palk.
x
Purnin Primus: II-palk.
x
AH Harhautus: II-palk.
x
AH Indigo: I-palk., LKV3
x
AH Sadetanssi: II-palk.
x
AH Tiikerililja: II-palk.
x
AH Inkivääri: I-palk., LKV1, BIS2
x
AH Villitär: II-palk., LKV2
x
O.R. Lakunappi: III-palk.
x
Duanin Pataässä: II-palk., LKV1
x
AH Cetan: II-palk., LKV2
x
Savun Carmiva: III-palk.
x

08/2018
AH Tuleniskijä: III-palk.
AH Zenon: III-palk.
AH Balladi: III-palk.
Winksinwonksin RC: I-palk., LKV3
AH Sysi: I-palk.
Ruskon Halla-Ukko: III-palk.
AH Leimu: III-palk.
Purnin Primus: III-palk.
AH Indigo: I-palk., LKV1, BIS3
Renessanssirinsessa: II-palk.
AH Hallakuu: III-palk.
AH Inkivääri: I-palk., LKV1, BIS2
AH Tuiverrus: I-palk., LKV3
AH Villitär: II-palk.
Duanin Pataässä: II-palk., LKV1
AH Cetan: I-palk., LVK3
Savun Carmiva: I-palk.

09/2018
Winksinwonksin RC: I-palk.
Duanin Keikarinkukka: II-palk.
Ruskon Halla-Ukko: II-palk.
O.R. Hallan Utukuva: II-palk.
O.R. Romulus: II-palk.
AH Indigo: I-palk., LKV5
Renessanssirinsessa: II-palk.
Savun Cauhia: II-palk.
AH Tuiverrus: I-palk., LKV1, BIS1
AH Inkivääri: I-palk., LKV2
AH Kirileikki: II-palk.
Duanin Pataässä: II-palk.
AH Cetan: II-palk., LKV2
Savun Carmiva: III-palk.
EP Otus: III-palk.

10/2018
Saltan Tömähdys: II-palk.
Duanin Justiinsajuu: III-palk.
AH Kiriviima: III-palk.
AH Tuleniskijä: II-palk.
Purnin Kiukutelma: II-palk.
AH Lumikiri: III-palk.
O.R. Hallan Utukuva: II-palk.
AH Leimu: III-palk.
AH Indigo: I-palk.
Savun Riitasointu: III-palk.
AH Hallausva: III-palk.
AH Tuiverrus: I-palk.
AH Inkivääri: I-palk.
Iki-Fiina: II-palk.
Duanin Pataässä: II-palk.
AH Cetan: II-palk., LKV3
Savun Carmiva: II-palk.
EP Otus: III-palk.

Kasvattajaluokka-sijoitukset
05/2018: 4/7 (Sysi, Tiikerililja, Barbaari, Karamelli)
06/2018: 3/5 (Inkivääri, Indigo, Balleriina, Tiikerililja)
07/2018: LKV1/3 (Inkivääri, Indigo, Villitär, Zenon)
08/2018: LKV1/4 (Inkivääri, Indigo, Villitär, Sysi)
09/2018: LKV1/8 (Inkivääri, Indigo, Villikiri, Tuiverrus)
10/2018: 5/7 (Inkivääri, Indigo, Villikiri, Tuiverrus)

TALLIN RIVEISSÄ MM.

Vuoden kilpaileva lv-ori 2012 Gambit Ach
Vuoden kilpaileva lv-tamma 2017 Zaria Ach
Vuoden kilpaileva sh-ori 2017 Savun Carmiva
Vuoden kilpaileva sh-ori 2011 Savun Salama
Vuoden kilpaileva sh-tamma 2016 O.R. Lakunappi
Vuoden kilpaileva sh-tamma 2012 AH Pikku-Lootus
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2016 AH Hösttroll
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2015 AH Höstlik
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2011 Damian NRL
Vuoden kilpaileva lv-montéhevonen 2016 Enchantress Ach
Vuoden kilpaileva kv-montéhevonen 2016 AH Hösttroll
Vuoden lv-siitosori 2018 Static Ach
Vuoden lv-siitosori 2012 Fool's Shamrock
Vuoden lv-siitostamma 2017 Empress Ach
Vuoden lv-siitostamma 2016 Empress Ach
Vuoden lv-siitostamma 2013 Ofelia Ugo
Vuoden sh-siitostamma 2018 AH Inkivääri
Vuoden kilpaileva A-poni 2015 Narrilaivan Menninkäinen
Vuoden kilpaileva B-poni 2018 Ethan Narr
Vuoden kilpaileva B-poni 2016 Aken Mhor
Vuoden montéponi 2018 Narrilaivan Metsähinen
Vuoden montéponi 2016 Aken Mhor
Vuoden montéponi 2013 Aken Sverre
Vuoden montéponi 2012 Narrilaivan Maahiainen
Vuoden jalostusponi 2011 Vidar Noka
Vuoden kilpaileva peitsariori 2016 Seth Ach
Vuoden kilpaileva peitsariori 2013 Desperado Ach
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2018 Swashbuckler Stain
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2016 Hellcat Ach
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2013 Devilish Ach
Vuoden peitsarisiitosori 2017 Seth Ach
Vuoden peitsarisiitosori 2016 Desperado Ach
Vuoden peitsarisiitosori 2015 Desperado Ach
Vuoden peitsarisiitostamma 2018 Dubstep Ach
Vuoden peitsarisiitostamma 2017 Dubstep Ach
Vuoden peitsarisiitostamma 2016 Isis Stain
Vuoden peitsarisiitostamma 2014 Devin Stain
Vuoden peitsarisiitostamma 2013 Devin Stain
Vuoden siitostamma 2012 (VPY) Devin Stain
Vuoden komeetta 2017 Sandman Snilli
Vuoden komeetta 2013 AH Harhautus
Vuoden komeetta 2011 Desperado Ach
Vuoden hevonen 2018 AH Inkivääri
Vuoden hevonen 2016 Seth Ach
Vuoden hevonen 2012 Narrilaivan Maahiainen
Vuoden hevonen 2011 Vidar Noka

Savun Carmiva: KTK II, mm. Ravikuningas 2017, Virtuaalikriterium 2016 1.
Savun Salama: N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2011 1.
AH Inkivääri: KTK I, mm. Finlandia Ice Derby 2017 1., N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2016 1., Pikkukunkku 2015 1., Pikkupelmann 2015 1.
AH Cetan: KTK II, mm. Kasvattajakruunu 2017 3., Pikkukunkku 2017 2.
AH Pikku-Lootus: KTK III, mm. Olympia-ajo 2014 2., Kuningatarkilpailu 2013 3., Kasvattajakruunu 2012 2., Viekser Muistoajo 2012 3.
AH Harhauttaja: KTK II, mm. Kasvattajakruunu 2015 3., Pikkuprinssi 2015 3.
Purnin Primus: KTK II, VIR MVA Ch, mm. Kuningaskilpa 2014 2.
AH Harhautus: KTK II, mm. Viekser Muistoajo 2014 2., Kasvattajakruunu 2013 1., Pikkuprinssi 2013 2.
AH Balleriina: KTK II, mm. Pikkukunkku 2014 2.
AH Villitär: KTK II, mm. Virtuaalinen Derby 2013 3.
AH Villikiri: KTK II, mm. Virtuaalinen Derby 2015 3.
EP Otus: mm. Montémestaruus 2015 3.
O.R. Lakunappi: KTK III, mm. Kuningatarkisa 2016 2.
Hypnoosi: KTK II, mm. Olympia-ajo 2011 2.
Kiri-Kalle KIR: KTK II, mm. N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2010 2.
Kriden Myy: mm. Kuningatarkilpa 2012 3., Pikkukunkku 2009 2.
Vilhelmiina Luned: mm. Virtuaalikriterium 2009 1.

AH Hösttroll: KTK III, mm. Monté Prix De Virtuile 2016 1.
AH Höstlik: mm. Monté Prix De Virtuile 2015 2.

Sandman Snilli: KTK II, mm. Championship Battle 2017 2., Denim Division Memorial 2017 1., Redbrook Paceaway 2017 2., Juvenile GP 2017 3.
Seth Ach: KTK I, mm. Championship Battle 2016 3., Championship Battle 2017 3., Denim Division Memorial 2016 1., Juvenile GP 2016 2., Junior Breeders' Crown 2016 2., Redbrook Paceaway 2016 3.
Deviling Ach: mm. Classic Pace 2016 2., Nordic Stakes 2015 1., Leeton Pace 2015 1., Junior Breeder's Crown 2015 3.
Devilish Ach: mm. Classic Pace 2014 1., Dustland Plate 2014 1., Dustland Plate 2013 1., Redbrook Paceaway 2013 1., Breeder's Crown 2013 1., Leeton Pace 2013 1.
Devin Stain: Classic Pace 2011 1., Denim Division Memorial 2011 2.
Desperado Ach: KTK II, mm. Championship Battle 2013 1., Redbrook Paceaway 2011 1., Dustland Plate 2013 2., Classic Pace 2012 2., Juvenile GP 2012 3.
Bastet Ach: mm. Championship Battle 2014 3., Redbrook Paceaway 2014 2., Arriviste Circuit 2014 3., Denim Division Memorial 2015 1., Dustland Plate 2014 3.
Lucky Depac: mm. Breeder's Crown 2013 1., Domination Race 2015 3.
Dakota Ach: mm. Breeder's Crown 2012 1.
Deanston Ach: mm. Redbrook Paceaway 2015 3.
Dubstep Ach: mm. Redbrook Paceaway 2015 2.
Hellcat Ach: mm. Championship Battle 2016 1., Dustland Plate 2016 1.

Static Ach: Money Maker Memorial 2015 2., NDM Golden Club 2014 3.
Supernatural Ach: Tour de Monté 2012 1.
Amelia Ach: Virtuaalinen Derby 2017 3.
Crimson Ach: KTK II, mm. Virtuaalikriterium 2015 1., NDM Silwer Dollar Race 2017 2., NDM Chance I Serie 2016 3.
Doozer North: NDM Silwer Dollar Race 2014 1., NDM Chance II Serie 2014 2.
Enchantress Ach: mm. Money Maker Memorial 2017 3., Montémestaruus 2016 1., NDM Chrystal Mile 2017 1., NDM Golden Club 2016 1., Monté Prix De Virtuile 2016 2016 2.
Expendable Ach: KTK III, mm. Nordic Dream Meeting 2015 1., Virtuaalinen Derby 2013 1., Mysterious Yankee Memorial 2014 3., NDM Chance I Serie 2016 2., NDM Festival Race 2016 3., NDM Festival Race 2015 2.
Empress Ach: mm. Monté Prix De Virtuile 2014 1., Kasvattajakruunu 2012 1.
Hopscotch Ach: KTK III, mm. Monté Prix De Virtuile 2015 3., NDM Chance II Serie 2015 2., NDM King Mile Trot 2014 1., NDM Chance III Serie 2014 1.
Nightcrawler Ach: KTK II, mm. Virtuaalinen Derby 2015 3.
Psylocke Ach: Kasvattajakruunu 2013 2., Virtuaalinen Derby 2013 3.
Gambit Ach: KTK II, mm. Nordic Dream Meeting 2012 1., Money Maker Memorial 2014 1., Money Maker Memorial 2013 2., Mysterious Yankee Memorial 2012 1., NDM Chrystal Mile 2014 1., NDM Sprint Test 2014 3.
Wildfire Ach: KTK I, mm. Kasvattajakruunu 2015 (3-4v) 3., Kasvattajakruunu (2v) 2014 3.
Firebird Ach: KTK I, mm. NDM Elite Trot 2014 3., NDM Classic Euro Trot 2014 3.
Crownless Ach: mm. Montémestaruus 2017 1.
Enigma Ach: mm. Money Maker Memorial 2011 2.
Zaria Ach: mm. Virtuaalimestaruus 2017 1.
Fool's Shamrock: mm. Mysterious Yankee Memorial 2011 1.
Peony Burn: mm. Virtuaalikriterium 2016 3., vFinlandia-ajo 2017 2.

Aken Mhor: KTK III, mm. B-poniderby 2015 1., B-ponikriterium 2015 3., B-ponien montémestaruus 2015 3., B-ponien montémestaruus 2016 2.
Aken Sverre: B-ponien montémestaruus 2013 1., B-poniderby 2012 1.
Aken Agmundr: mm. B-poniderby 2016 2.
Aken Astrid: mm. B-poniderby 2014 1.
Aken Isle: mm. B-ponikriterium 2015 2.
Aken Mjolnir: mm. MiniOlympia 2011 2.
Aken Hedda: mm. B-ponien montémestaruus 2014 3.
Aken Trilla: mm. B-ponikriterium 2013 2.
Aken Ragnar: mm. MiniOlympia 2012 2.

SB Lilith: MiniOlympia 2010 2., A-poniderby 2009 1.
SB Lumitossu: A-ponimestaruus 2011 3.
Aken Mochrie: MiniOlympia 2011 2., Pikkukuninkaallinen 2012 2.
Narrilaivan Metsänpeikko: mm. A-ponikriterium 2016 1., A-ponien montémestaruus 2016 3., Pikkukuninkaallinen 2017 2.
Narrilaivan Menninkäinen: mm. A-ponimestaruus 2015 1., Pikkukuninkaallinen 2015 3.
Lucas Go: mm. A-ponien montémestaruus 2013 2., A-ponien montémestaruus 2014 2.
Aken Bowmore: mm. A-poniderby 2015 2.
Aken Crowley: mm. MiniOlympia 2014 2.
Aken Kilkerran: mm. A-ponikriterium 2015 3.
Narrilaivan Maahiainen: mm. A-ponien montémestaruus 2012 1.
Muddyfoot C: mm. A-ponimestaruus 2011 2.

KASVATEISSA MM.

Dasha Ach (p lv): KTK I, mm. Championship Battle 2017 1., Dustland Plate 2017 1., Denim Division Memorial 2017 3., Redbrook Paceaway 2017 3., Juvenile GP 2017 2., Leeton Pace 2017 1., Breeders' Crown 2017 2.
AH Calvin: mm. Vuoden kilpaileva sh-ori 2016, Olympia-ajo 2017 2., Ravikuningas 2016, N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2016 2.
Deadshot Ach: mm. Vuoden kilpaileva lv-ori 2016, Nordic Dream Meeting 2016 2., Mysterious Yankee Memorial 2016 1., NDM Sprint Test 2016 2.
Rocktrix Ach: mm. Vuoden kilpaileva lv-tamma 2014, Mysterious Yankee Memorial 2014 1., NDM Golden Club 2014 1., NDM Silwer Dollar Race 2014 3., Virtuaalikriterium 2013 2.
AH Minttukaakao: mm. Montémestaruus 2017 1.
AH Ettäsilleen: KTK II, mm. Virtuaalikriterium 2017 1.
AH Varjokuva: mm. Kasvattajakruunu 2017 3.
Aken Sassa: mm. B-ponien montémestaruus 2017 3.
AH Chili: mm. Olympia-ajo 2016 3.
Shadowcat Ach : mm. Nordic Dream Meeting 2016 3., NDM Chance III 2016 Serie 1.

KANTAKIRJAUKSET

2017
AH Lakuriina* (sh): KTK III (J)
AH Finlaggan (sh): KTK II (J)
AH Sadetanssi (sh): KTK II (J)
AH Irokeesi (sh): KTK II (J)
Imperial Ach* (lv): KTK II
AH Tulikuu (sh): KTK III (J)
AH Valkokulta (sh): KTK III (J)
AH Edra (sh): KTK III (J)
Kekan Valtias (sh): KTK III (J)
AH Vääpeli (sh): KTK II (J)
Savun Carmiva (sh): KTK III (J)
AH Vintrig (kv): KTK II
AH Cetan (sh): KTK II (J)
AH Motivaatio* (sh): KTK II (J)
AH Sysi (sh): KTK II (J)
Firebird Ach (lv): KTK I
Hellfire Ach (lv): KTK III
AH Hurrikaani (sh): KTK II (J)
AH Leimu (sh): KTK II (J)
AH Chione (sh): KTK II (J)
Crimson Ach: KTK II
Dalwhinnie Ach: KTK II
Wayward Ach: KTK II
Awamori Duán: KTK II
Midnight Queen: KTK II
Savun Cancan: KTK III (J)
AH Tiikerililja: KTK II (J)
AH Kuunlilja: KTK III (J)
Purnin Jännitelmä: KTK III (J)
AH Harhaleikki: KTK II (R)
AH Mintturae: KTK II (R)
Sandman Ach: KTK II
Tempest Ach: KTK III
AH Hallakuu: KTK II (R)
AH Yövahti: KTK II (J)
Ruskon Sulotar: KTK III (J)
Dasha Ach*: KTK I
Narrilaivan Hellitty: KTK II (R)
Narrilaivan Velmukas: KTK III (J)
Duanin Keikarinkukka: KTK II (J)
Duanin Noniin: KTK III (J)
AH Barbaari: KTK II (J)
AH Zombie: KTK II (R)
Ruskon Halla-Ukko: KTK III (J)
AH Inkivääri: KTK I (R)
AH Balleriina: KTK II (R)
Fool's Snickerdoodle: KTK II

2016
Iki-Fiina KTK III (T)
Pathfinder Ach KTK II
Aken Mhor KTK III
Seth Ach KTK I
AH Kronos KTK II (J)
Nightcrawler Ach KTK II
O.R. Kapteeni KTK III (J)
AH Väkkärä KTK II (J)
Demonitas Ach* KTK III
Wraith Ach: KTK II
AH Härskarinna: KTK III
Hellfire Ach: KTK III
Camaro Foxy: KTK II
AH Kirileikki: KTK III (T)
AH Salamatar: KTK III (J)
AH Pikku-Harha: KTK III (J)
AH Salamatar: KTK III (R), uusinta

2015
AH Hösttroll KTK III
Wildfire Ach KTK I
Gambit Ach KTK II
Jubilee Ach KTK III
AH Villikiri KTK II (J)
AH Tulileikki KTK II (J)
AH Koukku KTK III (J)
AH Harhautus KTK II (J, uusinta)
AH Cherokee KTK II (J, uusinta)
AH Harhauttaja KTK II (J)
AH Hallusinaatio KTK II (J)
AH Tuiverrus KTK II (J)
AH Calla KTK III (J)

2014
AH Halla-Hukka KTK III (J)
O.R. Hallan Utukuva KTK II (J)
AH Villitär KTK II (J)
O.R. Romulus KTK II (J)
O.R. Lakunappi KTK III (J)
AH Hippunen KTK III (R, om. Aavan sh:t)
Hopscotch Ach KTK III
Expendable Ach KTK III
Isis Stain KTK III
Dwayne Ach KTK II

2013
Desperado Ach KTK II
Knockout Ach KTK II (uusinta, om. Burnout)
Texas Charm KTK III
Purnin Flirtti KTK III (J)
AH Cherokee KTK III (J)
AH Pikku-Lootus KTK III (J)
AH Kirivelho KTK II (J)
AH Illuusio KTK III (J)
AH Pakkaspoika KTK II (J)
AH Harhautus KTK III (J)
AH Turmio KTK III (J, om. Aavan sh:t)
Purnin Primus KTK II (J)
Vilhelmiina Luned 58p., ei palk. (J)

2012
AH Tulikiri KTK III (J)
AH Poppamies KTK II (J)
AH Harhatar KTK III (J)
AH Villitys KTK III (J)

2011
Knockout Ach KTK II
Wilson Kind KTK II
Memory Of Killjoy KTK II
Twilight Wei KTK IIII
AH Rommi KTK III (J)
AH Santeri KTK III (J)
AH Kielo KTK III (J)
AH Harhakuva KTK II (J)
AH Samurai KTK III (J)
Savun Naukku KTK II (J)
Purnin Villipoika KTK II (J)
AH Kiritär KTK III (J)
AH Tsunami KTK II (J, AH Myräkkä)
Turmatar NS KTK III (J)

vanhemmat
Hypnoosi KTK II (J, 2010)
Narrilaivan Rytmikatti KTK III (JP, 2010)
N.I.N. Syöjätär KTK III (J)
AH Dödlig Kysse KTK II
Nordbo Snötroll KTK II
Kiri-Kalle KIR KTK II (J)
Savun Salama KTK III (J)
Venus Des KTK III