virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU HEVOSET KASVATUS KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

KASVATUS

- Tilausvarsoja voi kysellä sähköpostitse
- Kylmäverivarsat kasvatetaan kasvattajaliitteellä AH (
VRL), ponivarsat liitteellä Aken (VRL), lämminverivarsat liitteellä Ach

Kasvatteja yhteensä (31.12.2017 mennessä)
Suomenhevonen: 110
Pohjoisruotsinhevonen: 23
Döle: 2
Lämminveriravuri: 93
Peitsari: 58
A-poni: 29
B-poni: 36

2018

suomenhevonen: 2
pohjoisruotsinhevonen: 1
lämminverinen: 1
peitsari: 2
shetlanninponi (A): 0
gotlanninruss (B): 0

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
15.04.2018 lv t. Shakethatbrass Static Ach Shadowcat Ach -
01.04.2018 prh t. AH Hösthäxa Dese's Rikard AH Höstdröm -
01.04.2018 sh t. AH Indigo Purnin Primus AH Inkivääri KTK-kelp.
01.04.2018 sh t. Renessanssirinsessa Renesanssi Ruhtinas Liian Hopee -
19.02.2018 p t. Edradour Ach Iason Duán Dalwhinnie Ach KTK II
Frost Pace 2018
15.02.2018 p o. Dexter Ach Death Ray Nightmare Ballet -

2017

suomenhevonen: 12
pohjoisruotsinhevonen: 1
lämminverinen: 16
peitsari: 16
shetlanninponi (A): 2
gotlanninruss (B): 6

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
15.11.2017 lv o. Black Fox Ach Eric Draven Bermuda Ach Ruskon Spring-Young 2018 2.
Young's Race (2yo) 02/2018 2.
15.11.2017 lv o. Svarog Ach Lev Wind Nighthawk RC -
15.11.2017 lv t. Veilfire Ach Wildfire Ach Quantum Ximena KTK-kelp.
15.11.2017 p t. Selket Ach Mystletainn Bastet Ach Frost Pace 2018 3.
15.11.2017 p o. Traveler Ach Tricky Duán Needahug Depac Frost Pace 2018 2.
Young's Pace (3yo) 03/2018 2.
15.11.2017 p o. Dorian Ach Groovy Stain Daftmill Ach Novice division 03/18 3.
Novice division 02/18 2.
Young's Pace (3yo) 02/18 3.
15.11.2017 p o. Deygan Ach Dasha Ach Hellyers Ach -
15.11.2017 p t. Dagna Ach Dasha Ach Isis Stain KTK-kelp.
Breeder's Crown 2018 finalisti (karsinta 3., finaali 7.)
Young's Pace (2yo) 02/2018 1.
Nuorten Helmikatsaus 2018 3.
02.11.2017 lv o. François Ach Firebird Ach Marquisse Duán -
01.11.2017 sh t. AH Karamelli O.R. Hallan Utukuva O.R. Lakunappi KTK-kelp.
Ruskon Kevätnuorikko 2018 4.
Nuorten Helmikatsaus 2018 3.
15.08.2017 b t. Aken Hretha Aken Mhor Aken Hedda om. Da Capo
05.08.2017 b t. Aken Thrud Toy's Svennar Aken Runa om. Da Capo
02.08.2017 p t. Devilslittlesister Devil Don't Care Isis Stain Lady Of February 2018
Aken ravitallin Synttäriajo 2017 3.
Nuorten Talvikatsaus 2017 2.
Jinxed Mile 2017
Nuorten Syyskatsaus 2017 2.
15.07.2017 lv o. Battlemage Ach Firebird Ach Ironique Smoke Ruskon Spring- Prince 2018 2.
Arctic Race 2018 2.
Marraskuun Murkku 2017
Nuorten Syyskatsaus 2017 4.
15.07.2017 lv o. Hawke Ach Static Ach Enchantress Ach Tonttu Toljanteri 2017 3.
Black Magic Mile 2017 3.
Promise Quality Foal 2017 5.
15.07.2017 lv t. Wicked Grace Wildfire Ach Radical Sabotage Tonttu Toljanteri 2017 2.
15.07.2017 p o. Vanguard Ach Pathfinder Ach Hellfire Ach -
15.07.2017 p t. Flippetyflap Ach Applejack P Ace Hellcat Ach Nuorten Talvikatsaus 2017 1.
Jinxed Mile 2017 3.
Golden Class Meeting 2017 2.
15.07.2017 p t. Tempest Ach Seth Ach Wraith Ach KTK III
Nuorten Syyskatsaus 2017
Golden Class Meeting 2017 4.
12.07.2017 sh t. AH Ettäsilleen Purnin Jännitelmä Duanin Ruhtinatar om. reibili/Duán
KTK II (R)
Mini-Kirittäjä 2017 2.
Kummajaismaili 2017 2.
Virtuaalikriterium 2017
01.07.2017 a o. Aken Varric Aken Harmaajalka Aken Maggie KTK-kelp.
A-Pony Promise 2017 3.
01.07.2017 a t. Aken Lace Lucas Go Aken Mollie Unranked division 10/2017 2.
Nuorten Syyskatsaus 2017 3.
01.07.2017 b o. Aken Tvinnig Aken Sverre Aken Runa Unranked-division 11/2017 2.
Unranked-division 10/2017 4.
01.07.2017 b t. Aken Magi Aken Magni Aken Trilla Talismaanimaili 2017 3.
B-Pony Promise 2017 2.
Nuorten Syyskatsaus 2017 2.
01.07.2017 sh o. AH Barbaari AH Motivaatio AH Balleriina KTK II (J)
Ruskon Kevätmaisteri 2018 1.
Tonttu Toljanteri 2017 3.
Varsalupaus 2017 4.
Aken Pikkuherttua 2017
01.07.2017 sh t. AH Hallakuu Aavekuu AH Inkivääri KTK II (R)
Ruskon Kevätmaisteri 2018 3.
Marraskuun Murkku 2017 3.
Varsalupaus 2017 2.
Nuoret radalle 2017 1.
15.06.2017 lv o. Conrad Ach Crimson Ach Enchantress Ach Star Quality Youngster 2017 4.
Kyvyt esiin-divisioona 07/2017 3.
Nuorten Kesäkatsaus 2017 3.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 2.
15.06.2017 lv t. Amelia Ach Firebird Ach Melody Ach KTK-kelp.
Crust Race 2018 3.
Money Maker Memorial 2018 3.
Lady Of March 2018
Viisivuotisrevanssi 2017 4.
Suurtonttu 2017
Virtuaalinen Derby 2017 3.
Marraskuun Murkku 2017 4.
Derbyn Tammasuosikki 2017 4.
Pronssidivisioona 10/2017 2.
Virtuaalirkiterium 2017 finalisti (8.)
Nuorten Syyskatsaus 2017 3.
Junior Stronglady Race 2017 3.
15.06.2017 p t. Devana Ach Seth Ach Daphne Ach Gold division 03/2018
Lady Of March 2018
Silver division 02/2018 3.
Sølvin vuoden peitsari 2017 3.
Northerner Cup 2017 2.
Monster Mile 2017 3.
Nuorten Syyskatsaus 2017
Nordic Stakes 2017 3.
Junior Stronglady Pace 08/2017 2.
Junior Stronglady Pace 07/2017 2.
Nuorten Kesäkatsaus 2017 4.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö
01.06.2017 sh o. AH Yövahti Mission Mysteeri AH Inkivääri KTK II (J)
Kyvyt esiin-divisioona 07/2017 3.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö
01.06.2017 sh t. AH Mintturae Mission Mysteeri O.R. Lakunappi KTK II (R)
Huippudivisioona 10/2017 3.
Kyvyt esiin-divisioona 07/2017 2.
Nuorten Voimaneito-ajo 07/2017 2.
21.04.2017 p t. Nekhbet Ach Tricky Duán Isis Stain om. reibili/Duán
Northerner Cup 2017 3.
Fall Pacer shel Namer 2017 2.
Redbrook Paceaway 2017 finalisti (10.)
Leeton Pace 2017 4.
15.04.2017 lv o. Constantine Ach Fairytale's Northman Empress Ach KTK-kelp.
Nuoret radalle 2017 4.
Junior Strongman Race 07/2017 2.
Kasvattajakruunu 2017 4.
May Day Junior Crown 2017
15.04.2017 lv o. Firestorm Ach Minotaure d'Athée Firestar Ach -
15.04.2017 lv t. Ironborn Ach Zulu Foxy Ironique Smoke Viisivuotisrevanssi 2017 3.
Derby 2017 finalisti
15.04.2017 lv o. Wayward Ach Random Smoke Jubilee Ach om. Jannica
KTK II
15.04.2017 p t. Hellion Ach Blackout Depac Hellyers Ach Junior Stronglady Pace 07/2017 1.
Nuorten Kesäkatsaus 2017 2.
RBP Golden Coast Filly Stakes 2017 2.
15.04.2017 p t. Panther Ach Jaguar Stain Lucky Depac om. reibili/Duán
Bronze division 02/2018 2.
Northerner Cup 2017 4.
Fall Pacer shel Namer 2017
Nordic Stakes 2017 5.
01.04.2017 b t. Aken Arnóra Toy's Bangarang Aken Hedda om. reibili/Duán
B-Pony Promise 2017
Tulevaisuuden Lupaus 2017 3.
Narrilaivan Mini B-sprintteri 2017 3.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 5.
4v Nuorten katsaus 2017
01.04.2017 b o. Aken Arnfinnr Toy's Hemulen Aken Embla om. reibili/Duán
B-Pony Promise 2017 3.
01.04.2017 sh o. AH Hurrikaani Purnin Tosikeikari AH Tuiverrus om. reibili/Duán
KTK II (J)
Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2108 3.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 2.
Nuorten Kesäkatsaus 2017 3.
Kasvattajakruunu-finalisti 2017
01.04.2017 sh t. AH Tiikerililja AH Talisker AH Calla KTK II (J)
Marraskuun Murkku 2017 3.
Tulevaisuuden Toivo 2017 1.
15.02.2017 lv t. Wolfsbane Ach Wildfire Ach Arclight Ach -
15.02.2017 lv o. Killyloch Ach Kinclaith Ach Firestone Ach -
15.02.2017 lv t. White Witch Ach Static Ach Swanton Ach Nuorten Kevätkatsaus 2017 4.
15.02.2017 p t. Delete Ach Pathfinder Ach Devilish Ach Ice Pace Queen 2018
Bronze division 09/2017 3.
Hooligan Memorial 2017
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 2.
Leeton Pace 2017 5.
Nuorten Kevätkatsaus 2017 4.
Breeders' Crown 2017 6.
15.02.2017 p o. Charon Ach Seth Ach Dubstep Ach om. Meeri N./Snilli
Gold division 12/2017 2.
Prix de Duán 2017
Redbrook Paceaway 2017 6.
15.02.2017 p t. Hellraiser Ach Seth Ach Hellcat Ach KTK-kelp.
Bronze division 10/2017 4.
Bronze division 09/2017
RBP Swift Challenge 2017 3.
Junior Breeders' Crown 2017 3.
01.02.2017 sh t. AH Tulikuu Aavekuu O.R. Keisarinna om. Shavo/Narrilaivan
KTK III (R)
Kiri Cup 2017 4.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 3.
01.02.2017 sh t. AH Valkokulta Kullantakoja AH Jesperiina om. reibli/Duán
KTK III (J)
01.02.2017 sh t. AH Kuunlilja AH Calvin AH Pikku-Lootus om. reibili/Duán
KTK III (J)
Nuorten Kevätkatsaus 2017
01.02.2017 sh o. AH Cetan EP Aatos Cayenne KTK II (J), VIP MVA Fn
Ruskon Kevätkuningas 2018 4.
Suurtonttu 2017 4.
Kiri Cup 2017 4.
Pikkukunkku 2017 2.
Aken Ruhtinas/Ruhtinatar 2017 3.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 2.
Kasvattajakruunu (3v) 2017 3.
Pikku-Vappukruunu 2017 3.
Nuorten Kevätkatsaus 2017 5.
01.02.2017 prh o. AH Vintrig Ramunder Snilli AH Höstlik KTK II
Takapajulan Pikkutrolli-lähtö 2017 1.

2016

suomenhevonen: 20
pohjoisruotsinhevonen: 4
lämminverinen: 15
peitsari: 15
shetlanninponi (A): 2
gotlanninruss (B): 2

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
01.12.2016 sh o. AH Vääpeli O.R. Kapteeni AH Villitär KTK II (J)
01.12.2016 sh o. AH Sysi AH Harhauttaja O.R. Lakunappi KTK II (J)
Aken Titaani 2017 4.
Omituisten Otusten Maili 2017 2.
Duanin Tähtisprintteri 2017 4.
Viekser Muistoajo 2017 finalisti (11.)
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 3.
Kurreajo 2017 6.
Villivarsa-lähtö 2017 3.
Nuorten Kevätkatsaus 2017 2.
Takapajulan Kelpo-Velho-lähtö 2017 2.
Nuorten Tammikatsaus 2017 2.
01.12.2016 sh t. AH Chione O.R. Hallan Utukuva Cayenne om. Shavo/Narrilaivan
KTK II (J)
Takapajulan Kelpo-Velho-lähtö 2017 2.
01.12.2016 lv t. Red Queen Ach Deadpool Ach Swanton Ach Ruskon Winter-Junior 2017 5.
01.12.2016 lv t. Winterheart Ach Winterday AGR Jubilee Ach Ruskon Winter-Junior 2017 2.
01.12.2016 lv o. Firelord Ach Dream Lord Ace Firetrix Ach Ruskon SpringMonte-King 2018 4.
Takapajulan Pikavirpoja-lähtö 2017 2.
01.12.2016 lv o. Crownless Ach Xenoblood Empress Ach Ruskon SpringMonté-King 2018 3.
Montémestaruus 2017
Kyvyt esiin-divisioona 01/2017 4.
Ruskon Winter-Junior 2017 4.
01.12.2016 p t. Moray Ach Anubis Ach Lucky Depac om. Meeri N./Snilli
Silver division 10/2017
Nuorten Kevätkatsaus 2017 4.
01.12.2016 p o. Scallywag Ach Shot Ice Depac Hawley Ach Bronze division 02/2018
Nuorten Kevätkatsaus 2017 2.
Nuorten Tammikatsaus 2017 4.
01.12.2016 p t. Dalwhinnie Ach Seth Ach Hellyers Ach KTK II
Lady Of March 2018 2.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö
Breeders' Crown 2017 4.
01.11.2016 sh r. AH Virvoke O.R. Hallan Utukuva AH Villitär om. Hessi/Kermakakut
01.11.2016 sh t. AH Sadetanssi AH Cherokee AH Tuiverrus KTK II (J), Ch
Salama Sprintti 2018 2.
Kiri Cup 2017 2.
Viekser Muistoajo 2017 finalisti (kar 4., fin 8.)
Vappukruunu 2017
Vauhtii löytyy-lähtö 2017
Hullun Äijän Tammakilpa 2017 3.
Takapajulan Kelpo-Velho-lähtö 2017 4.
Finlandia Ice Derby - nuori lupaus 2017 3.
Ruskon Talviralli-Nuorukainen 2017 6.
Nuorten Tammikatsaus 2017 5.
01.11.2016 sh o. AH Irokeesi AH Cherokee AH Kirileikki KTK II (J)
01.11.2016 sh o. AH Finlaggan Purnin Flirtti AH Harhakuva KTK II (J)
Vauhtii löytyy-lähtö 2017 3.
01.11.2016 sh o. AH Varjokuva O.R. Hallan Utukuva Savun Varjotar om. Sorel/Unia
Kasvattajakruunu (4-5v) 2017 3.
01.11.2016 prh t. AH Höstblom J.T. Vinnare AH Höstdröm om. Ellu/Salta
Aken Muusa 2017 4.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 3.
01.11.2016 prh o. AH Vildvittra Nordbo Vindfärd AH Lotten om. Meeri N./Snilli
Huippudivisioona 10/2017 2.
01.11.2016 prh t. AH Furstinna Tronarvinge NRL AH Höstlik -
01.11.2016 lv t. Imperial Ach Crimson Ach Empress Ach om. spookiness/Radical Trotters
KTK II
01.11.2016 lv t. Polaris Ach Gambit Ach Payback Ach om. Milja/Pompeji
Derby-finalisti 2017 (9.)
01.11.2016 lv t. Firecharm Ach Fool's Shamrock Firestar Ach -
01.11.2016 lv o. Brimstone Ach Wildfire Ach Psylocke Ach Takapajulan Pikavirpoja-lähtö 2017 1.
Ruskon Winter-Young 2017 2.
01.11.2016 lv t. Zaria Ach Lev Wind Bermuda Ach Vuoden kilpaileva lv-tamma 2017
Ruskon Spring-Princess 2018 3.
Aken ravitallin Synttäriajo 2017 2.
Creepy Crawlie Mile 2017
Virtuaalimestaruus 2017
Hopeadivisioona 07/2017
Narrilaivan Ms. Beauty 2017 5.
Stronglady Race 07/2017 2.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 3.
Hullun Äijän Tammakilpa 2017
01.11.2016 lv o. Arran Ach Kinclaith Ach Arclight Ach Hopeadivisioona 11/2017 2.
01.11.2016 p o. Dasha Ach Groovy Stain Dubstep Ach om. reibili/Duán
KTK I
Vuoden kilpaileva peitsariori 2017
Denim Division Memoria 2018 3.
Keryston Pace 2018
Aken ravitallin Synttäriajo 2107
Championship Battle 2017
Haunted Mile 2017 3.
Gold division 10/2017
Fall Pacer shel Namer 2017 2.
Gold division 09/2017
Dustland Plate 2017
Denim Division Memorial 2017 3.
Domination Race 2017 5.
Gold division 07/2017 5.
Redbrook Paceaway 2017 3.
Juvenile GP 2017 2.
Swift Challenge 2017
Hooligan Memorial 2017 3.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 3.
Leeton Pace 2017
Bronze division 05/2017 2.
Springlike Pace 2017
May Day Pace 2017 4.
Nuorten Kevätkatsaus 2017 3.
Breeders' Crown 2017 2.
01.11.2016 p t. Infinity Ach Endless Despair Lucky Depac -
01.11.2016 p o. Wolfburn Ach Seth Ach Devilish Ach KTK-kelp.
Breeder's Crown 2018 4.
Nuorten Helmikatsaus 2018 3.
Nuorten Talvikatsaus 2017
Kindergarten Pace 2017 3.
01.11.2016 p o. Horus Ach One Man Army Bastet Ach Aken Greypacer 2018 3.
01.11.2016 p o. Red Ice Ach Shot Ice Depac Needahug Depac -
01.11.2016 p t. Glenrosa Ach Desperado Ach Hellyers Ach Stronglady Pace 08/2017 2.
Stronglady Pace 07/2017 3.
01.09.2016 sh t. AH Lakuriina AH Comanche O.R. Lakunappi om. Spookiness/Radical Trotters
KTK III (J)
Ruskon Talviralli-Nuorukainen 2017 4.
15.08.2016 lv o. Fireking Ach Firebird Ach Empress Ach Virtuaalimestaruus 2017 finalisti (10.)
Pronssidivisioona 01/2017
Little Treasure Race 2016 4.
15.08.2016 lv t. Firefly Ach Eric Draven Firestar Ach Aken Silverbeard 2018 3.
Stronglady Race 07/2017 3.
Kultadivisioona 07/2017 2017 2.
vFinlandia-ajo 2017 finalisti (10.)
NDM Fantasy Mile 2017 5.
NDM Dancing Mile 2017 4.
Money Maker Memorial 2017 finalisti
Fool's Ice Queen 2017 5.
Ruskon Winter-Veteran 2017 2.
Tonttu Toljanteri 2016
Little Treasure Race 2016
15.08.2016 p o. Deveron Ach Desperado Ach Needahug Depac Bronze division 04/2017 3.
Bronze division 03/2017 3.
15.08.2016 p t. Echo Ach Shot Ice Depac Bastet Ach Silver division 05/2017 4.
Arriviste Circuit 2017 kokonaiskilpailun 7.
Bronze division 03/2017
Bronze division 02/2017 2.
Kindergarten Pace 2016 2.
Jinxed Mile 2016 2.
01.08.2016 sh o. AH Zombie Valtarian Zeta AH Harhakuva KTK II (R)
Pikku Aarreajo 2016 3.
01.08.2016 sh t. AH Harhaleikki AH Harhauttaja AH Kirileikki KTK II (R)
Voimaneito-ajo 07/2017
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 3.
Ruskon Talviralli-Konkari 2017 2.
Tonttu Toljanteri 2016 2.
Aavemaili 2016 3.
01.08.2016 b o. Aken Mortlach Aken Magni Aken Runa MiniVoimaheppu-ajo 08/2017 1.
01.08.2016 b t. Aken Scapa Aken Mhor Aken Hedda -
01.08.2016 a o. Aken Longmorn Aken Kieran Aken Tammi -
01.08.2016 a o. Aken Tormore Aken Crowley Aken Bowmore -
26.07.2016 prh o. AH Hypnotisk Tronarvinge NRL AH Härskarinna om. Magnusti
11.07.2016 p t. Undertake Ach OR`Pearl Kite Wraith Ach om. reibili/Duán
01.07.2016 sh o. AH Motivaatio AH Harhautus AH Villitär om. reibili/Duán
KTK II
Kuningaskilpa 2017 10.
Kuningaslähtö II 2017 2.
Voimaheppu-ajo 07/2017 5.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 2.
Valiodivisioona 06/2017 4.
Visu Viuhuu-lähtö 2017
Tähtinuorukainen 2016 3.
01.07.2016 sh t. AH Caolila AH Rommi AH Calla Ruskon Kevään MontéKuningatar 2018 2.
Takapajulan Pääsiäisyllätys-lähtö 2017 1.
19.06.2016 sh t. AH Minttukaakao Aavekuu Savun Valkea om. reibili/Duán Stable
Vuoden kilpaileva kv-montéhevonen 2017
Montémestaruus 2017 1.
01.05.2016 sh o. AH Pikku-Velmu J.T. Velmu AH Pikku-Lootus Montéprinssi 2016 4.
Mini-Kirittäjä 2016 2.
Tähtinuorukainen 2016 4.
Kyvyt esiin-divisioona 07/2016 2.
03.04.2016 sh t. AH Elvika EP Otus Valtarian Kajotar om. Hessi/Keryston
01.03.2016 sh t. AH Salamatar Savun Salama AH Harhakuva om. Shavo/Narrilaivan
KTK III (R)
Pikkukunkku 2016 3.
Kyvyt esiin-divisioona 6/16 1.
Ruskon KesäNuorikko 2016 4.
01.03.2016 sh t. AH Pikku-Harha AH Harhautus AH Pikku-Lootus om. Pierre/Kadotetut
KTK III (J)
Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2.
Kyvyt esiin-divisioona 06/2016 4.
Kasvattajakruunu 2016 finalisti
01.03.2016 p o. Sheriff Ach Desperado Ach Lucky Depac Easyboss Depac Memorial 2016 2,
Golden Class Meeting 2016 finalisti (11.)
Redbrook Paceaway 2016 finalisti (7.)
RBP Spring Pace 2016 5.
RBP Big Park Sire Stakes 2016 6.
May Day Junior Pace 2016
01.03.2016 p o. Alpha Ach Applejack P Ace Devilish Ach Easyboss Depac Memorial 2016 3.
01.03.2016 p t. Hellfox Ach Landmine Depac Hellswing LRH om. reibili/Duan Pacers
Redbrook Paceaway 2016 6.
RBP Spring Pace 2016 2.
RBP Golden Coast Filly Stakes 3.
Rookie Pace 2016 2.
May Day Junior Pace 2016 4.
03.02.2016 sh o. AH Taikuri AH Harhautus O.R. Serahvinna om. Magnusti
11.01.2016 lv o. Deadshot Ach Static Ach Empress Ach om. Henni, Repola
VRER-Allstar
Vuoden kilpaileva lv-ori 2016
Fool's Race, Misters 2016 4.
Nordic Dream Meeting 2016 2.
Mysterious Yankee Memorial 2016 1.
NDM Sprint Test 2016 2.
NDM Classic Euro Trot 2016 4.
Prinssidivisioona 03/16 5.
Nuorten Sarja helmikuu 2016 2.
09.01.2016 sh o. AH Calvin Mission Mysteeri Cayenne om. Henni, Repola
VRER-Tähtijuoksija
Vuoden kilpaileva sh-ori 2016
Olympia-ajo 2017 2.
Ravikuningas 2016
Narrilaivan Suomipoika 2016 5.
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2016 2.
Valiodivisioona 06/2016 1.
09.01.2016 lv t. Spitfire Ach Gambit Ach Hopscotch Ach om. Henni, Repola
Kyvyt esiin-divisioona 02/16 3.
04.01.2016 lv t. Demonitas Ach Demongrin Jubilee Ach KTK III
Basic Runner 2017 3.
Pronssidivisioona 07/2017 2.

2015

suomenhevonen: 8
pohjoisruotsinhevonen: 1
lämminverinen: 9
peitsari: 10
gotlanninruss (B): 6

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
15.12.2015 sh o. AH Kronos AH Ukko AH Pikku-Lootus om. Shavo/Narrilaivan
KTK II (J)
Tähtidivisioona 12/2017 4.
Takapajulan Pääsiäisyllätys-lähtö 2017 2.
Ruskon SyksyMaisteri 2016 3.
15.12.2015 sh t. AH Varjoleikki Tulituulen Veroleikki Savun Varjotar Tonttu Toljanteri 2016 3.
15.12.2015 sh t. AH Väkkärä Vikalle Simoran Välke om. reibili/Duán
KTK II (J)
Kuolon kevään Nuori Neito 2016
15.12.2015 lv o. Archangel Ach Gambit Ach Blueberry Burn Takapajulan Pääsiäismestari-lähtö 2017
Kultadivisioona 01/2017 4.
Ruskon WinterMonte-King 2017 3.
Ruskon AutumnMonte-King 2016
Nuorten Sarja kesäkuu 2016 3.
Pronssidivisioona 06/16
Kasvattajakruunu 2016 finalisti
Nuorten Sarja maaliskuu 2016 3.
Kyvyt esiin-divisioona 04/16 5.
15.12.2015 lv o. Penguin Ach Roy's Legacy Hopscotch Ach -
15.12.2015 lv t. Harley Quinn Ach Roy's Legacy Extreme North om. Henni, Repola
Kyvyt esiin-divisioona 04/2016 2.
Ruskon Spring-Master 2016 2.
15.12.2015 p o. Seth Ach Dragonfly Depac Isis Stain KTK I
VRER-2yo Champion Pacer
VRER-Champion Pacer
Vuoden peitsarisiitosori 2017
Vuoden kilpaileva peitsariori 2016
Vuoden hevonen 2016
Aken Greypacer 2018
Championship Battle 2017 3.
Classic Pace 2017 2.
Strongman Pace 2017 2.
Gold division 05/2017 2.
Gold division 04/2017 3.
Keryston Pace 2017 2.
Devin Stain Memorial 2017 3.
Gold division 03/2017 3.
Gold division 02/2017 2.
Aken Greypacer 2017 3.
Championship Battle 2016 3.
Haunted Mile 2016 4.
Dustland Plate 2016 6.
Denim Division Memorial 2016
Redbrook Paceaway 2016 3.
RBP Last Mile 2016
Juvenile GP 2016 2.
Bronze division 05/2016
May Day Pace 2016 4.
Junior Breeders' Crown 2016 2.
15.12.2015 p o. Hellbird Ach Dragonfly Depac Hellswing LRH om. reibili/Duán
Gold division 02/2018
15.12.2015 p t. Wraith Ach Phantom Mind Devilish Ach KTK II
Ladies' Meeting 2016 6.
RBP Last Mile 2016 3.
Juvenile GP 2016 6.
Junior Breeders' Crown 2016 6.
15.12.2015 b o. Aken Agmundr Thor Luned Aken Hedda RuskonKevät 2016 B-ponijunnu 2.
B-poniderby 2016 2.
15.12.2015 b t. Aken Sigrun Travis Luned Aken Runa MiniVoimaneito-ajo 08/2017 1.
15.12.2015 b t. Aken Surra Thor Luned Aken Trilla Stens Snurra Muistoajo 2018 2.
Narrilaivan Jääruhtinatar 2018 3.
09.07.2015 sh t. AH Jalominttu Purnin Primus AH Pikku-Lootus om. Henni, Repola
Kuningatarkilpa 2016 11.
Kuningatarlähtö II 2016 4.
Kuningatarlähtö I 2016 2.
Tähtidivisioona 01/2016
Derby 2015 2.
Derbyn Tammasuosikki 2015 2.
Virtuaalikriterium 2015 6.
Varsalupaus 2015
15.06.2015 lv t. Enchantress Ach Doozer North Empress Ach

VRER-Allstar
VRER-Champion Sprinter
Vuoden lämminverinen montéhevonen 2016
NDM Chance II Serie 2017 4.
NDM Chrystal Mile 2017
Money Maker Memorial 2017 3.
Sølvin Hääravien Fiancee 2017 3.
Fool's Ice Queen 2017 4.
Aken Silverbeard 2017 4.
Ruskon Winter-Princess 2017
Montémestaruus 2016 1.
Kultadivisioona 11/16 4.
Mysterious Yankee Memorial 2016 finalisti (k 1., f 9.)
Fasterajo 2016 5.
Midnight Mile 2016 2.
Last Dancer-ajo 2016 1.
NDM Golden Cup 2016 1.
NDM FIN Mare S 2016 4.
Ruskon SpringMonte-Queen 2016 2.
Monté Prix De Virtuile 2016 2.
Aken ravitallin 50. ravit juhlalähtö 4.
Tammaderby 2015 3.
Pronssidivisioona 11/15 1.
Derby Selection 2015 2.
Derbyn Tammasuosikki 2015 1.

15.06.2015 lv t. Bluebell Ach Expendable Ach Blueberry Burn Kyvyt esiin-divisioona 10/2015
15.06.2015 lv o. Crimson Ach Static Ach Arclight Ach KTK II
VRER-Allstar
VRER-Champion Sprinter
NDM Silwer Dollar Race 2017 2.
Pompejin Synttärilähtö 2017 4.
Ruskon Winter-Prince 2017 4.
Creepy Crawlie Mile 2016 1.
Virtuaalimestaruus 2016 finalisti (k 2., f 10.)
Kultadivisioona 08/16 2.
Kultadivisioona 03/16 2.
NDM Chance Serie I 3.
Midnight Monté 2016 1.
Kesäkunkku 2016 1.
Ruskon SpringMonte-King 2016 3.
Monté Prix De Virtuile 2016 4.
Christmas Race 2015 3.
Kultadivisioona 12/15 2.
Virtuaalinen Derby 2015 5.
Derbykarsinta I 2015 1.
Virtuaalikriterium 2015 1.
Kyvyt esiin-divisioona 09/2015 1.
15.06.2015 p t. Diabolical Ach Hellscythe Dalia Ach -
15.06.2015 p t. Hellfire Ach Donovan Ach Hellswing LRH KTK III
Kindergarten Pace 2016 2.
Bronze division 05/2016 2.
15.06.2015 p o. Pathfinder Ach Paper Plane Lucky Depac KTK II
VRER-Champion Pacer
Aken Greypacer 2017 4.
Aken ravitallin Synttäriajo 2016 2.
Savant Pace 2016 4.
Breeders' Crown 2016 2.
01.06.2015 sh o. AH Koukku Purnin Primus Simoran Välke om. Henni, Repola
KTK III (J)
Huippudivisioona 02/2016 3.
Virtuaalinen Derby 2015 finalisti (HLL)
Virtuaalikiriterium 2015 finalisti (7.)
01.06.2015 sh t. AH Villikiri Purnin Villipoika AH Kirileikki KTK II (J)
Huippudivisioona 11/2015 2.
Nuorten Sarja marraskuu 2015
Virtuaalinen Derby 2015 3.
Nuorten Sarja syyskuu 2015 3.
15.01.2015 sh o. AH Harhauttaja Hypnoosi AH Pikku-Lootus KTK II (J)
Laatujuoksija 2016
Tähtidivisioona 04/16 2.
Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2016
Huippudivisioona 09/2015 5.
Tähtinuorukainen 2015
Pikkuprinssi 2015 3.
Kasvattajakruunu (3v) 2015 3.
15.01.2015 sh o. AH Tulileikki Kekan Tulihiili AH Kirileikki om. Strife
KTK II (J)
RuskonKevät Ravikonkari 2016 3.
Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2016 3.
Tulevaisuuden Toivo 2015
15.01.2015 prh t. AH Härskarinna AH Muninn AH Höstdröm KTK III
VRER-Tähtijuoksija
Narr's Is Vinnare 2018 3.
Montémestaruus 2017 finalisti (12.)
Narrilaivan Pohjoisentyttö 2017
Korven Vuosijuhla 2017 2.
Takapajulan Pääsiäisyllätys-lähtö 2017 3.
Monté Kungen 2016 3.
Ruskon Syksyn MontéKuningatar 2016 3.
Ruskon KesäKonkari 2016 3.
15.01.2015 lv t. Shadowcat Ach Gambit Ach Empress Ach om. Mag, Savitaival
VRER-Champion
Nordic Dream Meeting 2016 3.
NDM Chance III 2016 1.
Kasvattajakruunu (2v) 2015 finalisti (8.)
15.01.2015 lv o. Nightcrawler Ach Gambit Ach Hopscotch Ach KTK II
VRER-Champion
Hopeadivisioona 04/2016 1.
Viisivuotisrevanssi 2015 3.
Virtuaalinen Derby 2015 3.
Derby Selection 2015
Kasvattajakruunu (2v) 2015 finalisti (HPL)
15.01.2015 lv o. Twistoffate Downthehatch Swanton Ach -
15.01.2015 p t. Dauntless Ach Shot Ice Depac Dakota Ach om. mag, Stain
Northerner Cup 2015 2.
Stripe Chaplet 2015 3.
Golden Class Meeting 2015 6.
15.01.2015 p t. Serqet Ach Applejack P Ace Isis Stain VRER-Champion Pacer
Gold division 05/2016 4.
15.01.2015 p t. Hellcat Ach Desperado Ach Hellswing LRH VRER-Champion Pacer
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2016
Championship Battle 2016
Dustland Plate 2016
Northerner Cup 2015
Silver Division 11/2015 3.
De September Youngster 2015 race 2.
Golden Class Meeting (3v) 2015 3.
Junior Breeder's Crown 2015 6.
15.01.2015 p o. Deviling Ach Shot Ice Depac Devilish Ach VRER-Champion Pacer
Domination Race 2016 4.
Classic Pace 2016 2.
Gold division 01/16 2.
Gold division 11/15 3.
Nordic Stakes 2015 1.
Gold division 09/15 4.
De September Youngster 2015 race 4.
Redbrook Paceaway 2015 finalisti (9.)
Big Park Sire Stakes 2015 3.
Leeton Pace 2015
Junior Breeder's Crown 2015 3.
15.01.2015 b t. Aken Turid Aken Sverre Aken Runa -
15.01.2015 b t. Aken Sassa Vidar Noka SB Greta om. Meeri N.
Master-division 02/2018
B-ponien montémestaruus 2017 3.
Narrilaivan Mini B-Sprintteri 2015 3.
15.01.2015 b o. Aken Hjalmar Aken Ragnar Aken Agata B-Pony Promise 2015 2.

2014

suomenhevonen: 11
pohjoisruotsinhevonen: 2
lämminverinen: 6
peitsari: 7
shetlanninponi (A): 4
gotlanninruss (B): 3

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
02.10.2014 p o. Locke Ach Balemaster Depac Lucky Depac om. Hessi, Kerystonin Kartano
VRER-Champion Pacer
Gold division 01/2016
Bulevardin 200. ravit peitsarilähtö
Aken ravitallin Synttäriajo 2015 3.
Silver division 09/15 3.
Denim Division Memorial 2015 5.
De Chalice race 2015 5.
RBP Last Mile 2015 4.
RBP Big Park Sire Stakes 2015
Juvenile GP 2015 5.
Junior Breeder's Brown 2015 4.
15.06.2014 lv t. Ailsa Ach OR'Filiocus Azalea Kiin -
15.06.2014 lv o. Kinclaith Ach Walter Gone Star In Flames Kiin NDM Chrystal Mile 2016
Hopeadivisioona 11/2015
15.06.2014 lv o. Glenturret Ach Gatling Burn Charlietrix TUM -
15.06.2014 p t. Daftmill Ach Volvagia Dakota Ach Professional Pace 2016 3.
De Fashion 2015 race 5.
Golden Class Meeting (4v) 2015
Juvenile GP 2015 6.
Nordic Stakes 2014 5.
15.06.2014 p o. Deanston Ach Inferno Stain Dalia Ach Gold Division 03/2016 2.
Redbrook Paceaway 2015 3.
RBP Swift Challenge 2015
Noble Crown 2014 3.
15.06.2014 p t. Hellyers Ach Wheeler Jazz Hellswing LRH Master Pace 2016 3.
Silver Division 11/15 2.
Forsythia Noble Muistajo 2015 1.
Leeton Pace 2015 5.
Breeders' Crown 2015 4.
Nordic Stakes 2014 3.
01.06.2014 sh o. AH Talisker Valtarian Temetus Kriden Kohtalotar om. Meeri N.
Finlandia Ice Derby 2016 2.
Valiodivisioona 12/15 2.
Tavantallaaja 2015 5.
01.06.2014 sh t. AH Edra Eevertti I.F. Taikasumun Tamara om. Meeri N.
Korpikuningatar 2017 5.
Derbyn Tammasuosikki 2014 4.
01.06.2014 sh t. AH Inkivääri O.R. Roihun Ikaros Kiin Paulatar KTK I (R)
VRER-Valio
Ruskon Talviralli-Prinsessa 2017 2.
Finlandia Ice Derby 2017
Omituisten Otusten Maili 2016 2.
Kuningatarkisa 2016 7.
Aken Kreivitär 2016 3.
Valiodivisioona 07/2016 2.
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2016
Aken ravitallin 50. ravit juhlalähtö 3.
Pikkukunkku 2015
Pikkupelmann 2015
01.06.2014 sh o. AH Halla-Hukka Halla-Herra Tohina KND om. Strife
KTK III (J)
01.06.2014 sh t. AH Calla Halla-Herra Cayenne KTK III (J)
Ruskon Talviralli-MontéKuningatar 2017 2.
Halloween Ajo 2016
Elomonte 2016
Monté Pokaali 2016
Kurreajo 2015 3.
Kasvattajakruunu 2015 6.
Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2015 3.
01.06.2014 sh o. AH Hallusinaatio Ilon-Ajatus AH Harhakuva KTK II (J)
01.06.2014 prh t. AH Jura Snilli Adrian AH Lotten Kylmäveri Cup 2016 III osakilpailu 2.
Kylmäveri Cup 2016 I osakilpailu 1.
01.06.2014 b t. Aken Isle Toy's Kung Igor Aken Hedda MiniVoimaneito-ajo 08/2017 2.
MiniVoimaneito-ajo 07/2017 2.
Millenium Muistoajo 2017 2.
Narrilaivan Poniruhtinatar 2016 2.
B-poniderby 2015 5.
B-ponikriterium 2015 2.
01.06.2014 b o. Aken Mhor Toy's Matty Aken Runa KTK III
VRER-Ponivalio
Vuoden montéponi 2016
Vuoden kilpaileva B-poni 2015
Aken ravitallin Synttäriajo 2017
Sølvin Lahjaponi 2017 2.
Kepposmaili 2017 3.
MiniVoimaheppu-ajo 08/2017 2.
Aken ravitallin 100. ravit juhlalähtö 2.
Stens Snurra Muistoajo 2017 2.
Trollvik Muistoajo 2017
Kepposmaili 2016 3.
B-ponien montémestaruus 2016 2.
B-ponimestaruus 2016 6.
Narrilaivan Poniruhtinas 2016 2.
RuskonKevät B-poniKunkku 2016 6.
Stens Snurra Muistoajo 2016 2.
Narrilaivan Jääruhtinas 2016
Aken ravitallin Synttäriajo 2015 2.
Aken ravitallin Synttäriajo 2015 2.
B-ponien montémestaruus 2015 3.
Narrilaivan Poniruhtinas 2015 6.
B-poniderby 2015
B-ponikriterium 2015 3.
01.06.2014 b t. Aken Brackla Bamboozle I.F. SB Greta B-poniprinsessa 2016 2.
B-poniderby 2015 4.
01.06.2014 a o. Aken Kilkerran Akiras Seth Aken Tarutossu MiniVoimaheppu-ajo 08/20 17 2.
RuskonKesä A-MiniPrinssi 2016
A-ponikriterium 2015 3.
01.06.2014 a t. Aken Kilbeggan Akiras Seth Aken Kuutossu MiniVoimaneito-ajo 08/2017 2.
Narrilaivan Jäätöpöttäjäkuningatar 2017
01.06.2014 a o. Aken Dalmore Akiras Grimmreaper Aken Maggie MiniVoimaheppu-ajo 08/2017 3.
MiniVoimaheppu-ajo 07/2017
A-poniderby 2015 5.
A-ponikriterium 2015 4.
01.06.2014 a t. Aken Bowmore Akiras Grimmreaper Aken Tammi Pikku A-ponimestaruus 2017 2.
MiniVoimaneito-ajo 08/2017
MiniVoimaneito-ajo 07/2017 3.
RuskonKesä A-MiniPrinsessa 2016 2.
A-poniderby 2015 2.
02.04.2014 p t. Hecate Ach Applejack P Ace Hellswing LRH om. Hessi, Keryston
15.03.2014 lv o. Wildfire Ach Firebird Ach Star In Flames Kiin KTK I, SW1
VRER-Champion
Ruskon Autumn-Veteran 2016
Fool's Race, Misters 2016
NDM King Mile Trot 2016 4.
Ruskon SpringMonte-King 2016 2.
Charigné Dubois Memorial 2015 3.
Further Loisto muistoajo 2015 4.
Kasvattajakruunu (3-4v) 2015 3.
Virtuaalinen Derby 2014 finalisti (9.)
Kasvattajakruunu (2v) 2014 3.
15.03.2014 lv t. Firetrix Ach Firebird Ach Charlietrix TUM om. reibili/Duán
All Time Runner 2016 3.
Viisivuotisrevanssi 2014 4.
Tammaderby 2014 1.
15.03.2014 lv t. Jubilee Ach Gambit Ach Azalea Kiin KTK III
Viisivuotisrevanssi 2014 3.
15.03.2014 p o. Anubis Ach Pumpkin King Isis Stain Gold division 05/16 1.
Silver Division 03/16 1.
De Chalice 2015 race 1.
15.03.2014 p t. Dubstep Ach Landmine Depac Dakota Ach Vuoden peitsarisiitostamma 2017
Redbrook Paceaway 2015 2.
Northerner Cup 2014 1.
01.03.2014 sh o. AH Comanche Iki-Jesperi Cayenne -
01.03.2014 sh o. AH Kelmi AH Veijari Kiin Paulatar om. Jasmin
RuskonKevät 2016 ravikonkari 6.
01.03.2014 sh t. AH Tuiverrus AH Myräkkä AH Harhakuva KTK II (J)
Ruskon Talviralli-MontéKuningatar 2017 3.
01.03.2014 sh t. AH Jesperiina Iki-Jesperi Tohina KND -
01.03.2014 sh t. AH Kujetar J.T. Velmu Kriden Kohtalotar om. das Mag, Savitaival
01.03.2014 prh o. AH Muninn Nordbo Självisk AH Lotten om. Meeri N.
Narrilaivan Pohjoisenpoika/tyttö 2015 3.
Lokapokaali 2015 2.

2013

suomenhevonen: 15
pohjoisruotsinhevonen: 3
lämminverinen: 14
peitsari: 3
shetlanninponi (A): 3
gotlanninruss (B): 5

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
15.11.2013 lv o. Harkness Ach Supernatural Ach Enigma Ach -
15.11.2013 lv t. Melody Ach Memory Of Passion Memory Of Miracle Valentina Race 2014 2.
15.11.2013 lv t. Dragonfire Ach Xenoblood Phoenix Luned om. Meeri N.
Last Dancer-ajo 2015 4.
Aksun pyöreät-synttärilähtö
Valentina Race 2014
01.11.2013 sh o. AH Leimu Kekan Tulisurma Narrilaivan Hilitippa Laatujuoksija 2015 4.
Kiri Cup 2014
Ystäväajo 2014 4.
Pikkutonttu-ajo 2013 5.
01.11.2013 sh o. AH Roihu Tierran Roihu-Olli Kriden Myy Ystäväajo 2014 6.
01.11.2013 sh t. AH Balleriina Tierran Roihu-Olli Bambu EW KTK II (R)
VRER-Varsatähti
Käpykuningatar 2017
Savitaipaleen Aavistus muistoajo 2015 2.
Pikkukunkku 2014 2.
Ystävätärajo 2014 4.
Pikkutonttu-ajo 2013 4.
01.11.2013 sh t. AH Tulinoita Kekan Tulisurma Savun Noitaleikki om. Loisto
osoite ei toimi
01.11.2013 b o. Aken Magni Vidar Noka Stens Snurra -
01.11.2013 b t. Aken Astrid Vidar Noka SRR Ylva Narrilaivan Jääruhtinatar 2017 1.
B-Poniderby 2014
B-Ponikriterium 2014 4.
12.10.2013 sh o. AH Vieteri AH Ukkonen AH Pikku-Lootus om. Marle, Bulevardi
Pikkutonttu-ajo 2013 3.
01.10.2013 lv t. Firestone Ach Acton North Phoenix Luned Charigné Dubois Memorial 2014 2.
15.09.2013 lv o. Deadpool Ach Dmitry Gone Ofelia Ugo Monté Fast'n'Furious 2015
Santa's Little Helper-ajo 2013 2.
Loisto Gran Prix 2013 (2v) 4.
15.09.2013 lv t. Bermuda Ach Token Cedar Memory Of Rosebud -
15.09.2013 lv t. Arclight Ach Gambit Ach Wendy Luned VRER-2yo Champion
Quality Runner 2015 5.
Virtuaalimestaruus 2015 finalisti
Santa's Little Helper-ajo 2013
Loisto Gran Prix 2013 kuudes (2v)
01.09.2013 sh o. AH Kirivelho AH Poppamies AH Kiritär KTK II (J)
01.09.2013 sh o. AH Tulimyrsky Vasken Tulivoima Muiston Huuma KTK II (J)
Ruskon Kevätkuningas 2018 2.
Aken Harmaahapsi 2018 2.
Sankari-ajo 2015
Pikkukurre 2014
Vappuvauhdit 2014
Junior Meeting 2014 6.
01.09.2013 sh t. AH Vanamo Iki-Jesperi Vilhelmiina Luned om. Essi, Ikikorpi
Orilammentalli 12v juhlalähtö 1.
Narrilaivan Jääkuningatar 2016 3.
Aken Muusa 2015 2.
All time Juoksija 2015 6.
Viirtuaalimestaruus 2015 finalisti (k 5., f 9.)
Kuningatarkilpa 2015 4.
Kuningatarlähtö III 2015 4.
Kuningatarlähtö II 2015 6.
Kuningatarkatsaus 2015 1.
Pohjola-ajon 1. taisto 2015 4.
Pohjolan Neito 2015 2.
Pohjola-ajon 8. kohtaaminen 2015 2.
Virtuaalinen Finlandia-ajo 2015 1.
Huippudivisioona 04/2014 1.
01.09.2013 prh o. AH Hösttroll Nordbo Liemannen AH Höstdröm KTK III
VRER-Valio
VRER-Montévalio
VRER-Tähtisprintteri
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2016
Vuoden kilpaileva kv-montéhevonen 2016
Ruskon Syksyn MontéKuningas 2016
Narrilaivan Pohjoisenpoika 2016
Monté Prix De Virtuile 2016
Narr's Is Vinnare 2016
Montén Hurjapää 2015 4.
Kyvyt esiin-divisioona 03/2014 4.
15.06.2013 lv o. Starscream Ach Fool's Hoodoo Star In Flames Kiin -
15.06.2013 lv t. Payback Ach Backlash S Memory Of Miracle -
15.06.2013 lv t. Rocktrix Ach Fool's Shamrock Charlietrix TUM om. Meeri N.
VRER-Allstar
Vuoden kilpaileva lv-tamma 2014
Mysterious Yankee Memorial 2014
Fasterajo 2014
Kultadivisioona-finaali 06/14 2.
NDM Golden Cup 2014
NDM Silwer Dollar Race 2014 3.
Stayertrofén 2013 2.
Loisto Gran Prix 2013 suosikki
Virtuaalikriterium 2013 2.
01.06.2013 sh o. AH Lapinukko Keinumäen Lapinvelho J.T. Hippu -
01.06.2013 sh t. AH Lapinloitsu Keinumäen Lapinvelho Pohjan Halla om. Loisto
osoite ei toimi
01.06.2013 sh t. AH Sirutar AH Samurai Kiin Paulatar om. Vuona, Susikallio
01.05.2013 lv t. Hibiscus Ach Fool's Hoodoo Azalea Kiin om. Burnout Stable
Hopeadivisioona 03/14 2.
Hopeadivisioona 05/14 3.
15.03.2013 lv o. Expendable Ach Gambit Ach Enigma Ach KTK III
VRER-Allstar
VRER-Champion Sprinter
Nordic Dream Meeting 2016 finalisti (10.)
NDM Festival Race 2016 3.
NDM Chance I Serie 2016 2.
Aken Silverbeard 2016
Fool's Race, Misters 2015
Nordic Dream Meeting 2015
Fasterajo 2015 4.
Virtuaalinen Finlandia-ajo 2015 finalisti (10.)
NDM: Festival Race 2015 2.
NDM: Challenge Race 2015 4.
NDM: Young Grand Mile 2015 4.
Money Maker Memorial 2015 5.
Aken ravitallin Synttäriajo 2014 3.
Mysterious Yankee Memorial 2014 3.
NDM Dancing Mile 2014 5.
Orilammentalli 10v juhlalähtö 3.
Loisto Gran Prix 2013 2.
Virtuaalinen Derby 2013
Kasvattajakruunu (2v) 2013 finalisti (HPL)
15.03.2013 lv t. Psylocke Ach Grinfield Monkey Ofelia Ugo Santa Claus-ajo 2013 4.
Virtuaalinen Derby 2013 3.
Kasvattajakruunu (2v) 2013 2.
15.03.2013 lv t. Firestar Ach Texas Charm Phoenix Luned -
15.03.2013 p o. Dalton Ach Applejack P Ace Dakota Ach Silver division 09/15 2.
Spring Pace 2014 4.
Golden Class Meeting 2013 (3v) 4.
15.03.2013 p t. Bastet Ach Desperado Ach Isis Stain VRER-Champion Pacer
Denim Division Memorial 2015
Championship Battle 2014 3.
Dustland Plate 2014 3.
Redbrook Paceaway 2014 2.
Arriviste Circuit 2014 3.
De October Youngster 2013 race 4.
15.03.2013 p t. Hawley Ach Applejack P Ace Havoc Golden Coast Filly Stakes 2014 2.
01.03.2013 sh o. AH Harhautus Hypnoosi Kriden Myy KTK II (J)
VRER-Valio, VRER-Varsatähti
Vuoden komeetta 2013
Kuningas-katsaus 2016
Tuli-Sinko Sprintti 2016 5.
Finlandia Ice Derby 2016 finalisti (HPL)
Virtuaalimestaruus 2015 finalisti (13.)
Kuningaskilpa 2015 5.
Kuninkuuslähtö III 2015
Kuninkuuslähtö II 2015 4.
Viekser Muistoajo 2014 2.
Vappumalja 2014 2.
Kokkoajo 2014 2.
Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2014 4.
Rekiretki-ajo 2014 2.
Orilammen 10v juhlalähtö 2.
Virtuaalinen Derby 2013 finalisti (7.)
Pikkuprinssi 2013 2.
Kasvattajakruunu (3v) 2013
01.03.2013 sh o. AH Cherokee Savun Salama Cayenne KTK II (J)
Aksun pyöreät 3.
Pikkukunkku 2013 2.
01.03.2013 sh t. AH Kirileikki Kiri-Kalle KIR Savun Noitaleikki KTK III (T)
01.03.2013 sh t. AH Villitär Purnin Villipoika Tohina KND KTK II (J)
All Time Juoksija 2015 4.
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2015 4.
Kiri Cup 2015 2.
Pikku-Tirilii 2014 3.
Orilammen 10v juhlalähtö 3.
Derby 2013 3.
Pikkuprinssi 2013
01.03.2013 prh t. AH Tekla Damian NRL AH Lotten om. das Mag, Savitaival
Tähtidivisioona-finaali 02/2015 4.
Tähtidivisioona-finaali 06/2014
01.03.2013 prh t. AH Höstlik AH Oneiros AH Höstdröm VRER-Montévalio
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2015
Narrilaivan Pohjoisentyttö 2015 2.
Montén Hurjapää 2015
Monté Prix De virtuile 2015 2.
01.03.2013 b o. Aken Orvar Vidar Noka Stens Snurra -
01.03.2013 b t. Aken Signe Aken Tobias SRR Ylva -
01.03.2013 b t. Aken Embla Aken Mjolnir SB Greta Bulevardin 150. ravit juhlalähtö
01.03.2013 a o. Aken Harmaajalka Aken Vilpertti SB Lumitossu A-Pony Quality Racer 2016 3.
Narrilaivan Jäätöpöttäjäkuningas 2016 3.
01.03.2013 a t. Aken Keiju Narrilaivan Maahiainen SB Kenna MiniOlympia 2015 finalisti
MiniOlympia 2014 finalisti
01.03.2013 a t. Aken Tammi Lucas Go SB Lilith -

2012

suomenhevonen: 21
pohjoisruotsinhevonen: 2
lämminverinen: 18
peitsari: 5
shetlanninponi (A): 9
gotlanninruss (B): 8

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
15.09.2012 lv t. High High Ach Nine Inch High Memory Of Miracle om. Loisto
osoitetta ei saatu
15.09.2012 lv t. Sparrow Ach Fool's Shamrock Ofelia Ugo om. Loisto
osoitetta ei saatu
15.09.2012 lv o. Chicago Ach Wilson Kind Star In Flames Kiin -
15.09.2012 p t. Devilish Ach Devil Don't Care Devin Stain VRER-Champion Pacer
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2013
Championship Battle 2014 5.
All Hallow's Trickster 2014 3.
Dustland Plate 2014
Domination Race 2014 4.
Classic Pace 2014
Devin Stain Memorial 2104
Keryston Pace 2014 2.
Orilammen 10v juhlalähtö
Dustland Plate 2013
Denim Division Memorial 2013 5.
Redbrook Paceaway 2013
Last Mile 2013 2.
Hooligan Memorial 2013 4.
Golden Coast Filly Stakes 2013
De March Youngster 2013 race 5.
Breeder's Crown 2013
Leeton Pace 2013
2v Poker Crown 2012 2.
01.09.2012 sh o. AH Hiippari Savun Mania Narrilaivan Hilitippa om. Loisto
osoite ei toimi
01.09.2012 sh o. AH Illuusio Hypnoosi Taikasumun Halla-Aamu KTK III (J)
Joulutonttu-ajo 2013 2.
Kiri Cup 2013 4.
Pikku-Tirilii 2013 2.
01.09.2012 sh t. AH Hilkka Savun Naukku J.T. Hippu om. Burnout Stable
01.09.2012 b o. Aken Heimdall Aken Mjolnir Stens Snurra -
01.09.2012 b t. Aken Trilla Aken Sverre SRR Ylva PKK Cup 2013
MiniOlympia 2013 5.
B-ponikriterium 2013 2.
01.09.2012 a o. Aken Crowley Narrilaivan Maahiainen SB Lilith MiniOlympia 2014 2.
01.09.2012 a t. Aken Mustatossu Narrilaivan Maahiainen SB Lumitossu om. Charola, Tahvola
osoite ei toimi
01.09.2012 a o. Aken Davis Aken Mochrie SB Kenna -
15.06.2012 lv t. Magnolia Ach Fool's Hoodoo Azalea Kiin om. Loisto
osoite ei toimi
15.06.2012 lv t. Swanton Ach Backlash S Enigma Ach -
15.06.2012 lv o. Dallas Ach Texas Charm Star In Flames Kiin om. Jonsu, Lita RH's
osoite ei toimi
15.06.2012 p t. Dalia Ach Paddington Devin Stain VRER-Champion Pacer
Devin Stain Memorial 2015
Aksun pyöreät-synttärilähtö
Monté Pace 2014 finalisti
Monté Pace 2013 4.
Noble Crown 2012 4.
01.06.2012 sh t. AH Loviatar Jalmari Luned Kriden Kohtalotar ratsu
KTK III (R), EV-II
01.06.2012 sh t. AH Kirityttö Kiri-Kalle KIR Kiin Paulatar om. Loisto
osoite ei toimi
01.06.2012 sh t. AH Kuuratar Savun Salama AH Onerva om. Marle, Bulevardi
01.06.2012 sh o. AH Veijari J.T. Velmu Taikasumun Tamara -
01.06.2012 b t. Aken Ronja Arizona TUM Stens Snurra om. Sorel
osoitetta ei saatu
01.06.2012 b t. Aken Agata Stens Trogen SRR Ylva Narrilaivan Mini B-Sprintteri 2012
01.06.2012 b o. Aken Dagmar Aken Ragnar Kauniisti Ajateltu (liisi) om. Orilammentalli
01.06.2012 a t. Aken Taivastossu Aken Mochrie SB Lumitossu -
01.06.2012 a t. Aken Wilma Lucas Go Aken Corgan om. Charola, Tahvola
osoite ei toimi
01.06.2012 a o. Aken Kieran Muddyfoot C SB Kenna -
15.05.2012 a t. Aken Vilttitossu Aken Wallace Aken Tarutossu om. das Mag, Go
01.05.2012 b o. Aken Troller Minitroll NRL Stens Snurra om. Shavo, Narrilaivan
01.04.2012 sh o. AH Ässä Taikasumun Jokeri J.T. Hippu om. Susikallio
01.04.2012 sh t. AH Hallatar J.T. Velmu Taikasumun Halla-Aamu om. Mystic Cloud
01.04.2012 sh o. AH Pakkaspoika Purnin Villipoika Narrilaivan Hilitippa KTK II (J)
01.04.2012 sh o. AH Valloittaja Ruiskukan Varjoton Kriden Kohtalotar om. Sorel
osoite ei toimi
01.04.2012 lv t. Tasha Ach Lev Wind Yaro Wind om. Scandic Stables
01.04.2012 lv o. Thunder Ach Fool's Shamrock Memory Of Miracle -
01.04.2012 p o. Dwayne Ach Fordy Jazz Devin Stain KTK II
VRER-Champion Pacer
Domination Race 2014 6.
De Pacers Garland 2013 5.
3v Youngster Serie 2012 3.
Victory Mile 2012
01.03.2012 lv o. Static Ach CT Thalion Charlietrix TUM VRER-Champion
Aken Silverbeard 2015
Money Maker Memorial 2015 2.
Silwer Dollar Race 2014 5.
First of May Race 2014
Orilammen 10v juhlalähtö 3.
Power Race 2013
Nuorten Sarja 2012 3.
01.03.2012 lv t. Hopscotch Ach CT Thalion Enigma Ach KTK III
VRER-Champion
Bulevardin 150. ravit montélähtö
Fasterajo 2015 3.
Monté Prix De Virtuile 2015 3.
Montémestaruus-finalisti 2015 (kars. 2.)
NDM Chance III Serie 2014
Montémestaruus-finalisti 2013 (kars. 3.)
Fool's Ice Queen 2013 5.
Viisivuotisrevanssi 2012 5.
14.02.2012 p t. Daphne Ach William Tempo Devin Stain om. das Mag, Stain
Denim Division Memorial 2015 4.
Striplet Chaplet 2012 5.
01.02.2012 lv t. Dramatic Ach Fool's Shamrock Enigma Ach om. Lokki
osoite ei toimi
15.01.2012 lv o. RipTorn Ach Magic Sense Enigma Ach om. Tintsi, Funky Trotters
osoite ei toimi
15.01.2012 lv t. Darkdancer Ach Tears Of The Sun Ilonna Wind om. Jonsu, Lita RH's
osoite ei toimi
15.01.2012 lv o. Ringmaster Ach Calogerus Wendy Luned -
15.01.2012 lv t. Arcadia Ach Hoodlum Hey Ofelia Ugo om. Loisto
osoite ei toimi
15.01.2012 lv t. Scaretale Ach Last Change Memory Of Miracle om. Burnout Stable
15.01.2012 lv o. Firestarter Ach Matchbox Luned Phoenix Luned om. Hessi, Kerystonin Kartano
VRER-Champion
Supernatural Memorial 2014
ORILA-lähtö 03/2014
Aken Silverbeard 2014 5.
Montémestaruus 2013 finalisti
Bonfire Race 2013 4.
Charigné Dubois Memorial 2013 2.
Viisivuotisrevanssi 2012 3.
Derby 2012 2.
Derbykarsinta I 2012
P.R. Shadow-lähtö 2012 5.
15.01.2012 lv t. Trixter Ach Cutter Luned Charlietrix TUM om. Sabina, AGR
15.01.2012 p t. Dakota Ach Hooligan Devin Stain VRER-Champion Pacer
Aken ravitallin Synttäriajo 2012 2.
De Fashion 2012 race 3.
Juvenile GP 2012 5.
Breeder's Crown 2012
01.01.2012 sh o. AH Poppamies D.A.N. Tuskanhuuto Savun Noitaleikki om. Marle, Bulevardi
KTK II (J)
Kiri Cup 2013 3.
Kokkoajo 3.
Derby 2012 5.
Ikikorven Orisuosikki 2012
Pikkupelmann 2012
Kasvattajakruunu 2012 4.
01.01.2012 sh o. AH Tulikiri O.R. Roihun Vokkerori AH Kiritär om. Susikallio
KTK III (J)
01.01.2012 sh t. AH Harhatar Kiri-Kalle KIR AH Harhakuva om. Charola/Tahvola
osoite ei toimi
KTK III (J)
Kasvattajakruunu 2012 finalisti
01.01.2012 sh t. AH Valotar Valopilkku Vilhelmiina Luned om. Jonsu/Lita RH's
osoite ei toimi
01.01.2012 sh t. AH Vauhtikiri Kiri-Kalle KIR Taikasumun Halla-Aamu om. Onttu, Valtaria
Derbyn Tammasuosikki 2012 4.
Pikkuprinssi 2012 3.
Kevätaurinko 2012
01.01.2012 sh o. AH Kapina Ajattoman Karino Kriden Myy om. Hessi, Kerystonin Kartnao
VRER-Tähtijuoksija
Talven teräs 2014 2.
Viekser Muistoajo 2013 3.
Derby 2012 6.
01.01.2012 sh o. AH Bardi Ajattoman Karino Bambu EW om. Marle, Bulevardi
01.01.2012 sh t. AH Hippunen Taikasumun Lukas Narrilaivan Hilitippa om. Aavan Suomenhevoset
KTK III (R)
01.01.2012 sh t. AH Chili Hemuli Luned Cayenne om. das Mag, Savitaival
01.01.2012 sh t. AH Kalmia Kiri-Kalle KIR AH Kielo om. Charola/Tahvola
osoite ei toimi
01.01.2012 prh t. AH Vilhelmina Damian NRL Sigur NRL om. Odelie, Simora
osoite ei toimi
01.01.2012 prh t. AH Tilda Nordbo Vindfärd AH Lotten om. Scandic Stables
01.01.2012 b t. Aken Runa Thor Luned SRR Ylva Narrilaivan Poniruhtinatar 2015 2.
Bulevardin 150. ravit juhlalähtö 3.
Starberryn Syksyn Sprintteri 2012
01.01.2012 b o. Aken Tobias Minitroll NRL Aken Hedda -
01.01.2012 a o. Aken Kuujalka Muddyfoot C SB Lumitossu om. Meeri N., Toy Minitrotters
Aken ravitallin 5-vuotislähtö 4.
MiniOlympia 2013 2.
01.01.2012 a t. Aken Maggie Aken Mochrie SB Lilith MiniOlympia 2013 5.

2011

suomenhevonen: 16
pohjoisruotsinhevonen: 2
döle: 1
lämminverinen: 12
peitsari: 2
shetlanninponi (A): 6
gotlanninruss (B): 5

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
01.12.2011 b t. Aken Nanna DT Promises Stens Snurra om. das Mag, Savitaival
15.11.2011 lv o. Showstopper Ach Fool's Creeper Charlietrix TUM om. Sabina, AGR
Kasvattajakruunufinalisti 2012
Juvenile Mile 2012 3.
15.11.2011 p o. Desperado Ach MF Yardbird Devin Stain KTK II
VRER-Champion Pacer
Vuoden peitsarisiitosori 2016
Vuoden peitsarisiitosori 2015
Vuoden kilpaileva peitsariori 2013
Vuoden komeetta 2011
Aken ravitallin 5-vuotislähtö
Championship Battle 2013
De Pacers Garland 2013 6.
Dustland Plate 2013 2.
Domination Race 2013 2.
Classic Pace 2013 6.
RaPu's Christmas Present 2012 3.
Aken ravitallin Synttäriajo 2012 3.
De Chalice 2012 race 2.
Classic Pace 2012 2.
De Lucky July 2012 Race
Juvenile GP 2012 3.
Leeton Pace 2012 2.
Redbrook Paceaway 2011
Winter Pace 2011 4.
Swift Challenge 2011 2.
Hooligan Memorial 2011 2.
Big Park Sire Stakes 2011
01.11.2011 sh o. AH Vipunen Savun Kullervo Vilhelmiina Luned om. Loisto
osoite ei toimi
01.11.2011 sh t. AH Pikku-Lootus Ryysyrannan Dareios Pohjan Halla KTK III (J)
VRER-Tähtijuoksija
Vuoden kilpaileva sh-tamma 2012
Kuningatarkilpa 2014 6.
Pohjolan Neito 2014 4.
Vappuvaltikka 2014 3.
Olympia-ajo 2014 2.
Salama Sprintti 2014 2.
Pottilähtö 2013
Aken Muusa 2013
Kuningatarkilpa 2013 3.
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2013 3.
Karelia-ajo 2013 2.
Orava-ajo 2013 2.
Narrilaivan 400. ravit Suurlähtö 3.
Burnoutin Stayer-pokaali 2012 2.
Ansa Cup 2012 4.
Pikkukunkku 2012 4.
Viekser Muistoajo 2012 3.
Pirun Ruhtinatarlupaus 2012
Kasvattajakruunu 2012 2.
Viiman Vappu-muistoajo 2012 3.
01.11.2011 prh t. AH Höstdröm Radulf NRL S.A. Hösthäxare PKK Cup 2013 kylmäveristen voitto (ravit)
01.11.2011 döle o. AH Torleif Aaron Treasure AH Tordis -
01.11.2011 b o. Aken Sverre DT Talviuni Stens Snurra VRER-Ponivalio
Vuoden montéponi 2013
Narrilaivan Poniruhtinas 2015 5.
B-ponimestaruus 2014 6.
PKK Cup 2013 B-ponien voitto
B-ponien montémestaruus 2013
B-ponimestaruus 2013 6.
Trollvik muistoajo 2013 5.
Narrilaivan Jääkuningas 2013 2.
Poniderby 2012
MiniOlympia 2012 6.
01.11.2011 b o. Aken Ragnar Aken Ingvar SRR Ylva Starberryn Syksyn Sprintteri 2012 3.
MiniOlympia 2012 2.
01.11.2011 a t. Aken Kuutossu Narrilaivan Konsta SB Lumitossu MiniOlympia 2015 4.
01.11.2011 a o. Aken Vilpertti Pajupolun Leevi SB Kenna Bulevardin 150. ravit juhlalähtö 4.
Aksun pyöreät 3.
01.11.2011 a t. Aken Mollie Narrilaivan Splinter Aken Corgan om. Meeri N.
MiniOlympia 2014
15.09.2011 lv o. Winston Ach Wilson Kind Twilight Wei om. das Mag, Savitaival
vai oliks se näin?
15.09.2011 lv o. Vertigo Ach Memory Of Killjoy Venus Des -
15.09.2011 lv o. Firebird Ach Fool's Shamrock Phoenix Luned VRER-Champion
Charigné Dubois Memorial 2013 4.
Monté Prix De Virtuile 2013 4.
Burnout's Stayer Trophy 2012 2.
Devilla Darkness-lähtö 4.
Virtuaalimestaruus 2012 2.
Costa Rica Kind muistoajo 2012 3.
15.09.2011 lv t. Cookie Ach Memory Of Zephyr Wendy Luned MF tammakilpa 2012 finalisti
Juvenile Mile by Ezzy Kind 2012 5.
15.09.2011 lv t. Empress Ach Fool's Hoodoo Enigma Ach VRER-Allstar
VRER-Monté Champion
Vuoden lämminverinen siitostamma 2017
Vuoden lämminverinen siitostamma 2016
Monté Prix De Virtuile 2014
Montémestaruus 2013 3.
Christmas Rally 2013
Last Dancer-ajo 2013 4.
Montémestaruus 2012 4.
Kasvattajakruunu (3-4v) 2012
HardCore Sx Pitz-muistoajo 2012 4.
01.09.2011 sh o. AH Villitys Purnin Villipoika J.T. Hippu om. Aavan Suomenhevoset
KTK III (J), KRJ III
01.09.2011 sh o. AH Rommi Savun Naukku Kriden Myy om. das Mag, Savitaival
KTK III (J)
Nuorten Sarja 10/15 2.
01.09.2011 sh t. AH Kangastus Hypnoosi Muiston Huuma om. Scandic Stables
Vauhdin Likka Ajo 2012 4.
01.09.2011 sh t. AH Loruilija Savun Salama Narrilaivan Hilitippa om. Scandic Stables
*VRER-Tähtijuoksija
Montémestaruus 2013 5.
Peltokuningatar 2013 2.
MF Tammakilpa 2012 4.
Montémestaruus 2012 2.
01.09.2011 sh t. AH Ihmetys Savun Naukku Taikasumun Halla-Aamu om. Scandic Stables
Vauhdin Likka Ajo 2012 2.
01.09.2011 sh t. AH Kirirytmi Kiri-Kalle KIR Narrilaivan Rytmikatti om. Orilammentalli
30.06.2011 sh t. AH Villikatti Purnin Villipoika Narrilaivan Rytmikatti om. Kya, Kya's Stables
23.04.2011 p o. Donovan Ach Silver Bullet Devin Stain VRER-Champion Pacer
Gentleman Challenge 2012 4.
Classic Pace 2012 4.
Golden Class Meeting 2012 4.
Black Future Memorial 2012 2.
Aken Synttäriajo 2012 3.
Nordic Stakes 2011 2.
15.04.2011 sh o. AH Myrskyrytmi AH Myräkkä Narrilaivan Rytmikatti KTK-kelp.
15.01.2011 lv o. Knockout Ach Knock Down Jazz Venus Des om. Orilammentalli
KTK II
Kultadivisioons 03/2014
Montémestaruus 2012 2.
15.01.2011 lv o. Gambit Ach Memory Of Killjoy Ofelia Ugo VRER-Allstar
VRER-Champion Sprinter
Vuoden kilpaileva lv-ori 2012
Nordic Dream Meeting 2014 5.
Mysterious Yankee Memorial 2014 4.
NDM Sprint Test 2014 3.
AGR Summer Cup Festival 2014 4.
NDM Chrystal Mile 2014
Money Maker Memorial 2014
Hoodoo Mile 2014 4.
ORILA-lähtö 03/2014 2.
Orilammentalli 10v juhlalähtö 4.
Joulun Pikakiitäjä 2013
Power Race 2013 2.
Virtuaalimestaruus 2013 3.
Mysterious Yankee Memorial 2013 2.
NDM Chance II Serie 2013 3.
AGR Spring Test 2013 2.
Money Maker Memorial 2013 2.
Narrilaivan 400. ravit Suurlähtö 4.
Virtuaalimestaruus 2012 5.
Nordic Dream Meeting 2012
Fool's Race, Misters 2012 4.
NDM Chance II Serie 2012 2.
Ravilan Legenda-ajo 2012
VRKK Kesäkunkku 2012 3.
Faithful Cortez-muistoajo 2012 2.
Fast Mile by Facietieux Luned 4.
15.01.2011 lv o. Cuervo Ach Eric Draven Phoenix Luned om. Loisto
osoite ei toimi
15.01.2011 lv t. Anya Ach Lev Wind Yaro Wind om. das Mag, Savitaival
vai oliks se näin?
15.01.2011 lv t. Adaeze Ach Fool's Hoodoo Ilonna Wind om. Loisto
osoite ei toimi
Tammaderby 2011 5.
Derby 2011 finalisti
Derbykarsinta I 2011 3.
Derbyn Tammasuosikki 2011 3.
15.01.2011 lv t. Haizea Ach Memory Of Zephyr Wendy Luned om. Mystic Cloud
Fool's Ice Queen 2013
Devilla Darkness-lähtö 2012 6.
Derbyn Tammasuosikki 2011 2.
01.01.2011 sh o. AH Ukkonen Savun Salama Narrilaivan Rytmikatti om. Marle, Bulevardi
vSEt 6v+ oriit ja ruunat:
autolähtö 2000m+ (21,5ake, 03/13)
volttilähtö 2000m+ (23,1ke, 03/13)
Joulun Pikakiitäjä 2013 5.
IV Liptus Muistoajo 2013 3.
Kuninkuuskilpa 2013 5.
Narrilaivan Jääkuningas 2013 2.
RaPun Joulutonttu 2012 2.
Aken Titaani 2012 3.
Oiva Cup 2012
Pirun Ruhtinaslupaus 2012
Kultu muistoajo 2012
Ihme-Juksaus muistoajo 2012 3.
Pikkupelmann 2011 4.
01.01.2011 sh o. AH Santeri Savun Naukku Muiston Huuma om. Marle, Bulevardi
KTK III (J)
Derby 2011 4.
01.01.2011 sh o. AH Turmio Savun Mania Turmatar NS om. Aavan Suomenhevoset
KTK III (J)
01.01.2011 sh t. AH Kielo Purnin Villipoika Muiston Loppukiri om. Burnout Stable
KTK III (J)
Montémestaruus 2013
Tour de Monté 2012 6.
01.01.2011 sh t. AH Viikari J.T. Velmu Kriden Myy om. Leena, Yep Trotters
01.01.2011 sh t. AH Harhakuva Hypnoosi Narrilaivan Hilitippa KTK II (J)
VRER-Tähtijuoksija
Jouluralli 2013 2.
Olympia-ajo 2013 3.
Peltokuningatar 2013 3.
Narrilaivan Jääkuningatar 2013 4.
Montemestaruus 2012 3.
Narrilaivan 400. ravit Suurlähtö 5.
Derbyn Tammasuosikki 2011 3.
01.01.2011 prh o. AH Damisson Damian NRL AH Dimma om. Orilammentalli
VRER-Valio
Narr's Is Vinnare 2013 2.
Narrilaivan Pohjoisenpoika 2012 5.
01.01.2011 b o. Aken Mjolnir Vidar Noka SRR Ylva om. Orilammentalli
VRER-Ponivalio
Trollvik muistoajo 2013 3.
Narrilaivan Jääruhtinas 2013 3.
B-ponien montémestaruus 2012 4.
RaPun Punanuttu 2012 5.
Narrilaivan 400. ravit Suurlähtö 4.
MiniOlympia 2011 2.
B-ponikriterium 2011 4.
01.01.2011 b t. Aken Hedda Vidar Noka Stens Snurra VRER-Ponivalio
B-ponien montémestaruus 2014 3.
Aken ravitallin 5-vuotislähtö
Tvärgående Muistoajo 2013
Millennium muistoajo 2013 2.
Aken ravitallin Synttäriajo 2012
B-ponimestaruus 2012 finalisti
Millenium-muistoajo 2012
MiniOlympia 2011 5.
B-ponikriterium 2011 2.
01.01.2011 a o. Aken Wallace Narrilaivan Männiäinen Witchblade C om. Charola, Tahvola
osoite ei toimi
01.01.2011 a o. Aken McKellen Muddyfoot C SB Lilith myyty, mutta kenelle?
01.01.2011 a t. Aken Tarutossu Muddyfoot C SB Lumitossu Shavann N'Joy muistoajo 2012 2.

2010

suomenhevonen: 5
pohjoisruotsinhevonen: 4
lämminverinen: 2

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
13.09.2010 prh t. AH Trollens Saga Nordbo Kimito Nordbo Snötroll om. Hakarasara, Frostbitten's
osoite ei toimi
04.08.2010 sh o. AH Myräkkä Kiri-Kalle KIR N.I.N. Syöjätär KTK II (J)
Festivalin nuori joululupaus 2010 4.
01.08.2010 prh t. AH Lotten Nordbo Kimito Nordbo Snötroll -
12.06.2010 lv r. Night Terrors Ach Fool's Hoodoo Ofelia Ugo Festivalin nuori joulutonttu 2010 3.
22.04.2010 prh o. AH Oneiros AH Djävel AH Aella VRER-Valio
Narr's Is Vinnare 2013 3.
Aken Harmaahapsi 2013 2.
RaPun Joulutonttu 2012
Virtuaalimestaruus 2012 finalisti
Narrilaivan Pohjoisenpoika 2012 2.
Narr's Is Vinnare 2012
Festivalin nuori joululupaus 2010 5.
Keskikesän Kreivi 2010 2.
25.03.2010 prh o. AH Vindtroll Nordbo Vindfärd Nordbo Snötroll om. Artsin ravitalli
VIP MVA Fn, KTK II
01.03.2010 sh o. AH Samurai J.T. Werneri Harhaileva KIR KTK III (J)
Joulun Kylmäverinen 2010
Derbykarsinta I 2010 2.
Burnoutin Keskikesän Kreivi 2010
17.02.2010 sh t. AH Kiritär Kiri-Kalle KIR Muiston Loppukiri KTK III (J)
15.02.2010 lv r. Supernatural Ach Eric Draven Twilight Wei Montémestaruus 2012 7.
Tour de Monté 2012
Kasvattajakruunu 2012 finalisti
01.02.2010 sh r. AH Peikko Kiri-Kalle KIR Turmatar NS Derbykarsinta I 2010
IKR-Kesäkuun Huippujuoksija 2010 5.
Kasvattajakruunu 2010 5.
01.01.2010 sh t. AH Akka Kiri-Kalle KIR N.I.N. Syöjätär om. Shavo, Narrilaivan
Burnoutin Keskikesän Kreivitär 2010

2009

suomenhevonen: 1
pohjoisruotsinhevonen: 4
döle: 1
lämminverinen: 1
shetlanninponi (A): 3
gotlanninruss (B): 1

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
10.11.2009 prh t. AH Grävling Nordbo Vindfärd AH Dödlig Kysse om. Shavo, Narrilaivan
08.11.2009 prh t. AH Luxuös Nordbo Kimito Nordbo Snötroll om. Shavo, Narrilaivan
18.09.2009 prh o. AH Snöman Nordbo Demon Beatrix NRL om. Pihlaja, RuutuÄssä
osoite ei toimi
02.09.2009 sh r. AH Valtari Kiri-Kalle KIR Turmatar NS -
02.09.2009 a t. Aken Drusilla Akiras Grimmreaper DT's Temptation om. Miia R., M&B Trotters
osoite ei toimi
02.09.2009 a o. Aken Mochrie Akiras Seth Akiras Elegance -
15.07.2009 döle t. AH Tordis Torgeir Kaja -
01.05.2009 b o. Aken Ingvar Trollvik Stens Snurra om. Tierra, Starberry
Stens Snurra Muistoajo 2014 5.
Joulun Mestariponi 2011 2.
Aken ravitallin Synttäriajo 2011
Narrilaivan Jäärunhtinas 2011 3.
Syksyn Sprintteri 2011 5.
Blixten IV muistolähtö 5.
Marrasponiajo 2009 5.
01.04.2009 lv t. Enigma Ach L'O Pledge Pirate Venus Des Money Maker Memorial 2011 2.
Festivalin Joulutähti 2010 2.
Sagatumin Supertamma 2010
01.03.2009 a t. Aken Corgan Flash's McGyver Akiras Elegance Festivalin joulutaika 2010
28.02.2009 prh t. AH Aella Tronarvinge NRL AH Tjäletroll om. umi., Nordisk Stall

2008

suomenhevonen: 1

syntynyt rotu skp. nimi isä emä mainittavaa
24.12.2008 sh o. AH Ukko Ajattoman Marius N.I.N. Syöjätär om. das Mag, Savitaival