virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VIRTUAALISET KUNINKUUSRAVIT 29.-30.08.2020 - PÄIVÄ 2

SÄÄNNÖT

- korkeintaan 3 hevosta / omistaja / lähtö
- yksi hevonen / ohjastaja / lähtö
- yksi hevonen / yksi lähtö / päivä
(sama hevonen voi osallistua molempina päivinä raveihin mikäli sopiva lähtö löytyy)
- Pikkukunkku-, Pikkuprinssi- ja Pikkukuninkaallislähtöihin korkeintaan 1 hevonen + 1 varahevonen
(varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet osallistumispaikat osallistumisjärjestyksessä)
- 1. päivän valioaikaisten lähtöihin otetaan kaksi kuninkuuslähdöistä karsiutunutta lisähevosta
(osallistujat arvotaan)
- ryhmäajoon korkeintaan 12 hevosta, tasoitusajoon 16 hevosta
- peruslähtöjä voidaan jakaa mikäli hevosia on riittävästi
- lämminveriset 2-12v (monté 4-12v), kylmäveriset 3-15v (monté 5-15v), ponit 3-18v (monté 4-18v)
- 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin sarjoihinsa

ILMOITTAUTUMINEN (ei Kuningas- ja Kuningatar-kisat)

- sähköpostitse varjotassu@gmail.com, otsikolla Ravit (väärin otsikoidut hylätään)
- VIP 27.8.
- samalla viestillä osallistutaan molempien päivien lähtöihin, päivät tulee erottaa selvästi toisistaan

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):

Päivä 1

lähtö A
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

lähtö B
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Päivä 2

lähtö C
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

lähtö D
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --


2. PÄIVÄN LÄHDÖT - OSALLISTUJAT JA TULOKSET

Lähtö 1. Pikkukuninkaallinen 2020, tasoitusajo 1100m, A-ponit, 2.25,0-aikaiset ja nopeammat, väh. 30 starttia
p. 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve (- 100ve)

1. 9v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.14,5a -- 2.20,3ly xx
2. 18v o Aken Varric / (ARO) 2.21,8a -- 2.20,5ly
3. 10v o Da Capo Inferno / (RuKo) 2.24,4aly -- 2.20,7ly
4. 16v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a -- 2.20,8ly
5. 9v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.22,9aly -- 2.20,9ly
6. 12v o Al Capony / (TeamUnia) 2.12,7 -- 2.21,7ly
7. 9v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.22,5aly -- 2.21,8ly x
8. 13v t Toy's Ester / (SnRa) 2.08,9a -- 2.21,9ly
9v t Toy´s Thurid / (RuKo) 2.24,2aly -- k

Lähtö 2. tasoitusajo 1600m, 2.00,0-aikaiset ja nopeammat B-ponit, väh. 20 starttia
p. 250ve+
loimi - 175ve - 100ve - 50ve (- 30ve)

ryhmä 1
p. 250ve+
loimi - 175ve - 100ve - 50ve (- 30ve)
1. 9v t Aken Arya / Annika (RDT) 1.58,7aly -- 1.55,2ly
2. 7v t Bienna RC / Enniina (RDT) 1.59,3aly -- 1.55,4ly
3. 6v o Iltamäen Edgar / (RuKo) 58,1aly -- 1.55,4ly
4. 7v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 1.58,4aly -- 1.55,6ly
5. 10v t Toy's Estelle / (SnRa) 45,2a -- 1.55,7ly x
6. 9v t Petronella BUG / Riina (BUG) 48,4aly -- 1.56,2ly x
7. 9v t Da Capo Kalyca / (RuKo) 58,9aly -- 1.56,2ly
8. 8v t Da Capo Shirley / (KiViRa) 45,3aly -- 1.56,4ly
9. 6v o Da Capo Cobra / (RuKo) 59,2aly -- 1.56,5ly

ryhmä 2
p. 250ve+
loimi - 175ve - 100ve - 50ve (- 30ve)
1. 12v t Toy's Teresa / (SnRa) 43,2a -- 1.50,5ly
2. 13v o Liten Lösning / (TeamUnia) 42,1a -- 1.50,7ly
3. 9v o Unian Crusader / (TeamUnia) 42,1a -- 1.50,7ly
4. 9v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 43,3a -- 1.50,8ly
5. 16v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.51,2ly
6. 16v t Toy's Adaia / (ARO) 42,7a -- 1.51,4ly x
7. 11v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 43,1a -- 1.51,5ly xx
8. 18v o Ethan Narr / (ARO) 40,4a -- 1.51,7ly
9. 9v o Danne BUG / Heini (BUG) 43,6aly -- 1.51,7ly

Lähtö 3. Kuningatarlähtö II, ryhmäajo 1609m, suomenhevostammat (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
AH Suonoita
O.R. Seireeni
Annapurna KAS
Unian Tulikipuna
Duanin Kultapiisku
Ruskon Felicia
Purnin Lupsakas
Ruskon Hallatar
Purnin Enna
Kelmeriina
Ruskon Jaava
AH Vaania

TULOKSET
1. Unian Tulikipuna -- 1.21,1aly x
2. Ruskon Felicia -- 1.21,1aly
3. Purnin Lupsakas -- 1.21,1aly
4. Purnin Enna -- 1.21,5aly
5. Ruskon Hallatar -- 1.21,6aly
6. Ruskon Jaava -- 1.21,7aly
7. O.R. Seireeni -- 1.21,8aly
8. AH Vaania -- 1.21,8aly
9. Duanin Kultapiisku -- 1.21,9aly
10. Kelmeriina -- 1.21,9aly
11. Annapurna KAS -- 1.22,0aly
12. AH Suonoita -- 1.22,1aly xx

Lähtö 4. Kuningaslähtö II, ryhmäajo 1609m, suomenhevosoriit (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
Unian Korona
Ruskon Hallasurma
Naurun Tyrskä
AH Pikku-Urho
Purnin Singahdus
Repertuaari
Ruskon Kurko
Pompeji Lieturo
Radikaali Legenda
Iki-Asko
Ruskon Farssi
Snillin Aamos

TULOKSET
1. Iki-Asko -- 1.20,1aly x
2. Ruskon Kurko -- 1.20,2aly x
3. Snillin Aamos -- 1.20,2aly
4. Pompeji Lieturo -- 1.20,3aly x
5. Purnin Singahdus -- 1.20,5aly xx
6. Ruskon Farssi -- 1.20,5aly
7. Naurun Tyrskä -- 1.20,6aly
8. Repertuaari -- 1.20,6aly
9. Radikaali Legenda -- 1.20,6aly
10. Ruskon Hallasurma -- 1.20,7aly xx
11. Unian Korona -- 1.21,0aly x
12. AH Pikku-Urho -- 1.21,0aly

Lähtö 5. ryhmäajo 2100m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

ryhmä 1
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
huom! matkalyhenne ake, ei aly
1. 5v t Lanassa / Syrah (Alaska Trotters) 1.22,8ke -- 1.17,2aly x
2. 3v o Cybershot Snilli / (SnRa) 19,1a -- 1.17,2aly
3. 4v t Furious Attacker / (TeamUnia) 19,1 -- 1.17,3aly
4. 3v t Gillyflower Snilli / Tinja (Team Lily) 22,0a -- 1.17,7aly
5. 3v o So Perfect Snilli / Tuukka (Team Lily) 21,9a -- 1.18,0aly
6. 4v o Zeljonyi / Hannah (Alaska Trotters) 1.22,7ke -- 1.18,7aly
7. 3v t Amaliji / Tony (Alaska Trotters) 1.23,7ke -- 1.19,0aly
3v t Rjazán Xanthe / (ARO) 19,5a -- hva
3v o Death Trip Nin / (ARO) 19,0a -- hva

ryhmä 2
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
huom! matkalyhenne ake, ei aly
1. 3v t Perfect Lady RC / (RDT) 18,1aly -- 1.16,0aly x
2. 4v t Trick Or Treat RC / (RuKo) 18,2aly -- 1.16,7aly
3. 4v t Rout Pomp / (RENI) 18,1a -- 1.17,0aly
4. 4v o Graceful Show Pomp / (RuKo) 18,2aly -- 1.17,2aly
5. 3v t Ludmila BUG / Kaisa (BUG) 18,0ke -- 1.17,3aly
6. 6v o Rjazán d'Trinqueur / (RuKo) 18,1aly-- 1.17,3aly
7. 3v t Nelilyn Snilli / (SnRa) 18,2a -- 1.17,4aly
8. 3v o K. Folkrock / Leo (Wäck) 18,4ly -- 1.18,0aly
3v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 18,2aly -- hyl

Lähtö 6. ryhmäajo 2100m, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 4v t Jigglypuff RC / (ARO) 17,5a -- 1.15,1ake
2. 6v t Járost / Pablo (Alaska Trotters) 1.17,2aly -- 1.15,6ake
3. 3v o Howling Smoke / (ARO) 17,9a -- 1.16,2ake
4. 5v o Borzoi Pomp / Isak (Team Ninitra) 17,5a --    1.16,4ake
5. 5v o Charm / (TeamUnia) 17,4a -- 1.16,4ake
6. 4v t Stingwray Ach / (ARO) 17,9a -- 1.16,7ake
7. 7v o Chrysostom Rus / (RuKo) 17,4aly -- 1.16,9ake
8. 3v o Nikodim Duán / Tinu (BUG) 17,8ke -- 1.17,0ake
9. 4v o Geordi LaForge / (TeamUnia) 17,2a -- 1.17,0ake

ryhmä 2
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 3v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 16,2aly -- 1.15,3ake
2. 8v t Rjazán Slavjana / (RuKo) 16,8aly -- 1.15,3ake
3. 3v t K. Jewel Catalog / Jorma (Duo) 17,1 -- 1.15,3ake
4. 6v o Bedlam / Chao (Alaska Trotters) 1.16,3ke -- 1.15,4ake
5. 6v t Sugar Puff MacLily / Eero (Team Lily) 16,3a -- 1.15,5ake
6. 3v t Mania Snilli / (SnRa) 17,0a -- 1.15,5ake
7. 5v t Primus Cherry / (TeamUnia) 17,2 -- 1.16,3ake
8. 3v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 16,7aly -- 1.16,5ake
3v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 17,0aly -- hrp

ryhmä 3
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 7v t Chromatic / (RuKo) 15,1aly -- 1.14,1ake
2. 6v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) 15,0 --  1.14,2ake
3. 4v t K. In A Bad Way / Jani (Duo) 15,9 --  1.14,7ake x
4. 5v t Winy Blondie / (RENI) 15,0a -- 1.14,9ake
5. 5v t Divine Pomp / (RENI) 15,0a -- 1.15,1ake
6. 4v o Foxtrot Pomp / Leo (Wäck) 15,1ake -- 1.15,3ake
7. 3v t Guac Is Xrta Ach / Markus (Wäck) 15,2ke -- 1.15,4ake
8. 6v o Academic Win / Bertel (Team Ninitra) 15,1 --    1.15,5ake x
5v t Golden Silhouette Pomp / (RENI) 15,0 -- hyl

Lähtö 7. ryhmäajo 2100m, 25,0-26,9-aikaiset kylmäveriset
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 8v o Duartr R. / (TeamUnia) 26,7a -- 1.25,1ake
2. 6v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 26,6aly -- 1.25,3ake
3. 5v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 25,7a -- 1.25,3ake
4. 6v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.26,0ke -- 1.25,8ake xx
5. 8v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 25,7a -- 1.25,9ake x
6. 6v o Unian Valotus / Olli (KADO) 1.26,5aly -- 1.26,1ake
7. 6v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 26,8aly -- 1.26,5ake
8. 5v o Snillin Laivuri / (SnRa) 26,2a -- 1.26,6ake x
9. 8v t AH Inkkari / (ARO) 26,5a -- 1.26,8ake x
10. 6v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.26,0aly -- 1.26,9ake x

ryhmä 2
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 10v o Agapeetus KAS / Sylve (Team Ninitra) 25,3a --    1.25,3ake
2. 9v t Suukon Novelle / Milton (Team Ninitra) 25,4a --    1.25,4ake
3. 6v o Purnin Amerikaano / (ARO) 25,6a -- 1.25,6ake x
4. 9v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 25,0 --  1.25,9ake xx
5. 6v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 25,0aly -- 1.26,3ake x
6. 5v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 25,7a -- 1.26,4ake x
7. 7v o Pompeji Sirottava / (RENI) 25,3a -- 1.26,6ake
8. 9v t Pompeji Ilikee / (ARO) 25,4a -- 1.26,8ake x
8v o Duanin Cebuano / (RENI) 25,5a -- hva

Lähtö 8. Pikkuprinssi 2020, ryhmäajo 2100m, 4v suomenhevoset
p. 7000ve+loimi+pokaali+kukkia - 3500ve - 1750ve - 900ve ( - 450ve)

1. 4v t Snillin Bambiina / (SnRa) 34,9 -- 1.31,1ake
2. 4v t Ruskon Huu / (ARO) 33,3a -- 1.31,5ake
3. 4v o K. Papan Pikku Piru / Jorma (Duo) 35,8 --  1.31,6ake x
4. 4v r Iskus KAS / Jimi (KADO) 1.34,2aly -- 1.31,6ake x
5. 4v t AH Hallatähti / (RuKo) 31,8ake -- 1.31,6ake
6. 4v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 36,9a -- 1.31,7ake
7. 4v t Snillin Akvarelli / (KiViRa) 28,5aly -- 1.31,8ake
8. 4v o Myrkkykeiso / (KiViRa) 28,0aly -- 1.31,9ake
9. 4v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 37,8ake -- 1.31,9ake
10. 4v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 31,8ake -- 1.32,5ake x
11. 4v o Radikalin Zalama / (RDT) 35,7aly -- 1.32,9ake x
12. 4v o Snillin Aaretti / (SnRa) 33,1a -- 1.33,0ake

Lähtö 9. ryhmäajo 1609m, 12,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 9v o Gerhard Duán / Veikko (Team Lily) 12,0a -- 1.12,0aly
2. 9v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 11,3a --  1.12,3aly
3. 11v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 12,2a --  1.12,5aly
4. 10v t Prismatic / Livia (Team Ninitra) 12,1a --  1.12,5aly
5. 7v o Surprising MacLily / (SnRa) 11,7a -- 1.12,6aly
6. 10v t Countess MacLily / (RuKo) 11,2aly -- 1.12,6aly
7. 9v t Imagine This RC / Urmas (Team Ninitra) 11,2a --  1.12,6aly
8. 7v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 12,2aly -- 1.12,8aly x
10v o Northern Chord Pomp / Eero (Team Lily) 11,6a --   hva

ryhmä 2
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 9v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 10,7aly --  1.12,1aly
2. 10v t Vacances / (RDT) 10,8aly -- 1.12,2aly
3. 5v o Expensive Salazar / (RENI) 10,8a -- 1.12,2aly
4. 11v t Pheodora Ach / (RuKo) 11,2aly -- 1.12,2aly
5. 7v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 10,6aly x -- 1.12,5aly
6. 10v o Flashfire Ach / (RuKo) 11,1aly -- 1.12,6aly x
7. 7v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,1a -- 1.12,7aly x
8. 10v o Kickman Snilli / (SnRa) 11,0a -- 1.12,9aly
9. 12v o Jorah Duán / (ARO) 11,1a -- 1.13,0aly

ryhmä 3
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 8v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.12,1aly
2. 12v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 09,4a -- 1.12,4aly
3. 9v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 10,1aly -- 1.12,4aly
4. 10v o Evil Disco / (ARO) 10,2a -- 1.12,4aly
5. 10v o Stellar Point / (TeamUnia) 09,7a -- 1.12,7aly
6. 8v t Polaris Ach / (RENI) 10,7a -- 1.12,7aly x
7. 8v t Radical Perfectly Random / (RENI) 10,4a -- 1.12,8aly
8. 11v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 09,6a -- 1.12,9aly
9. 10v o Nikita / Tinu (BUG) 10,5aly -- 1.12,9aly

Lähtö 10. ryhmäajo 1609m, Suomessa syntyneet 3-4-vuotiaat lämminveriset
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 3v t Velaryon Ach / (RuKo) 18,5aly -- 1.16,3aly x
2. 3v t Blue Time Snilli / Tuukka (Team Lily) 22,9 --  1.16,4aly
3. 3v t Rjazán Quiet Elegance / Emilia (Team Lily) 22,1 -- 1.16,5aly x
4. 3v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 18,3a --    1.16,5aly
5. 3v o Plan B Unia / (TeamUnia) 19,0a -- 1.16,5aly
6. 3v t Pyihia Ach / (ARO) 19,1a -- 1.16,5aly
7. 3v o Knockout Snilli / (SnRa) 15,2a -- 1.16,6aly
8. 3v t Euphoria Snilli / (SnRa) 16,4 -- 1.16,7aly
9. 3v o Rjazán Harrow / (RuKo) 18,6aly -- 1.16,9aly
10. 3v t Quickgoldwins RC / Veikko (Team Lily) 21,0a --    1.17,0aly

ryhmä 2
p. 1500ve+
loimi - 750ve - 380ve - 200ve (- 100ve)
1. 4v o Dante Ach / (ARO) 17,1a -- 1.14,0aly
2. 4v t Inside Snilli / (RENI) 15,0a -- 1.14,1aly
3. 4v t Luxury Bomb / Robin (Team Ninitra) 18,3 --  1.14,3aly
4. 4v o Marmor Burn / Dani (RDT) 16,1aly --  1.14,4aly
5. 4v o Love Tornado / (RuKo) 18,5aly -- 1.14,4aly
6. 4v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 18,2a -- 1.14,4aly
7. 4v o Skyline Snilli / (SnRa) 15,8a -- 1.14,5aly
8. 4v t Rosa Dumalis / (RENI) 14,8a -- 1.14,5aly
9. 4v o Captain Ach / (ARO) 17,2a -- 1.14,6aly
10. 4v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 14,9aly -- 1.14,6aly
11. 4v o Rjazán Bumblebee / (RENI) 12,3a -- 1.14,8aly
4v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 14,7aly --  hrp

Lähtö 11. Kuningatarlähtö III, ryhmäajo 3100m, suomenhevostammat (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
Annapurna KAS --
Ruskon Hallatar --
Purnin Enna --
Purnin Lupsakas --
Kelmeriina --
Unian Tulikipuna --
Ruskon Jaava --
Ruskon Felicia --
AH Suonoita --
AH Vaania --
Duanin Kultapiisku --
O.R. Seireeni --

TULOKSET
1. Ruskon Jaava -- 1.27,0api
2. Ruskon Hallatar -- 1.27,1api
3. Unian Tulikipuna -- 1.27,3api
4. Annapurna KAS -- 1.27,4api
5. Kelmeriina -- 1.27,4api
6. O.R. Seireeni -- 1.27,5api
7. Duanin Kultapiisku -- 1.27,6api x
8. Purnin Enna -- 1.27,7api
9. Purnin Lupsakas -- 1.27,7api xx
10. AH Suonoita -- 1.27,9api
11. AH Vaania -- 1.27,9api x
12. Ruskon Felicia -- 1.28,0api

Lähtö 12. Kuningaslähtö III, ryhmäajo 3100m, suomenhevosoriit (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
Ruskon Hallasurma --
Radikaali Legenda --
Iki-Asko --
Ruskon Farssi --
Pompeji Lieturo --
Snillin Aamos --
Ruskon Kurko --
AH Pikku-Urho --
Naurun Tyrskä --
Repertuaari --
Purnin Singahdus --
Unian Korona --

TULOKSET
1. Pompeji Lieturo -- 1.26,0api
2. Purnin Singahdus -- 1.26,1api
3. Snillin Aamos -- 1.26,2api
4. Naurun Tyrskä -- 1.26,3api
5. Ruskon Kurko -- 1.26,5api
6. Repertuaari -- 1.26,6api
7. Iki-Asko -- 1.26,8api
8. AH Pikku-Urho -- 1.26,8api
9. Ruskon Hallasurma -- 1.26,9api
10. Ruskon Farssi -- 1.26,9api x
11. Unian Korona -- 1.26,9api
12. Radikaali Legenda -- 1.27,0api x