virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VIRTUAALISET KUNINKUUSRAVIT 28.-29.08.2021 - PÄIVÄ 1

PERUSLÄHTÖJEN SÄÄNNÖT

- korkeintaan 3 hevosta / omistaja / lähtö
- yksi hevonen / ohjastaja / lähtö
- yksi hevonen / yksi lähtö / päivä
(sama hevonen voi osallistua molempina päivinä raveihin mikäli sopiva lähtö löytyy)

- Pikkukunkku-, Pikkuprinssi-, Pikkukuninkaallinen- ja Pikkuruhtinas-lähtöihin korkeintaan 1 hevonen + 1 varahevonen
(varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet osallistumispaikat osallistumisjärjestyksessä)

- 1. päivän valioaikaisten lähtöihin otetaan kaksi kuninkuuslähdöistä karsiutunutta lisähevosta (osallistujat arvotaan)

- ryhmäajoon korkeintaan 12 hevosta, tasoitusajoon 16 hevosta
- peruslähtöjä voidaan jakaa mikäli hevosia on riittävästi
- lämminveriset 2-12v (monté 4-12v), kylmäveriset 3-15v (monté 5-15v), ponit 3-18v (monté 4-18v)
- 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin sarjoihinsa

ILMOITTAUTUMINEN PERUSLÄHTÖIHIN (ei Kuningas- ja Kuningatar-kisat)

- sähköpostitse varjotassu@gmail.com, otsikolla Ravit (väärin otsikoidut hylätään)
- VIP 25.8.
- samalla viestillä osallistutaan molempien päivien lähtöihin, päivät tulee erottaa selvästi toisistaan

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):

Päivä 1

lähtö A
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

lähtö B
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Päivä 2

lähtö C
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

lähtö D
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --


1. PÄIVÄN LÄHDÖT

Lähtö 1. tasoitusajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

Lähtö 2. tasoitusajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

Lähtö 3. ryhmäajo 1609m, suvulliset lämminveritammat, 14,9-aikaiset ja nopeammat
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

Lähtö 4. Pikkukunkku 2021, ryhmäajo 2100m, 5-vuotiaat suomenhevoset
p. 7000ve+loimi+pokaali+kukkia - 3500ve - 1750ve - 900ve ( - 450ve)

Lähtö 5. monté, ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

Lähtö 6. monté, ryhmäajo 2100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

Lähtö 7. Kuningatarlähtö I, ryhmäajo 2100m, suomenhevostammat (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

Lähtö 8. Kuningaslähtö I, ryhmäajo 2100m, suomenhevosoriit (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

Lähtö 9. ryhmäajo 1609m, 27,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

Lähtö 10. ryhmäajo 1609m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

Lähtö 11. ryhmäajo 2100m, kylmäverioriit, enn. alle 25,0
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)

Lähtö 12. ryhmäajo 2100m, kylmäveritammat, enn. alle 25,0
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)


1. PÄIVÄN OSALLISTUJAT JA TULOKSET

Lähtö 1. tasoitusajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

ryhmä 1
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
1. 2v t Rjazán Typhoon / (RuKo) 20,6aly -- 1.18,0ke x
2. 2v t Purple Beauty MacLily (RENI) 19,2a -- 1.18,1ke
3. 2v t Ivette Snilli / (SnRa) 19,6 -- 1.18,5ke
4. 2v t Rock Me Ach / (ARO) 19,7a -- 1.18,8ke
5. 2v t K. Very Cute / Kari (Duo) ei enn --  1.18,9ke
6. 2v t Bright Spark MacLily / (RENI) 18,9a - 1.19,2ke
7. 2v t Pink Perfection MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.19,6ke
8. 2v o Ragnarok Unia / (RuKo) ei enn -- 1.19,9ke x
9. 2v t Marplequeen MacLily / (RDT) 26,3ke -- 1.20,0ke

ryhmä 2
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
1. 2v t Great Glitter MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.18,5ke x
2. 2v o New Legend MacLily / (RD) 26,3ke -- 1.18,5ke
3. 2v t Double Perfection MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.18,7ke
4. 2v o Rjazán Defective / (RuKo) 19,4aly -- 1.18,8ke
5. 2v o K. Osbourne / Jani (Duo) ei enn --  1.18,9ke
6. 2v o K. Big Magoo / Emilia (Duo) ei enn --  1.19,0ke
7. 2v t Creator Spit / (RENI) 19,1a -- 1.19,2ke x
8. 2v t Radical No Exit / (RDT) 18,3ke -- 1.19,7ke

Lähtö 2. tasoitusajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

ryhmä 1
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
1. 3v o Dalfuxen Arktis / (ArC) ei enn -- 1.37,1ke x
2. 3v o Hrimthur Arktis / (ARO) 39,8a -- 1.37,3ke
3. 3v t Unian Kirveltäjä / (SnRa) 38,6 -- 1.37,6ke
4. 3v t Guen Helmeilevä / Sanna (Team Lily) 36,9a -- 1.37,7ke
5. 3v t Radikalin Jujutar / (RDT) 45,7ke -- 1.37,7ke
6. 3v t Unian Loruhymni / (RENI) 38,2a -- 1.37,7ke x
7. 3v t Radikalin Symppis / (RDT) 44,4ke -- 1.37,8ke
8. 3v o Tornado Arktis / (ArC) ei enn -- 1.37,9ke x
9. 3v o Saariston Lennätin / Lari (KADO) 1.36,8ake -- 1.38,3ke
10. 3v t K. Luokses Pompin / Kari (Duo) ei enn -- 1.38,5ke
11. 3v t Guðriðr Nøn / (ARO) 36,2a -- 1.38,9ke
12. 3v o Leopert Lind / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.39,0ke xx

ryhmä 2
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
1. 3v t Radikalin Dilemma / Mari (KADO) 1.36,9ake -- 1.37,0ke xx
2. 3v o Nordkap Arktis / (ArC) ei enn -- 1.37,2ke x
3. 3v t Arpakuutio RC / (RDT) 45,6ke -- 1.37,2ke x
4. 3v o EP Susihiisi / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.37,6ke
5. 3v t AH Kainostelija / Hannu (Team Lily) 36,6a -- 1.37,6ke x
6. 3v t Radikaali Viluvai / (RENI) 37,6a -- 1.37,6ke
7. 3v o K. Pomo / Emilia (Duo) ei enn -- 1.37,7ke
8. 3v t Guen Riemuriina / Juhani (Team Lily) 38,1a -- 1.38,5ke
9. 3v t Amaryll Snilli / (SnRa) 38,2a -- 1.38,5ke
10. 3v o K. Murtovaras / Jani (Duo) ei enn -- 1.38,6ke x
11. 3v t Kára Nøn / (ARO) 35,0a -- 1.38,7ke

Lähtö 3. ryhmäajo 1609m, suvulliset lämminveritammat, 14,9-aikaiset ja nopeammat
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 7v t Rest In Speed / (RDT)  14,6ake -- 1.13,2aly
2. 7v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 13,6aly -- 1.13,3aly
3. 6v t Blue Time Snilli / (Team Lily) 14,8a -- 1.13,7aly
4. 8v t Quickgoldwins RC / (Team Lily) 13,5a --  1.13,7aly
5. 7v t Keylime Snilli / (ARO) 14,3a -- 1.13,8aly x
6. 6v t Loveya Burn / (Team Ninitra) 14,0a -- 1.13,8aly
7. 6v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 14,3ake -- 1.13,9aly
8. 7v t Kozjavka Vjaz / (RuKo) 13,8aly -- 1.13,9aly
9. 10v t Nelilyn Snilli / (Team Lily) 13,5a -- 1.13,9aly

ryhmä 2
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 6v t Rout Pomp / (RENI) 13,1 -- 1.12,1aly x
2. 8v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 12,6a --  1.12,1aly
3. 6v t Rjazán Antique / (RuKo) 12,4aly -- 1.12,4aly
4. 8v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,1a --  1.12,5aly
5. 6v t Cacophony Ach / (ARO) 13,1a -- 1.12,7aly
6. 4v t K. Ice Woman / Zack (Yemn) 13,1ake --  1.12,7aly
7. 6v t Little Risky Pomp / (RENI) 11,9a -- 1.12,7aly x
8. 8v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 12,2aly -- 1.12,9aly x
3v t Prizilla Speed / Santeri (DLHS) 1.13,2aly -- hyl

ryhmä 3
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 10v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 10,9a -- 1.12,0aly
2. 7v t Cherie Rus / (RENI) 11,4a -- 1.12,2aly x
3. 6v t Goldie Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.12,3aly
4. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.12,3aly
5. 8v t Furious Attacker / (TeamUnia) 10,6a -- 1.12,3aly
6. 9v t Lorem Ipsum BUG / Tuuli (BUG) 11,1aly -- 1.12,4aly
7. 10v t Hexeria Speed / (SnRa) 10,7a -- 1.12,4aly
8. 7v t Eerie Ach / (ARO) 11,2a -- 1.12,7aly x
9. 12v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.12,8aly
10. 8v t Crystallize Unia / (TeamUnia) 10,6a -- 1.12,9aly

Lähtö 4. Pikkukunkku 2021, ryhmäajo 2100m, 5-vuotiaat suomenhevoset
p. 7000ve+loimi+pokaali+kukkia - 3500ve - 1750ve - 900ve ( - 450ve)

1. 5v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.26,5aly -- 1.29,5ke
2. 5v o Radikalin Luonnoton / (RDT) 32,4ake -- 1.29,6ke x
3. 5v t Virmatar / (RuKo) 29,1ly -- 1.29,6ke
4. 5v o Rehjan Esko / (RENI) 28,8a -- 1.29,9ke
5. 5v o Radikaali Perusjätkä / (SnRa) 25,2a -- 1.30,0ke
6. 5v o AH Variantti / (ARO) 35,1a -- 1.30,1ke
7. 5v o Jyrähdys / (RuKo) 29,1ly -- 1.30,4ke x
8. 5v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.26,2aly -- 1.30,6ke
9. 5v o Unian Hypettäjä / (TeamUnia) 27,1a -- 1.30,6ke
10. 5v t Odottakee / (UTU) 1.28,1ke -- 1.30,7ke
11. 5v o K. Kapiainen / Jorma (Duo) 28,8 -- 1.30,8ke xx
5v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 30,2 --  k

Lähtö 5. monté, ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

1. 11v o Graffiti Snilli / (SnRa) 10,1a (m16,1a) -- 1.16,2make x
2. 6v o Gue Rouquin / Heikki (Team Lily) 14,0 (m16,2) -- 1.16,3make
3. 5v o Yako Ach / (ARO) 16,7a (18,8ma) -- 1.16,4make x
4. 7v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly (16,4mke) -- 1.16,4make
5. 9v t Rjazán Quiet Elegance / Emilia (Team Lily) 16,6a (m15,0) --   1.16,5make
6. 6v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 15,6aly (18,1maly) -- 1.16,7make x
7. 7v o Knockout Snilli / (SnRa) 11,1a (m16,2a) -- 1.16,7make
8. 7v t Kimono d'Athée / (Team Ninitra) 14,5a (m15,8a) --  1.16,8make x
9. 5v t Rjazán Aubree / Mari H 12,4aly --   1.16,8make xx
10. 5v t Glassblade / (RDT) 16,0ake (19,7maly) -- 1.16,9make
11. 8v t Poetry In Motion / (SnRa) 13,4a (m18,5a) -- 1.16,9make
12. 11v o Kind Of Magic RC / Juuso (Team Lily) 11,1a (15,4ma) -- 1.17,0make x

Lähtö 6. monté, ryhmäajo 2100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 13v r Radikaali Dekkari / (Team Ninitra) 26,4a (m27,1a) --  1.28,4make
2. 8v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 26,8aly (29,5maly) -- 1.28,6make
3. 9v t Angrboða R. / (ARO) 25,2a (27,0ma) -- 1.28,8make x
4. 6v t Kuuratar RC / (RDT) 26,9aly (29,4maly) -- 1.28,9make x
5. 7v o Radikalin Zalama / (RDT) 26,4ake (29,2maly) -- 1.29,0make x
6. 9v t Milda / (ARO) 25,7a (27,1ma) -- 1.29,0make
9v t Finnuala / (ARO) 25,0a (27,1ma) -- hva

ryhmä 2
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 11v o Korpisoturi RC / (RuKo) 24,1aly (27,3maly) -- 1.28,0make
2. 15v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 20,6a (m26,0a) -- 1.28,5make
3. 9v o Purnin Algot / (SnRa) 21,0a (m27,0a) -- 1.28,6make
4. 14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a (m26,2a) -- 1.28,6make
5. 8v o Sleipner R. / (RuKo) 24,0aly (26,0make) -- 1.28,7make
6. 4v o Purnin Kaskupoika / Eero (Team Lily) 28,4a -- 1.28,9make
7. 12v t Docka / (RuKo) 24,4aly (27,0maly) -- 1.29,0make

Lähtö 7. Kuningatarlähtö I, ryhmäajo 2100m, suomenhevostammat (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
Ruskon Huu --
Rehjan Tähtihellä --
Snillin Ainutlaatuinen --
AH Hulituli --
AH Hallatähti --
Ruskon Myrskytär --
Saltan Tuikea --
Purnin Muistelma --
Ruskon Fihutar --
R.K. Susityttö --
EP Lakiina --
Villiviini RC --

TULOKSET
1. Rehjan Tähtihellä -- 1.24,1ake
2. AH Hallatähti -- 1.24,1ake
3. Villiviini RC -- 1.24,1ake x
4. Snillin Ainutlaatuinen -- 1.24,3ake x
5. Ruskon Myrskytär -- 1.24,3ake x
6. Purnin Muistelma -- 1.24,3ake xx
7. Ruskon Huu -- 1.24,9ake
8. Saltan Tuikea -- 1.24,9ake
9. Ruskon Fihutar -- 1.25,0ake
10. R.K. Susityttö -- 1.25,0ake
11. AH Hulituli -- 1.25,2ake x
12. EP Lakiina -- 1.25,4ake

Lähtö 8. Kuningaslähtö I, ryhmäajo 2100m, suomenhevosoriit (ei suoraa osallistumista)
p. 15 000ve+loimi+pokaali+kukkia - 10 000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

LÄHTÖJÄRJESTYS
Pompeji Lieturo --
EP Mutteri --
Utukaamos --
Purnin Amerikaano --
Ruskon Kärähdys --
Lemmetyinen --
Snillin Noitarovio --
Purnin Apollo --
Purnin Sponsori --
Vapari --
Snillin Hermanni --
Murhamiesi --

TULOKSET
1. Purnin Sponsori -- 1.23,2ake
2. Utukaamos -- 1.23,4ake x
3. Pompeji Lieturo -- 1.23,5ake
4. Lemmetyinen -- 1.23,5ake x
5. Vapari -- 1.23,6ake x
6. EP Mutteri -- 1.23,6ake
7. Purnin Amerikaano -- 1.23,6ake
8. Purnin Apollo -- 1.23,6ake
9. Murhamiesi -- 1.23,7ake x
10. Ruskon Kärähdys -- 1.23,8ake
11. Snillin Hermanni -- 1.24,0ake
12. Snillin Noitarovio -- 1.24,2ake x

Lähtö 9. ryhmäajo 1609m, 27,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 6v t Purnin Vapaus / (Team Ninitra) 28,9 -- 1.27,0aly
2. 5v o Wuoren Armoton / (ARO) 29,0a -- 1.27,3aly
3. 7v t Radikaali Villivalo / (ARO) 28,6a -- 1.27,4aly
4. 6v o AH Huurtaja / (RDT) 28,5aly -- 1.27,6aly
5. 6v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 28,4ake -- 1.27,6aly x
6. 7v t Ruskon Urhotar / (ARO) 28,7a -- 1.27,8aly x
7. 6v o Purnin Kaspian / (Team Ninitra) 28,4 -- 1.27,9aly x
8. 5v t Myrskymimmi / (RuKo) 29,2ly -- 1.28,0aly x

ryhmä 2
p. 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 6v t Ruskon Myrskytär / (RuKo) 27,0aly -- 1.26,2aly x
2. 6v t AH Nattlig / (RENI) 28,3a -- 1.26,3aly
3. 7v t Tyrkymmin / (TeamUnia) 28,2ly -- 1.26,4aly
4. 9v t K. Viidestoista Viikari / Jorma (Duo) 27,0 -- 1.26,6aly
5. 6v t Rehjan Hilleri / (RENI) 28,3a -- 1.26,6aly
6. 6v t Ruskon Varjotar / (RuKo) 27,3aly -- 1.26,7aly
7. 7v t Rustning R. / (RENI) 27,9a -- 1.26,8aly x
7v t Maj-Iris / (Team Ninitra) 27,3 --  k

Lähtö 10. ryhmäajo 1609m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)

ryhmä 1
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
1. 4v t Ruskon Haltiatar / (RuKo) 39,0aly -- 1.35,1aly
2. 4v t K.R. Virella / Tuomas (Team Lily) 38,2a -- 1.35,1aly
3. 4v t Naavan Faunitar / (TeamUnia) 35,1 -- 1.35,2aly
4. 4v t Rehjan Turnipsi / (RENI) 37,2a -- 1.35,4aly
5. 4v t Rehjan Jujuisa / (RENI) 37,1a -- 1.35,6aly
6. 4v t K.R. Purnu / Ismo (Team Lily) 38,1a -- 1.35,6aly
7. 4v o Porarinn R. / (RENI) 38,0a -- 1.35,7aly x
8. 4v o Rehjan Kriminaali / (TeamUnia) 35,1a -- 1.35,8aly x
9. 4v o Snillin Caktus / (SnRa) 35,4a -- 1.35,8aly
10. 4v o Snillin Hirmuhurja / (TeamUnia) 35,0 -- 1.36,0aly

ryhmä 2
p. 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 70ve)
1. 6v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 32,8a -- 1.31,1aly
2. 4v o Villiwoima / (SnRa) 32,8a -- 1.31,3aly
3. 4v t Snillin Tulppaana / (SnRa) 32,2a -- 1.31,4aly
4. 5v o AH Sindri / (ARO) 33,9a -- 1.31,6aly xx
5. 4v t K. Pullanmussuttaja / Jorma (Duo) 34,1 -- 1.31,6aly
6. 4v o Guen Taavetti / Jaakko (Team Lily) 34,4 -- 1.31,6aly
7. 5v t Dvalinn R / (RDT) 30,2aly -- 1.31,6aly x
8. 5v t Polkkaprinsessa / (ARO) 32,6a -- 1.31,7aly
9. 4v t Endeløs Vurdere / (RDT) 30,5aly -- 1.31,9aly
10. 4v t Urðr R. / (ARO) 33,2a -- 1.32,0aly
4v t K. Venetsian Ihme / Jani (Duo) 33,7 -- k
5v o Veldig Brennande / (RDT) 30,2aly -- hva

Lähtö 11. ryhmäajo 2100m, kylmäverioriit, enn. alle 25,0
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)

ryhmä 1
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)
1. 9v o Hugleikr / (ARO) 23,1a -- 1.24,1ake
2. 14v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 20,5a -- 1.24,1ake x
3. 14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a -- 1.24,1ake
4. 15v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 19,0a -- 1.24,2ake
5. 8v o Gunni / (ARO) 24,2a -- 1.24,3ake
6. 15v o Unian Lorulurjus -- 1.24,4ake
7. 11v o Ruskon Riiviö -- 1.24,4ake
8. 7v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 24,6aly -- 1.24,4ake
9. 7v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 24,8aly -- 1.24,8ake
10. 10v o Mini-Matias / (RuKo) 23,5aly -- 1.25,0ake x
11. 10v o Sävelen Felix / (RENI) 20,6a -- 1.25,0ake
9v o Rongoteus -- k

ryhmä 2
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)
1. 8v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 24,9aly -- 1.24,0ake
2. 10v o Snillin Otello / (RENI) 22,2a -- 1.24,4ake
3. 12v o Vasta Katsastettu / (RENI) 20,4a -- 1.24,5ake x
4. 10v o Unian Liekitetty -- 1.24,7ake x
5. 8v o Kajastus KAS -- 1.24,8ake
6. 11v o Fossegrim / (ARO) 23,1a -- 1.24,8ake xx
7. 11v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 20,7aly -- 1.24,8ake x
8. 14v o Poppasmies / (TeamUnia) 19,5a -- 1.24,8ake x
9. 15v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 19,0a -- 1.24,9ake
10. 12v o Oktober Tid / (Team Ninitra) 21,1a --  1.25,0ake x
11. 14v o Drotsibojonsson / (SnRa) 19,7a -- 1.25,0ake x

Lähtö 12. ryhmäajo 2100m, kylmäveritammat, enn. alle 25,0
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)

ryhmä 1
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)
1. 6v t Radikaali Kultakutri / (SnRa) 23,3a -- 1.24,1ake
2. 8v t Wauhti-Mimmi / (RENI) 24,1a -- 1.24,2ake
3. 10v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 21,8a -- 1.24,2ake
4. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,2aly -- 1.24,3ake
5. 8v t Duanin Makeena / (RENI) 24,2a-- 1.24,4ake
6. 6v t Mini-Maisa / (RuKo) 23,9aly -- 1.24,6ake
7. 9v t Katla / (ARO) 23,6a -- 1.24,7ake
8. 9v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 22,2ake -- 1.24,7ake
9. 15v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,1a -- 1.24,8ake
10. 12v t Radikaali Morsiusneito -- 1.24,9ake
11. 12v t Taivaanvalkea -- 1.24,9ake xx
12. 10v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a --  1.24,9ake

ryhmä 2
p. 2500ve+
loimi - 1250ve - 650ve - 325ve (- 180ve)
1. 9v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 24,8aly -- 1.24,1ake
2. 9v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 24,7aly -- 1.24,1ake x
3. 8v t EP Peppiina -- 1.24,2ake
4. 12v t Duanin Vierasesine / (SnRa) 21,5a -- 1.24,2ake
5. 10v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 24,0a -- 1.24,2ake
6. 11v t Trullin Päivätär / Kaisa (BUG) 20,9aly x -- 1.24,3ake
7. 10v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 19,4a -- 1.24,3ake
8. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly -- 1.24,3ake x
9. 12v t Tessan S / (ARO) 22,2a -- 1.24,4ake x
10. 9v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 23,8a -- 1.24,4ake
11. 10v t Unian Jekkustiina -- 1.24,6ake
12. 7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly -- 1.25,0ake