virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 24.11.2013

Tervetuloa Aken ravitallin järjestämiin raveihin!
Raveissa juostaan toista kertaa järjestettävän
Kiri Cupin finaali.

Osallistuminen ja rajoitukset

- hevosia rajattomasti / omistaja / lähtö, päälähtöihin ei osallistumisia
- lähdöt jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- VIP 23.11.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit29
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

Lähdöt

01. ryhmäajo 1600m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
02. ryhmäajo 1600m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
03. ryhmäajo 1600m, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
04. ryhmäajo 1600m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
05. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
06. ryhmäajo 1600m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
07. ryhmäajo 1600m, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
08. ryhmäajo 1600m, 14,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
09. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
10. ryhmäajo 1600m, avoin, peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve) / 1500ve+loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
11. tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat A-ponit
P: 250ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve (- 20ve)
12. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 300ve+
loimi - 200ve - 100ve - 75ve (- 30ve)
13. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 100ve (- 50ve)
14. tasoitusajo 1600m, 3-vuotiaat B-ponit
P: 250ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve (- 20ve)
15. tasoitusajo 1600m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 300ve+
loimi - 200ve - 100ve - 75ve (- 30ve)
16. tasoitusajo 1600m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 100ve (- 50ve)
17. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevosoriit
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve
18. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevostammat
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

Osallistujat

01. ryhmäajo 1600m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

ryhmä 1 (12)
1. 3v o AH Hösttroll / martti (ARO) 39,0 - 01.39,3
2. 3v o Carbonaran Matriksi / meeri (SnRa) 43,3a - 01.40,3 x
3. 3v t Usva-Liekki / Jouni H. (Blvd) 45,6ke - 01.40,3
4. 3v o O.R. Pilotti / Arttu (Carbonara) 1.51,3 - 01.41,3
5. 3v t AH Vanamo / klaus (ARO) ei enn - 01.41,3
6. 3v t O.R. Roihun Arki / Marianna (Carbonara) 1.41,8 - 01.41,3
7. 3v t Iki-Vinke / Markus (RaPu) 39,6aly - 01.41,3
8. 3v o Iki-Tuplaus / Johan (RaPu) 37,7ly - 01.41,5
9. 3v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 40,0 - 01.41,6
10. 3v o Carbonaran Neropatti / Olli (Carbonara) 1.46,6 - 01.43,2
3v o K.B. Murheenkryyni / Mila (Carbonara) 1.42,2 - - hpl
3v t O.R. Salmiakki Demoni / Hannu T. (Blvd) 37,3aly - - hll

ryhmä 2 (11)
1. 3v o Iki-Vilunki / Essi (RaPu) 32,1ake - 01.40,3
2. 3v o Iki-Usko / JP (RaPu) 35,7ake - 01.41,1
3. 3v t O.R. Serpentiini / Pertti P. (Blvd) 31,6ake - 01.41,2 x
4. 3v o O.R. Roihun Sabotaasi / Oskar (Blvd) 32,4ake - 01.41,5 xx
5. 3v o K.B. Samooja / Kiia (Carbonara) 1.33,4 -  01.42,3
6. 3v t Erkinheimon Karhuneiti / Toni T. (Blvd) 31,5ake - 01.42,4
7. 3v o Mission Mysteeri / Teemu O. (Blvd) 32,8ake - 01.43,4
8. 3v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 39,2 - 01.43,4
9. 3v t Iki-Tuike / Janne (RaPu) 36,4aly - 01.43,5
10. 3v o O.R. Hallauni / Juha Y. (Blvd) 32,8ake - 01.44,2
3v t O.R. Pirun Kaunis Enkeli / Lilli T. (Blvd) 35,8aly - - hll

02. ryhmäajo 1600m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

ryhmä 1 (12)
1. 5v t AH Tekla / kerttu (ARO) 35,8 - 01.35,3
2. 4v t AH Sirutar / onni (ARO) 35,4 - 01.35,3 x
3. 4v t Iki-Elisabet / JP (RaPu) 36,6ke - 01.35,5 x
4. 4v o Huliwili I.F. / Joonas (CAR) 42,1ke - 01.36,3
5. 4v o Infernaali B / Mauri (Blvd) 38,2ke - 01.36,3
6. 4v t Rinsessa I.F. / Sanna (CAR) 35,2aly - 01.36,4 xx
7. 4v o AH Lapinukko / nate (ARO) 37,5 - 01.37,3
8. 4v t Lumi-Rokki / Aku (Blvd) 35,0ly - 01.37,5
9. 4v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 36,7ake - 01.38,3
10. 4v o Tuliroihu I.F. / Mirella (CAR) 35,2aly - 01.38,3 xx
4v t Tulenvire / Kaarlo (Team Ninitra) 31,9ke - - hll
4v o Carbonaran Ilmarinen / Mila (Carbonara) 1.34,3 -  - hpl

ryhmä 2 (12)
1. 4v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) 33,5aly - 01.33,1 xx
2. 4v t Valtarian Helmi / Anna (RaPu) 30,8ke - 01.33,5
3. 4v t Guen Revanssi / Johan (RaPu) 31,1ake - 01.34,3
4. 4v t AH Lapinloitsu / meri (ARO) 34,2 - 01.34,4 x
5. 4v t Valtarian Heilaus / Markus (RaPu) 30,2ke - 01.35,2 x
6. 4v t Helisemässä / jani (SnRa) 31,3a - 01.35,5
7. 4v t Guen Suvitar / Essi (RaPu) 30,4aly - 01.36,3 xx
8. 4v t Snillin Taiga / mika (SnRa) 30,6a - 01.36,3
9. 5v o Luikas / Peetu (Enzo) 31,5aly - 01.36,4 x
10. 5v o Snillin Tukkijätkä / meeri (SnRa) 31,1a - 01.36,4
4v o Mönsteri / anton (SnRa) 33,7a - - hll
4v t Hurlumhei I.F. / Heikki (Blvd) 31,4ake - - hml

ryhmä 2 (10)
1. 6v t AH Kirileikki / harri (ARO) 33,5 - 01.31,4 x
2. 6v t Hulabaloo I.F. / misery. (CAR) 31,9ke - 01.31,5 x
3. 6v o AH Cherokee / mikko (ARO) 37,2 - 01.31,5 xx
4. 8v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 30,7 - 01.31,6
5. 5v o Purnin Välke / Kaija (Team Ninitra) 30,4ke - 01.32,2
6. 8v o AH Veijari / henri (ARO) 31,1 - 01.32,4 x
7. 8v t AH Kuuratar / ermi (ARO) 31,8 - 01.32,5
8. 7v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake - 01.32,5 xx
9. 9v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 - 01.33,5
10. 10v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,1 - 01.33,5 x

03. ryhmäajo 1600m, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1 (12)
1. 5v o AH Harhautus / olli (ARO) 29,4 - 01.28,1
2. 5v t AH Höstlik / assi (ARO) 29,2 - 01.28,5
3. 5v t Simpsakka Sisu / Tapani (SS) 29,2 - 01.29,3 x
4. 10v o Savun Haavepoika / veli (ARO) 28,5 - 01.29,4
5. 4v o Lakritsi Sisu / Sampo (Blvd) 28,4ake - 01.30,2
6. 9v o AH Ässä / tiina (ARO) 29,7 - 01.30,3
7. 5v o Gabriel I.F. / (IKR) 28,9ke - 01.30,4 x
8. 4v o Horna-Piki / Johan (Blvd) 29,5ake - 01.30,5
9. 7v o AH Hiippari / artturi (ARO) 28,4 - 01.30,6 x
10. 4v t Iki-Tuli / Aleksi (Blvd) 29,8aly - 01.31,2 xx
5v t AH Villitär / simo (ARO) 29,9 - - hpl
5v t Iki-Kiituri / (IKR) 28,8ke - - k

ryhmä 2 (12)
1. 5v o Roudan Lusiveri / Esa (Blvd) 27,9akp - 01.28,3
2. 5v t Iki-Alli / Essi (RaPu) 27,8ke - 01.28,3 x
3. 10v o AH Bardi / herkko (ARO) 27,3 - 01.29,1
4. 7v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 28,2 - 01.29,5
5. 10v o O.R. Renessanssi / Iiro (Blvd) 27,3ke - 01.30,4 xx
6. 6v t Jadessa / (IKR) 27,8ke - 01.30,4
7. 5v t Siro-Parma / johannes (SnRa) 28,3 - 01.31,4
8. 7v t Makella E.O / miikka (SnRa) 27,4a - 01.31,4 x
9. 5v o D. Alvariinsa / Johan (RaPu) 26,9aly - 01.31,5 xx
4v t Roudan Wilma / (IKR) 28,0ake - - hll
6v o Reuhu-Roope / (IKR) 28,0ke - - hml
11v o AH Vipunen / jaakko (ARO) 27,1 - - hml

ryhmä 3 (11)
1. 11v t AH Kielo / Teppo (Team Ninitra) 26,1ake - 01.28,3
2. 5v t Aarnivalkea / jani (SnRa) 26,4a - 01.28,3 x
3. 6v o Filleri / Roope (Blvd) 26,7ake - 01.28,4 x
4. 11v t AH Loruilija / jussi (ARO) 26,1 - 01.29,3
5. 11v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 26,8 - 01.29,3
6. 11v t AH Ihmetys / valto (ARO) 26,1 - 01.29,3 x
7. 6v o Eevertti I.F. / mika (SnRa) 26,4 - 01.29,4
8. 6v o Paradoksi B / Timo (Blvd) 26,6ke - 01.30,2
9. 8v t Startin Resistanssi / Verner (Blvd) 26,3ke - 01.30,6 xx
10v t Simoran Välke / kitte (ARO) 26,2 - - hml
10v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,0 - - hll

ryhmä 4 (10)
1. 11v o S.A. Viljami / Ari (Blvd) 25,7aly - 01.26,4 xx
2. 11v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 25,6ake - 01.26,4
3. 6v t Valtarian Rosantti / Mila (Carbonara) 1.25,1 - 01.26,5 x
4. 7v t Runo-Nella / Sorel (Enzo) 25,3aly - 01.27,4
5. 6v t Roudan Tulitar / meeri (SnRa) 25,5 - 01.28,2 x
6. 9v t Kekan Atalante / JP (RaPu) 25,4ake - 01.28,2
7. 10v t AH Tilda / hanni (ARO) 25,2 - 01.28,3
8. 5v o Snillin Killermo / tero (SnRa) 25,9a - 01.28,4
9. 5v o Roudan Hallayö / (IKR) 25,4ke - 01.29,2 x
12v o Kriden Korpisoturi / Henri (Blvd) 25,4aly - - hyl

04. ryhmäajo 1600m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1 (10)
1. 9v t Kekan Varjokiri / Julia (Blvd) 24,5ake - 01.24,5 x
2. 12v o Iki-Jesperi / tuomo (ARO) 23,6 - 01.25,3 x
3. 12v o AH Santeri / Kaarlo (Blvd) 24,9aly - 01.25,4 x
4. 9v o Tupla-Aate I.F. / (IKR) 24,0ke - 01.26,2
5. 6v o Ilon-Ajatus / Essi (RaPu) 24,9ake - 01.26,4 xx
6. 9v o EP Otus / sampo (ARO) 24,0 - 01.26,5 xx
7. 6v t Iki-Adalmiina / Johan (RaPu) 23,3ake - 01.26,6
8. 11v t AH Kangastus / aapeli (ARO) 24,8 - 01.27,2 x
9. 8v o Purnin Primus / sentti (ARO) 23,5 - 01.27,6 x
6v t Lakean Siluetti / Ami (Blvd) 24,9aly - - hyl

ryhmä 2 (10)
1. 10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly - 01.23,5 x
2. 7v o Pirun Kartturi / Eero (Blvd) 21,8aly - 01.23,5
3. 10v t Valtarian Kirpaus / jani (SnRa) 22,9a - 01.24,4
4. 6v t Savimaan Sara / Marianna (Carbonara) 1.21,8 - 01.24,5 xx
5. 7v t Iki-Ipana / Olli (Carbonara) 1.22,0 - 01.25,2
6. 13v t O.R. Halogeeni / Linda (Blvd) 22,9aly - 01.25,3 x
7. 11v o Ilmori / Aleksi (SS) 22,1 - 01.25,4
8. 9v o Simsalabim I.F. / tero (SnRa) 21,9a - 01.25,5 x
9. 8v t LR's Mieletön Inka / Arttu (Carbonara) 1.22,0 - 01.26,4 x
7v o Valtarian Vänrikki / Mila (Carbonara) 1.22,1 - - hml

ryhmä 3 (10)
1. 11v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 21,4 - 01.24,2
2. 12v t O.R. Vokkerinna / Roope (Roihun) 20,2aly - 01.25,2 xx
3. 10v o Viskari / sami (ARO) 20,6 - 01.25,4
4. 7v o Iki-Väinö / meeri (SnRa) 21,2a - 01.25,4
5. 8v o Salmiakki Sisu / Oskari (Blvd) 21,2aly - 01.25,4 xx
6. 12v o Bitumi / Juuso (Blvd) 20,0aly - 01.25,4
7. 13v o AH Ukkonen / santtu (ARO) 21,5 - 01.25,4
8. 14v o AH Damisson / oona (ARO) 21,0 - 01.26,1 xx
9. 13v t AH Harhakuva / riku (ARO) 20,2 - 01.26,4
7v o Tontun Töppänä / Markus (Carbonara) 1.21,5 - - hyl

05. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

ryhmä 1 (9)
1. 2v t Octavia North / Mila (Carbonara) 1.21,4 - 01.18,3
2. 2v t OR'Secret Galaxy / Toni (Blvd) 18,8ke - 01.20,1 x
3. 2v t OR'Pénélope Ice / Johan (Blvd) 18,9ke - 01.20,2 xx
4. 2v t Jelly Bean North / Enni (Carbonara) 1.18,5 - 01.21,4
5. 2v o OR'Poison Bret / Eero (Blvd) 21,1aly - 01.21,4
6. 2v o Enchanté / Isto (Blvd) 19,7ke - 01.22,2 xx
2v t Bermuda Ach / ooke (ARO) ei enn - - k
2v o Hyard Jakcie / Charola (TaRa) -- - hml
2v t Ghost of Iris Duán / Kiia (Carbonara) 1.19,9 - - hll

ryhmä 2 (9)
1. 2v o Finding Nemo / Essi (RaPu) 21,7aly - 01.19,4
2. 2v t Firestone Ach / martti (ARO) 19,4 - 01.19,5
3. 2v o L'amouréux / Teemu (Blvd) 17,9ke - 01.20,4
4. 2v t OR's Toxic Shewolf / Olli (Carbonara) 1.22,6 - 01.21,4
5. 2v t Carbonara's Quantum Babe / Arttu (Carbonara) 1.23,3 - 01.21,4 xx
6. 2v t OR'Paranormal Princess / Juuso (Blvd) 19,3ke - 01.21,4
7. 2v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 19,1 - 01.22,1
8. 2v o Problem Child / Sorel (Enzo) 19,8aly - 01.22,3 x
9. 2v t Ukretti Yemn / Zack (Yemn) 24,2 -  01.22,3 x

ryhmä 3 (8)
1. 2v t OR' Golden Debra / Marianna (Carbonara) 1.21,2 - 01.18,1
2. 2v o Kingston Yemn / Scott (Yemn) 25,9 -  01.19,6 xx
3. 2v o OR'Cyanide Hero / Lucas (Blvd) 19,4ke - 01.20,1
4. 2v t Secretly Cruel / Riina (Enzo) ei enn. - 01.21,3
5. 2v t Tacky Habit / Tapani (SS) ilm.kl. - 01.21,6 x
6. 2v t Scifi Burn / (IKR) 21,0aly - 01.22,1
7. 2v t Arclight Ach / klaus (ARO) 19,5 - 01.22,2 xx
2v o Into North / Selena (Enzo) 19,6aly - - hyl

06. ryhmäajo 1600m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

ryhmä 1 (11)
1. 3v t Istoria Burn / JP (RaPu) 19,5ake - 01.17,2
2. 4v t My Broadway Show / Jaana (CAR) 24,7ke - 01.17,3
3. 4v t Born To Be Rich / Pete (CAR) 23,4ke - 01.17,6
4. 3v t Kelly Cann / Essi (RaPu) 19,4ly - 01.18,1 x
5. 3v t Big Red Upland / Markus (RaPu) 19,6aly - 01.18,3 x
6. 6v t Gue Capucine / Micke (CAR) 19,7aly - 01.19,2
7. 3v t OR'Passion Love / Heikki (Blvd) 19,5aly - 01.19,2 x
8. 3v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 19,5aly - 01.19,4
9. 3v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) 20,7ke - 01.19,4
10. 3v o Starscream Ach / piisi (ARO) 20,3 - 01.19,4 xx
3v t One Of Us / misery. (CAR) 20,7ke - - k

ryhmä 2 (11)
1. 3v t Super Speed / (IKR) 18,4ke - 01.18,1 x
2. 3v t Scoopin Candies / Mila (Carbonara) 1.18,8 -  01.18,2
3. 3v t Cheyenne / Enna (Enzo) 19,3aly - 01.18,3
4. 3v o Royal Exposure B / Sampo (Blvd) 18,1ke - 01.18,3
5. 3v o Cooper Snilli / meeri (SnRa) 18,4a - 01.18,3
6. 3v t Payback Ach / siili (ARO) 19,1 - 01.18,5 x
7. 4v t Lilith North / Maikku (Team Ninitra) 18,3ake - 01.19,2
8. 4v o Arctic Upland / Anna (RaPu) 19,0ake - 01.19,4
9. 3v t Rocktrix Ach / haami (ARO) 19,0 - 01.19,4
10. 3v t Dostojevsky Dragontongue / Matias (RaPu) 18,5ly - 01.20,5 xx
3v t High Habit / Johan (RaPu) 18,2aly - - hll

07. ryhmäajo 1600m, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1 (12)
1. 3v t Carbonara's Duckstar / Arttu (Carbonara) 1.16,9 - 01.17,2
2. 3v t Châteauroux / Julia (Blvd) 17,8ake - 01.17,3 x
3. 3v o Walter Gone / Verneri (Team Ninitra) 17,6ake - 01.17,4 x
4. 3v t Forever Young Snilli / kari (SnRa) 17,2a - 01.18,2
5. 3v t Fluff Puff AGR / Kipa (Enzo) 15,6aly - 01.18,3
6. 3v t Citrus My / jani (SnRa) 17,5a - 01.18,3 x
7. 3v t Imagine North / meeri (SnRa) 15,9a - 01.18,4
8. 3v o In Trouble North / Mila (Carbonara) 1.17,0 - 01.18,6 x
9. 3v o GaGaGay Gue / Olli (Cabronara)  1.16,8 -  01.19,3 x
10. 3v o Le Sacrifié / Juha (Blvd) 16,6ake - 01.19,4 x
3v o Exploitable / Ronja (Team NinitraI 17,6ake - - hml
3v o Charizard Ros / Marianna (Carbonara) 1.16,2 - - hml

ryhmä 2 (12)
1. 4v o Echo Upland / Sara (Enzo) 15,2aly - 01.15,2
2. 4v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 17,6aly - 01.15,5
3. 4v t Firestar Ach / mikko (ARO) 16,8 - 01.16,1 x
4. 4v o Hotline / Jaakko (Team Ninitra) 17,2aly - 01.16,4
5. 5v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 15,5aly - 01.16,5
6. 5v o Winterday AGR / asse (ARO) 16,0 - 01.17,1
7. 4v t Hibiscus Ach / Kaija (Team Ninitra) 17,1ake - 01.17,2 x
8. 4v t Shirley Duán / Kaarlo (Team Ninitra) 17,8aly - 01.17,4
9. 4v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 17,2 - 01.17,5
10. 5v o Quadéli Q'91 / (IKR) 16,8ke - 01.17,6 x
11. 4v o Expendable Ach / santtu (ARO) 16,2 - 01.18,3 x
4v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 17,0 - - hyl

ryhmä 3 (12)
1. 6v o Brilliant My / Meeri (CAR) 16,5aly - 01.15,2
2. 4v t Fortuned B / Sofia (Blvd) 16,4aly - 01.16,1
3. 6v t Fandorona / Jason (Yemn) 16,5 - 01.16,2
4. 6v r Don Calido / Raija (Team Ninitra) 16,7ake - 01.16,4
5. 6v o Chicago Ach / noora (ARO) 17,0 - 01.16,4 x
6. 7v t Swanton Ach / josse (ARO) 17,2 - 01.16,5 xx
7. 7v t Ignore Me REC / JP (RaPu) 17,0ke - 01.16,6
8. 6v o If U Want / Mirella (CAR) 16,7ke - 01.17,4 x
9. 6v t High High Ach / jonttu (ARO) 16,3 - 01.17,4 xx
10. 6v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) 17,0aly - 01.17,6 xx
11. 4v o Jet Set Game / Johan (RaPu) 16,2ake - 01.18,4
5v t Bootilicious / Janne (RaPu) 16,2ake - - hyl

ryhmä 4 (10)
1. 4v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,2ake - 01.16,2 xx
2. 8v o Thunder Ach / tiina (ARO) 15,3 - 01.16,3
3. 11v t Javindra Yemn / Zack (Yemn) 15,5akex - 01.16,4 x
4. 7v t I Win North / Raakel (Team Ninitra) 15,4aly - 01.16,5
5. 9v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 15,2 - 01.16,6 x
6. 7v t Gigi Moda Gone / Anna (RaPu) 16,0ake - 01.17,2 x
7. 5v t Wazzup Partymaster / Markus (RaPu) 15,4a - 01.17,5
8. 3v t Queen Scoop Ace / Essi (RaPu) 15,5aly - 01.18,5 x
9. 8v t Tasha Ach / valto (ARO) 15,5 - 01.18,6 x
7v o Last Passion / Jose (Team Ninitra) 15,3ake - - k

ryhmä 5 (9)
1. 7v o Born To Be Best / Joonas (CAR) 15,0ake - 01.14,5 x
2. 8v o Downthehatch / ilmari (ARO) 15,1 - 01.15,1 xx
3. 7v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 15,1ake - 01.15,2 xx
4. 4v t Arctic Phenomenon / Henrik (Blvd) 15,0ake - 01.15,2
5. 7v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 15,0ake - 01.15,5 x
6. 5v o Jodarok Koss / Fabian (Yemn) 15,1 -  01.16,4 x
7. 6v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 15,1ake - 01.16,5 x
8. 6v o Moman Jasper / Scott (Yemn) 15,0ake -  01.16,5
7v r Vermont Charm / Sara (Team Ninitra) 15,0ake - - hml

08. ryhmäajo 1600m, 14,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1 (12)
1. 9v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 14,2 - 01.14,5
2. 5v t Moah C Snilli / kari (SnRa) 14,3 - 01.15,1 x
3. 7v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 14,1ake - 01.15,4
4. 5v t Wind Wei Hoop / Mila (Carbonara) 1.14,5 - 01.15,4 x
5. 4v t Inca Burn / (IKR) 14,1ke - 01.15,4 x
6. 7v t Extreme North / alan (ARO) 14,2 - 01.16,2
7. 12v o Cognac Flip / Verna (Enzo) 14,4aly - 01.16,2
8. 7v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 14,4aly - 01.16,4
9. 10v o Vertigo Ach / turo (ARO) 14,0 - 01.16,5
10. 9v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 14,1 - 01.16,5 x
11. 6v o Lacthes Gone / meeri (SnRa) 14,1a - 01.17,5 x
7v t Zin Othilia / Zack (Yemn) 14,5ake -  - k

ryhmä 2 (11)
1. 9v o Street Jam / sami (ARO) 13,0 - 01.14,4 x
2. 11v o Sonicboom / Pentti (Team Ninitra) 13,2ake - 01.14,6
3. 10v t Cookie Ach / paavo (ARO) 13,2 - 01.16,1 xx
4. 4v o King Kobra B / Justus (Blvd) 14,1aly - 01.16,2 xx
5. 11v o Nightsky AGR / tuse (ARO) 13,2 - 01.16,3
6. 5v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 14,0ake - 01.16,3 xx
7. 6v t Sparrow Ach / janne (ARO) 14,0 - 01.16,5
8. 5v t Kamikaze Up / Essi (RaPu) 14,1aly - 01.17,3
9. 7v o Knockout Ach / Krista (Team Ninitra) 13,0ake - 01.17,4
10. 7v o Vinterhed Through the Line / Teppo (Team Ninitra) 13,0ake - 01.17,5 xx
11. 6v t OR'Lindsay Gold / Juuso (Blvd) 13,7ake - 01.17,5

ryhmä 3 (11)
1. 4v o Call 911 Now / Olli (Carbonara) 1.12,4 - 01.13,2
2. 10v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 11,2 - 01.13,4
3. 7v o Patrik di Noir / Pertti (Blvd) 11,2aly - 01.14,1 xx
4. 9v o Dmitry Gone / Petra (Team Ninitra) 12,6ly - 01.14,1 xx
5. 5v t Pandora Knight / Harriet (Blvd) 12,2aly - 01.14,2 xx
6. 8v t Passiod Sarqy / Kiia (Carbonara) 1.11,3 - 01.14,4 xx
7. 6v o Giuseppe North / Arttu (Carbonara) 1.12,5 - 01.14,5 xx
8. 9v o Firestarter Ach / herkko (ARO) 11,4 - 01.14,5
9. 7v o Call Me Idiot Duán / Marianna (Carbonara) 1.11,5 - 01.14,6
8v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 11,2 - - hll

ryhmä 4 (10)
1. 12v o Wavemaster / Tuukka (Enzo) 10,9ake - 01.13,4 xx
2. 5v o Eclipse Boost / Marle (Blvd) 11,0aly - 01.14,1
3. 6v t Zhannocha / (IKR) 10,7aly - 01.14,2 xx
4. 10v t Empress Ach / pippa (ARO) 11,0 - 01.14,2
5. 8v o Lookin' At Lucky Ace / (IKR) 10,7ake - 01.14,3
6. 8v t Lita's Délicieux / Amy (Blvd) 10,8aly - 01.14,4 x
7. 10v o Blacktap LRH / Scott (Yemn) 11,1 - 01.14,6 x
8. 10v o Lucky Huckster / JP (RaPu) 10,8aly - 01.14,6
9. 8v o Static Ach / sampo (ARO) 11,1 - 01.15,2
10. 6v o Pride Flirt / Markus (Carbonara) 1.11,1 - 01.15,2

ryhmä 5 (8)
1. 9v t Fairytale Snilli / (IKR) 10,1aly - 01.12,1 x
2. 6v o Tovarishch Krasznyi / (IKR) 10,1aly - 01.12,2
3. 7v o Abracadabra EW / David (Blvd) 10,4aly - 01.12,4 xx
4. 7v o Criminel Smoke / (IKR) 10,5aly - 01.12,5 x
5. 5v o General AGR / (IKR) 10,0a - 01.13,2 xx
6. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 - 01.13,3
7. 7v o Arctic Wolf / Johan (Blvd) 10,3aly - 01.13,5
8. 8v o Cosmic Alfa / Lucas (Blvd) 10,2aly - 01.14,2 x

09. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

1. 2v o OR`Silverbill / Marcus (BirPa) p.19,4a - p.01.14,4 x
2. 2v t OR`Ruby Parrot / Roni (BirPa) p.18,4a - p.01.15,1 xx
3. 2v t OR`Rose Sparrow / Marko (BirPa) p.19,2a - p.01.15,2
4. 2v o OR`Dark Harpyja / Roy (BirPa) p.17,6a - p.01.15,2
5. 2v o OR`Goshawk / John (BirPa) p.18,2a - p.01.15,2
6. 2v o Shot Ice Depac / visse (ARO) p15,9 - p.01.15,2 x
7. 2v o Perfect Crime / (IKR) ei enn. - p.01.15,3
8. 2v t Needahug Depac / jonne (ARO) p15,5 - p.01.15,3 x
9. 2v o OR`Rust Swallow / Isto (BirPa) p.18,0a - p.01.15,6

10. ryhmäajo 1600m, avoin, peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve) / 1500ve+loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1 (12)
1. 3v o Don't Touch The Devil / Lucas (BirPa) p.16,2a - p.01.13,2 xx
2. 4v o OR`Bronze Phoenix / Olé (BirPa) p.13,0a - p.01.13,4
3. 3v o Dalton Ach / mikko (ARO) p14,0 - p.01.13,5 x
4. 7v t Massive Wonder / misery. (CAR) p.12,8aly - p.01.14,1 x
5. 3v o OR`Harlequin Falcon / Harriet (BirPa) p.16,0a - p.01.14,1
6. 3v o Jay Lord Depac / Juuso (BirPa) p.15,9a - p.01.14,2 x
7. 3v t Bastet Ach / lauri (ARO) p14,0 - p.01.14,4
8. 4v t Nightingale / Richard (BirPa) p.12,2a - p.01.14,6
9. 3v t Hawley Ach / harri (ARO) p14,5 - p.01.14,6
10. 3v t OR`Firefinch / Tom (BirPa) p.14,2a - p.01.15,5 x
4v t OR`Pink Pigeon / Adam (BirPa) p.14,3a - - hll
5v t OR`Yellow Bird / Dave (BirPa) p.13,1a - - hml

ryhmä 2 (11)
1. 8v t Isis Stain / mauno (ARO) p10,0 - p.01.11,3
2. 8v o Pumpkin King / ville (ARO) p11,0 - p.01.12,1 x
3. 6v t Nightjar / James (BirPa) p.10,1a - p.01.12,2 x
4. 7v t OR`Red Raven / Harry (BirPa) p.10,1a - p.01.12,2
5. 7v o Hellscythe / neppi (ARO) p11,0 - p.01.12,2
6. 4v o Jack Snipe / David (BirPa) p.11,3a - p.01.12,4
7. 5v o OR`Silver Harrier / Tim (BirPa) p.10,8a - p.01.12,5 x
8. 8v t Havoc / osmo (ARO) p10,3 - p.01.13,2
9. 4v t Bluebird Love / Johan (BirPa) p.11,2a - p.01.13,4
10. 5v o Landmine Depac / ilkka (ARO) p12,1 - p.01.13,5 x
5v t Lucky Depac / aleksi (ARO) p11,7 - - hml

ryhmä 3 (11)
1. 9v o Applejack P Ace / janne (ARO) p09,2 - p.01.11,5 x
2. 6v t Devilish Ach / saana (ARO) p08,8 - p.01.11,6
3. 6v o Common Quail / Roger (BirPa) p.09,8a - p.01.12,2 x
4. 7v t Hellswing LRH / santtu (ARO) p09,6 - p.01.12,2 x
5. 8v o Dwayne Ach / olli (ARO) p08,7 - p.01.12,3
6. 9v o OR`Blackhawk / Jonas (BirPa) p.08,4a - p.01.12,3
7. 8v o Opus Sectrum / Mick (BirPa) p.08,1a - p.01.12,4
8. 6v o OR`Blue Seagull / Jack (BirPa) p.08,6a - p.01.12,6
9. 7v t Dalia Ach / aleksi (ARO) p09,0 - p.01.13,4
10. 9v t Dakota Ach / tuomo (ARO) p08,0 - p.01.13,5 x
10v o Desperado Ach / noora (ARO) p07,9 - - hyl

11. tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat A-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 75ve (- 30ve)

1. 3v t Toy's Vifslan / meeri (SnRa) ei enn. - 03.05,4 xx
2. 3v o Toy's Willson / jaana (SnRa) 3.10,0a - 03.06,6
3. 3v o Carbonara's Othello / Mila (carbonara) ei enn. - 03.08,2 xx
4. 3v o Casino Royale / Heli (Blvd) 3.11,2aly - 03.08,4 xx
5. 3v t Carbonara's KitKat / Kiia (Carbonara) 3.08,2 -  03.08,4 x
6. 3v t Eloise I.F. / milla (SnRa) 3.05,8 - 03.08,5
7. 3v t Toy's Isfrun / heidi (SnRa) ei enn. - 03.09,5
8. 3v t Thunderball Bond / Nea (Blvd) 3.10,2aly - 03.10,5

12. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 75ve (- 30ve)

1. 8v t Aken Taivastossu / henri (ARO) 3.05,3 - 03.00,3
2. 7v o Aken Crowley / tapio (ARO) 3.02,0 - 03.02,3 x
3. 5v o Twist I.F. / leksi (ARO) 3.05,2 - 03.02,5 x
4. 5v t Aken Keiju / kerttu (ARO) 3.14,2 - 03.05,3
5. 5v o Aken Harmaajalka / hilla (ARO) 3.00,4 - 03.06,2 x
6. 8v o Aken Kieran / neppi (ARO) 3.07,6 - 03.06,5 xx
7. 5v t Aken Tammi / puntti (ARO) 3.10,1 - 03.08,2
8. 7v o Aken Davis / uuna (ARO) 3.05,9 - 03.09,5 xx

13. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 800ve+
loimi - 600ve - 300ve - 150ve (- 75ve)

ryhmä 1 (16)
1. 11v t Aken Mollie / saana (ARO) 2.45,7 - 02.40,5
2. 5v o Twinky I.F. / Jaana (CAR) 2.44,4 - 02.42,3 x
3. 9v o SB Hugo / mikko (SnRa) 2.33,8 - 02.42,4
4. 11v t Aken Kuutossu / tuukka (ARO) 2.53,9 - 02.42,5
5. 6v o Toy's Capriole / (IKR) m2.41,6ly - 02.43,2 x
6. 10v t Jade MÄN / eetu (SnRa) 2.32,9a - 02.45,3
7. 6v t Daniela Wes / (IKR) 2.42,4aly - 02.45,5 x
8. 11v o Aken Vilpertti / vikke (ARO) 2.43,0 - 02.45,6 x
9. 6v t Karneoli Speed / meeri (SnRa) 2.35,6 - 02.46,1
10. 10v t Oadan Lite Q'91 / (IKR) 2.36,4ly - 02.46,5 x
11. 6v o Whiskey I.F. / Mirella (CAR) 2.34,8aly - 02.47,1 xx
12. 7v o Juvenus I.F. / heidi (SnRa) 2.33,8 - 02.47,3
13. 11v o Narrilaivan Menninkäinen / oona (ARO) 2.38,4m - 02.48,3 xx
14. 5v t Tahvolan Amnesia / (IKR) 2.41,4aly - 02.48,4
15. 5v t Juliett I.F. / (IKR) 2.46,3ly - 02.48,6
10v t Aken Maggie / tiina (ARO) 2.44,0 - - hml

ryhmä 2 (14)
1. 12v o Lucas Go / hanni (ARO) 2.23,4 - 02.32,2
2. 14v t Pedronella v.d. Keffeus / Pinja (Blvd) 2.15,1aly - 02.32,5
3. 8v t Strayed Mite / Anni (Blvd) 2.26,8aly - 02.33,1 xx
4. 10v t Tellumariina / Kiia (Carbonara) 2.23,7 - 02.33,6
5. 5v o Lionheart Seamus / Emil (Blvd) 2.27,0aly - 02.34,1 x
6. 11v t Evelyn I.F. / misery. (CAR) 2.21,0aly - 02.34,2 x
7. 7v o Tuiskulan Taavetti / Enni (Carbonara) 2.21,2 - 02.34,3 xx
8. 5v t Tahvolan Evelina / Mila (Carbonara) 2.29,0 - 02.34,4 x
9. 7v o Faith Eventer / Marianna (Carbonara) 2.20,3 - 02.36,2 x
10. 6v t Toy's Caramel / reetta (SnRa) 2.31,5 - 02.36,5
11. 10v t Haylin's Jillan / Olli (Carbonara) 2.23,8 -  02.37,5
12. 14v o Glödande / Arttu (Carbonara) 2.24,4 - 02.37,5 xx
13. 11v o Snilli Alistair / Jaana (CAR) 2.26,6aly - 02.38,3
14. 14v t Aken Tarutossu / riina (ARO) 2.25,3 - 02.38,4

14. tasoitusajo 1600m, 3-vuotiaat B-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 75ve (- 30ve)

OSALLISTUJAT SIIRRETTY LÄHTÖÖN 15!

15. tasoitusajo 1600m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 75ve (- 30ve)

ryhmä 1 (12)
1. 3v t Carbonara's Juliette / Mila (Carbonara) 2.29,5 - 02.14,2
2. 4v o Allhems Oskar SWE / Saku (Diega) ei enn. - 02.14,3
3. 5v t Diega's Brisca / Riku (Diega) ei enn. - 02.14,4 xx
4. 5v t Krämertsskog Ellinor / Piia (Diega) 2.22,0a - 02.15,2 xx
5. 4v o Diega's Renegade / Renne (Diega) 2.21,2 - 02.15,2 x
6. 5v t Anyway I.F. / Sanna (CAR) 2.27,1 - 02.15,3
7. 5v t Sigrid REC / Johanna (CAR) 2.30,8aly - 02.15,5 x
8. 3v t Hot Jaquar Q'91 / (IKR) 2.14,5aly - 02.16,3
9. 3v t Toy's Birget / jaana (SnRa) ei enn. - 02.16,4 x
10. 6v t Wargas Aphrodite II / misery. (CAR) 2.18,4ly - 02.17,4
3v o Toy's Bjorn / meeri (SnRa) 2.18,6a - - k
5v o Diega's Brandon / Ekku (Diega) 2.25,7a - - hml

ryhmä 2 (11)
1. 5v t Majken B / Nannan (SS) 2.16,6 - 02.11,4
2. 7v o Aken Heimdall / jaakko (ARO) 2.16,6 - 02.12,3
3. 7v o Malcolm B / Mira (Diega) 2.16,6a - 02.12,3
4. 8v o Diega's Galino / Miia (Diega) 2.14,9a - 02.12,3 x
5. 6v o V.H. Audun / meeri (SnRa) 2.14,3 - 02.12,4 xx
6. 10v o Aken Tobias / maija (ARO) 2.15,4 - 02.12,5
7. 4v t Toy's Fionella / (IKR) 2.15,5aly - 02.13,2
8. 9v o Ödalas Rimfrost / Riia (Diega) 2.15,2 - 02.13,4
9. 8v t Blendie B / Ekku (Diega) 2.14,4 - 02.14,2 xx
10. 4v t Skippy I.F. / (IKR) 2.14,4y - 02.14,5 x
9v t Hulters Kamolina / Tero (Diega) 2.15,2 - - hml

ryhmä 3 (9)
1. 12v o Stens Bravo / misery. (CAR) 2.11,6aly - 02.09,6 x
2. 6v t Meghan B / elisa (SnRa) 2.13,9 - 02.10,2
3. 7v t Aken Trilla / saana (ARO) 2.13,3 - 02.10,2
4. 8v t Aken Agata / kissi (ARO) 2.12,0 - 02.10,4
5. 10v t SB Greta / vikke (ARO) 2.10,3 - 02.11,3
6. 5v t Hertigs Ebba SWE / mikaela (SnRa) 2.10,1a - 02.11,3 xx
7. 8v o Aken Dagmar / neppi (ARO) 2.10,6 - 02.12,6 x
8. 10v t Aken Runa / hanni (ARO) 2.12,3 - 02.13,3
9. 13v t Chanell B / Reija (Diega) 2.13,1 - 02.13,4 x

16. tasoitusajo 1600m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 800ve+
loimi - 600ve - 300ve - 150ve (- 75ve)

ryhmä 1 (9)
1. 6v o Bamboozle I.F. / meeri (SnRa) 2.08,3 - 02.07,5
2. 5v o Aken Orvar / hilla (ARO) 2.07,8 - 02.08,2 x
3. 12v o Stens Bravo / janna (SnRa) 2.07,9 - 02.08,2 xx
4. 8v o Gorpex Brabagan / susanna (SnRa) 2.07,5 - 02.08,3 x
5. 5v t Aken Embla / puntti (ARO) 2.06,6 - 02.09,2 x
6. 7v t Pikku Myy / (IKR) 2.08.2ly - 02.09,3
7. 11v o Aken Ragnar / tiina (ARO) 2.07,8 - 02.09,3 x
8. 5v t Aken Signe / kerttu (ARO) 2.06,2 - 02.09,5
5v t Arcana E.O / heidi (SnRa) 2.07,3a - - hpl

ryhmä 2 (9)
1. 6v o Wargas Secret Valentine / Janne (CAR) 2.04,9aly - 02.06,5
2. 5v t Toy's Nancy / kiia (SnRa) 2.05,9a - 02.06,5
3. 5v t Toy's Vappen / anni (SnRa) 2.06,0a - 02.07,2 x
4. 5v t Hook Eleanora / samuel (SnRa) 2.06,3a - 02.07,2
5. 9v o Bartholomew I.F. / Jaana (CAR) 2.00,3aly - 02.07,2 xx
6. 13v t Tireur D'Èlite / Sami (Diega) 2.04,1 - 02.07,3 x
7. 5v o Diega's Battery / (IKR) 2.05,2aly - 02.07,4
8. 10v t Diega's Alysha / Joonas (CAR) 2.02,1ly - 02.08,2
9. 5v o Troublemaker I.F./ (IKR) 2.06,5aly - 02.08,6

ryhmä 3 (11)
1. 15v o Amaethon VI / Sorel (Diega) 1.55,4a - 01.58,3
2. 6v o Vien Jabba the Hutt / Enni (Carbonara) 1.50,0 - 01.58,4 xx
3. 9v t Camilla Rem / Meeri (CAR) 59,4ly - 01.59,2
4. 7v t Donnator SWE / Kiia (Carbonara) 1.48,9 - 01.59,3 x
5. 14v o Aken Mjolnir / aksu (ARO) 44,5 - 01.59,4 xx
6. 14v t Aken Hedda / santtu (ARO) 45,6 - 01.59,4
7. 12v t Galdina Ide / Siina (Diega) 1.51,5a - 02.00,1
8. 7v o Benedikt / Mila (Carbonara) 1.51,8 - 02.00,2
9. 11v o SB Peikonpoika / Mirella (CAR) 54,5ly - 02.00,5
11v o Aken Sverre / tuomo (ARO) 57,8 - - hpl
13v o Sanning Sonic / Zinnia (Diega) 1.54,6a - - hml

17. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevosoriit
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

1. 9v o Mörkövaaran Paroni / Teijo (Blvd) 26,5ake - 1.25,1 x
2. 6v o O.R. Roihun Elijah / Tapio (Roihun) 26,8ake
- 1.25,1
3. 8v o Ransu Rohkea / Leevi (North) 25,1
- 1.25,3
4. 7v o AH Illuusio / aksu (ARO) 25,7
- 1.25,5
5. 5v o Mystin Hulmuri / Antti (Blvd) 27,3aly
- 1.26,1
6. 5v o Roudan Hallayö / (IKR) 25,4ke - 1.26,5 x
7. 7v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 26,3akp - 1.26,6
8. 7v o Roudan Uskomaton / Jaana (CAR) 28,0ake - 1.26,6 xx
9. 10v o AH Poppamies / turo (ARO) 25,6 - 1.27,2 x
7v o Tohina / Aleksi (SS) 26,2 - hml

18. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevostammat
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

1. 8v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 25,6ake - 1.25,2 x
2. 5v t Kiri-Helmi / Markus (Blvd) 27,4ake - 1.25,3
3. 11v t AH Kirirytmi / esko (ARO) 26,2 - 1.25,4
4. 9v t Hilirimpsis I.F. / misery. (CAR) 25,0ke - 1.25,5
5. 8v t O.R. Roihun Madonna / Sofia (Roihun) 25,3aly - 1.25,7 xx
6. 8v t AH Kirityttö / neppi (ARO) 27,0 - 1.25,8
7. 7v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 27,9aly - 1.26,2 x
8. 7v t Runo-Nella / Sorel (Enzo) 25,3aly - 1.26,4
9. 6v t Kekan Amaterasu / Henri YK (KeKa) 26,5ke - 1.26,4 xx
10. 5v t Suvi-Halla / Henrik (Blvd) 27,9aly - 1.26,5
11. 11v t Bandida EW / Petra (CAR) 26,1ke - 1.27,4
10v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 25,3 - - hml