virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 30.04.2014

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Money Maker Memorial.

Osallistuminen ja rajoitukset

- 5 hevosta / omistaja / lähtö, Money Maker Memorialiin 2 hevosta / omistaja / lähtö
- lähdöt (päälähtöjä lukuunottamatta) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- päälähtöön järjestetään tarpeen vaatiessa karsinnat
- 2-, 3- ja 4-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- VIP 29.04.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit34
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

Lähdöt

1. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve - 75ve
2. ryhmäajo 1600m, 21,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve - 75ve
3. ryhmäajo 1600m, 18,0-20,9-aikaiset lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 500ve - 300ve - 100ve
4. ryhmäajo 1600m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
5. ryhmäajo 1600m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1000ve - 700ve - 500ve - 300ve
6. Money Maker Memorial, ryhmäajo 1600m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 30 000ve+loimi - 15 000ve - 7500ve - 5000ve - 2500ve - 1000ve
7. ryhmäajo 1600m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

Osallistujat/tulokset

1. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve - 75ve

ryhmä 1
1. 2v t Jubilee Ach / (ARO) 20,6 - 01.18,3a
2. 2v o Home Run Snilli / (SnRa) 18,3a - 01.18,4a
3. 2v o Napoleon North / Sakari (North) 18,2 - 01.18,5a x
4. 2v o Spacefear / Petri (Team Ninitra) 18,3aly - 01.18,5a
5. 2v o Wildfire Ach / (ARO) 20,4 - 01.18,5a xx
6. 2v t Diamondback / Anu (Team Ninitra) 18,2aly - 01.21,1a
7. 2v t Nearly North / Leevi (North) 18,3 - 01.21,4a x
8. 2v o Geronimo / Laura (Piilo) ei enn - 01.22,3a
9. 2v t Never Say North / Mika (North) 18,5 - 01.22,5a
2v o Harry Trotter / Sebastian (Haka) 1.20,2 - - hpl

ryhmä 2
1. 2v t Danielle Snilli / (SnRa) 18,3a - 01.18,3a
2. 2v o Elroy REC / Agatha (Team Ninitra) 19,5ke - 01.18,4a
3. 2v t Gilda Snilli / (SnRa) 18,4a - 01.18,4a
4. 2v o Norman North / Hannu (North) 19,2 - 01.19,2a
5. 2v o Legoland Hit / Mila (Carbonara) 1.19,3 - 01.19,2a
6. 2v o Navigator North / Lauri (North) 19,4 - 01.19,6a
7. 2v t Lisa Fortuna / Sylvi (Haka) 1.24,6 - 01.20,4a
8. 2v o For Ever / Nikke (Piilo) ei enn - 01.22,4a
9. 2v t Time To Celebrate / Wnni (KiaKar) 21,2ke - 01.22,4a x
10. 2v t Firetrix Ach / (ARO) 20,1 - 01.22,4a
2v t Nightfall North / Markus (North) 18,5 - - hml

2. ryhmäajo 1600m, 21,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve - 75ve

rutiini
1. 4v t Cristal Winner / Laura (Piilo) ei enn - 01.20,3a - 300ve
2. 4v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 21,4a - 01.21,5a - 150v€

3. ryhmäajo 1600m, 18,0-20,9-aikaiset lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 500ve - 300ve - 100ve

ryhmä 1
1. 3v o Raptor V.R / tammi (ARO) 19,0 - 01.18,4a
2. 4v t Firestone Ach / martti (ARO) 18,9 - 01.18,8a
3. 5v t Payback Ach / siili (ARO) 19,1 - 01.18,9a
4. 3v o Harkness Ach / aksu (ARO) 19,1 - 01.19,2a
5. 3v t Melody Ach / jere (ARO) 20,4a - 01.19,6a
6. 3v t Bechalee Vol / Lotta (AaRr) 18,7ke -  01.19,6a
3v o Axe Carrmann / Wnni (KiaKar) 20,3ake - - hpl

ryhmä 2
1. 3v t Lovestory North / Hannu (North) 18,3 - 01.17,7a
2. 3v o Loud Sound North / Mika (North) 18,5 - 01.17,9a
3. 4v t P.P. Sommelier / Nikke (Piilo) 18,0 - 01.18,3a x
4. 4v t P.P. Marutzella / Laura (Piilo) 18,4 - 01.18,5a x
5. 3v o My Brutus / Sylvi (Haka) 1.18,3 - 01.18,7a xx
6. 3v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 18,2 - 01.19,2a
7. 3v o Dumel / Viivi (Piilo) 18,4 - 01.19,3a
8. 3v t Heartline / Kari (Team Ninitra) 18,1ake - 01.19,6a

4. ryhmäajo 1600m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

ryhmä 1
1. 4v t Kiss Me North / Leevi (North) 17,3 - 01.16,8a
2. 3v t Surely Burn / Raakel (Team Ninitra) 17,6aly - 01.16,9a
3. 4v t Octavia North / Arttu (Carbonara) 1.17,4 - 01.17,1a
4. 3v t Winsummore / Alex (Team Ninitra) 17,4ake - 01.17,3a
5. 5v t OR' Toxic Shewolf / Olli (Carbonara) 1.17,3 - 01.18,1a
6. 3v o Live For Ever North / Hannu (North) 17,3 - 01.18,3a
7. 4v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a - 01.18,5a xx
8v o Chicago Ach / riina (ARO) 17,0 - - hpl
4v o Black Cruiser Gone / (SnRa) 17,2a - - hll
3v t Deepen Close To Me / Markus (North) 17,5 - - k

ryhmä 2
1. 6v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 16,5a - 01.16,3a x
2. 3v o No Sugar Tonight / Heli K (Team Ninitra) 16,3aly - 01.16,3a x
3. 7v o Winterday AGR / asse (ARO) 16,0 - 01.16,3a
4. 4v t OR' Golden Debra / Mila (Carbonara) 1.16,2 - 01.16,4a
5. 4v o Stack Lee / Hannu (North) 16,3 - 01.17,2a
6. 6v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 16,4a - 01.17,4a
7. 4v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 16,5a - 01.17,4a x
8. 5v o Junior North / Mika (North) 16,2 - 01.17,4a

ryhmä 3
1. 4v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a - 01.15,9a
2. 4v o Rockall / Taneli (Team Ninitra) 16,2ake - 01.15,9a x
3. 5v t Red Wine / Laura (Piilo) 16,2 - 01.16,2a x
4. 3v o Like A Star North / Hannu (North) 16,1 - 01.16,4a
5. 3v t Divine Xanthia / Anthonio K (KeKa) 16,2aly - 01.16,6a
6. 6v t Firestar Ach / mikko (ARO) 16,1a - 01.16,6a
7. 4v t Ghost of Iris Duán / Marianna (Carbonara) 1.16,4 - 01.16,9a
8. 3v t Snuggle Gone / (SnRa) 16,3a - 01.17,0a

5. ryhmäajo 1600m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1000ve - 700ve - 500ve - 300ve

ryhmä 1
1. 4v o Fox the Snilli / (SnRa) 15,1a - 01.14,8a x
2. 5v t Dorian Gone / Markus (North) 15,3 - 01.14,9a
3. 4v o GaGaGay Gue / Mila (Carbonara) 1.15,1 - 01.15,2a x
4. 9v o Hotline / Jaakko (Team Ninitra) 15,1ake - 01.15,2a
5. 9v t Swanton Ach / josse (ARO) 15,2 - 01.15,3a
6. 6v r Black Ice / Laura (Piilo) 15,3 - 01.15,5a
7. 6v t Carolina Snilli / (SnRa) 15,1a - 01.15,5a
8. 5v o Exploitable / Leevi (North) 15,1 - 01.16,1a
5v o Shoot The Duck / Mika (North) 15,1 - - k
4v t Jelly Bean North / Marianna (Carbonara) 1.15,3 - - hml

ryhmä 2
1. 5v o In Trouble North / Arttu (Carbonara) 1.15,5 - 01.15,1a
2. 7v t Sugarloaf / Pekka (Team Ninitra) 15,1ake - 01.15,4a x
3. 4v o OR'Filiocus / (SnRa) 15,3a - 01.15,4a
4. 5v o Jolly Jumper North / Lauri (North) 15,1 - 01.15,6a xx
5. 5v o Charizard Ros / Olli (Carbonara) 1.15,4 - 01.15,5a x
6. 4v o Motörhead / Susi (IR) 15,5ake - 01.15,5a
7. 10v o Thunder Ach / tiina (ARO) 15,0 - 01.16,2a
8. 5v o Jonathan North / Lassi (North) 15,2 - 01.16,4a
9. 10v o Downthehatch / ilmari (ARO) 15,1 - 01.16,4a
11v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 15,2 - - hml
4v o Yellow Speed / (SnRa) 15,2a - - hyl

ryhmä 3
1. 8v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) 14,3ake - 01.14,2a
2. 12v o Vertigo Ach / turo (ARO) 14,0 - 01.14,4a x
3. 5v o Deepen So Not / Hannu (North) 14,1 - 01.14,4a
4. 9v t Extreme North / alan (ARO) 14,2 - 01.15,1a
5. 11v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 14,1 - 01.15,4a x
6. 4v o P.P. Chef de Cuisine / Nikke (Piilo) 14,4 - 01.15,6a x
9v t Hibiscus Ach / Kaija (Team Ninitra) 14,5ake - - hpl

6. Money Maker Memorial, ryhmäajo 1600m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
finaali P: 30 000ve+loimi - 15 000ve - 7500ve - 5000ve - 2500ve - 1000ve
karsinnat P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve

karsinta 1
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 8v o Swift Mindhunter / Susi (IR) 12,4 - 01.12,2a finaaliin
2. 6v o Expendable Ach / santtu (ARO) 13,1a - 01.12,7a finaaliin
3. 5v o ST Ballo / (StRa) 11,4aly -- 01.12,8a x finaaliin
4. 5v t Jigsaw North / Lotta (AaRr) 12,0a -  01.12,8a finaaliin
5. 5v t OR'Snow Desiré / Elysé (Blvd) 11,2aly - 01.12,9a finaaliin
6. 7v t Spiteful S Ace / Leevi (North) 11,2 - 01.13,1a finaaliin
7. 12v o Born To Be Best / Joonas (CAR) 13,1ke - 01.13,1a x
8. 6v t Citrus My / (SnRa) 13,0a - 01.13,3a
9. 8v t Lilith North / Maikku (Team Ninitra) 13,2ake - 01.13,5a
10. 7v o Pride Flirt / Mila (Carbonara) 1.11,1 - 01.13,5a x

karsinta 2
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 7v o Fangoso North / Hannu (North) 13,0 - 01.12,4a finaaliin
2. 10v t Passiod Sarqy / Arttu (Carbonara) 1.11,0 - 01.12,5a finaaliin
3. 5v t Imagine North / (SnRa) 12,3a - 01.13,3a finaaliin
4. 10v o If U Want / Mirella (CAR) 13,2ake - 01.13,3a finaaliin
5. 6v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 11,5aly - 01.13,5a finaaliin
6. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 - 01.14,1a x finaaliin
7. 12v o Batlou of Son / Tierra (StRa) 11,0aly -- 01.14,4a
8. 7v o Eclipse Boost / Hannu (Blvd) 11,0aly - 01.14,4a
8v o Walter Gone / Verneri (Team Ninitra) 13,0aly - - hpl

finaali
tulokset arponut MN, thanksss
P: 30 000ve+loimi - 15 000ve - 7500ve - 5000ve - 2500ve - 1000ve
1. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 - 12,0a
2. 5v t Imagine North / (SnRa) 12,3a - 12,0a
3. 10v t Passiod Sarqy / Arttu (Carbonara) 1.11,0 - 12,2a
4. 7v o Fangoso North / Hannu (North) 13,0 - 12,4a
5. 8v o Swift Mindhunter / Susi (IR) 12,4 - 12,5a x
6. 10v o If U Want / Mirella (CAR) 13,2ake - 12,9a
7. 6v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 11,5aly - 13,0a
8. 5v t Jigsaw North / Lotta (AaRr) 12,0a - 13,0a x
9. 5v t OR'Snow Desiré / Elysé (Blvd) 11,2aly - 13,5a
10. 7v t Spiteful S Ace / Leevi (North) 11,2 - 13,5a
11. 6v o Expendable Ach / santtu (ARO) 13,1a - 13,6a
12. 5v o ST Ballo / (StRa) 11,4aly -- 13,8a xx

7. ryhmäajo 1600m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
1. 5v t Carbonara's Duckstar / Marianna (Carbonara) 1.13,3 - 01.13,1a x
2. 6v t Moah C Snilli / (SnRa) 13,3 - 01.13,8a
3. 5v o Ivory North / Mika (North) 13,3 - 01.13,9a
4. 7v o Lacthes Gone / (SnRa) 13,1a - 01.13,9a xx
5. 8v t OR'Lindsay Gold / Juuso (Blvd) 13,3aly - 01.14,2a
6. 5v t Rocktrix Ach / (SnRa) 13,1a - 01.14,4a
7. 6v t Havana North / Leevi (North) 13,1 - 01.14,4a x
8. 8v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 13,6ake - 01.14,5a
9. 8v t Wind Wei Hoop / Olli (Carbonara) 1.13,5 - 01.15,6a

ryhmä 2
1. 7v t Pandora Knight / Harriet (Blvd) 12,2aly - 01.12,5a
2. 6v o Call 911 Now / Mila (Carbonara) 1.12,4 - 01.12,6a x
3. 6v o King Kobra B / Justus (Blvd) 12,5aly - 01.12,6a x
4. 10v o Knockout Ach / Tommi (Blvd) 12,5aly - 01.12,7a
5. 11v o Street Jam / sami (ARO) 11,2a - 01.12,9a
6. 11v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 12,9a - 01.13,0a
7. 12v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 12,9ake - 01.13,4a
8. 8v o Giuseppe North / Arttu (Carbonara) 1.11,5 - 01.13,6a
9. 8v o Call Me Idiot Duán / Sari (Carbonara) 1.11,5 - 01.14,3a

ryhmä 3
1. 6v t She's Always Ready / (SnRa) 10,4a - 01.12,4a
2. 12v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 10,7 - 01.12,4a
3. 10v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a - 01.12,5a
4. 10v o Dmitry Gone / Saku (Blvd) 10,5aly - 01.13,2a
5. 11v o Doozer North / onni (ARO) 10,3a - 01.13,3a xx
6. 10v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 10,6a - 01.13,3a
7. 12v t Empress Ach / pippa (ARO) 10,5 - 01.13,5a
8. 7v o Fabio Snilli / (SnRa) 10,1a - 01.14,3a
7v t Gianna North / Hannu (North) 10,5 - - hll