virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 23.07.2016

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan
Nordic Dream Meetingin 3. ja viimeinen bonuserä, Chance III Serie.

Osallistuminen ja rajoitukset

- 5 hevosta / omistaja / lähtö
- NDM-lähtöihin max. 2 hevosta / omistaja
- lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä (omat ryhmät avoimiin)
- VIP 21.07.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit58
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

NDM-info

Nordic Dream Meeting on VRER:n alainen suurkilpailu. Ennenkuin hevonen voi osallistua NDM-lähtöihin, sen tulee löytyä NDM:n osallistujasivulta. Lähdön kaksi parasta jatkavat NDM-finaaliin.

Lähdöt

01. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve+loimi - 400ve - 250ve - 150ve (- 80ve)
02. ryhmäajo 1609m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
03. ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
04. ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 2500ve+loimi - 1250ve - 800ve - 450ve (- 230ve)
05. ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1100ve - 900ve (- 450ve)
06. Chance III Serie, ryhmäajo 1609m alle 12,0-aikaisille lämminverisille
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve (- 500ve)

Osallistujat/tulokset

01. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve+loimi - 400ve - 250ve - 150ve (- 80ve)

ryhmä 1
1. 2v o OR' Dead End / Veli-Matti (KiRa) 01.21,3ake -- 01.19,2aly xx
2. 2v t Monique Smoke / Petra (Unia) 19,1aly - 01.19,2aly
3. 2v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) ilm. kl - 01.19,2aly
4. 2v t Pridezilla II / Sorel (Unia) 17,3aly - 01.19,3aly
5. 2v o Hexfire / Casper (KiRa) 01.20,2ake -- 01.19,3aly
6. 2v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 22,6 -- 01.19,4aly
7. 2v o Lee Péché / Veikka (KiRa) 01.22,4ake -- 01.20,2aly
8. 2v t Pâtisserie / (Blvd) 26,2ke - 01.20,2aly
9. 2v o Kipin Kapin Häpätihää / Kati 18,2aly -- 01.20,3aly
10. 2v t Valerie Win / Matris (Rei) ilmkl -- 01.20,6aly x
11. 2v o Brodyaga Putnik / (Blvd) 26,1ke - 01.21,5aly
12. 2v o Jungle Rumble / Mika J (KeKa) 23,2ke (kl) - 01.21,5aly

ryhmä 2
1. 2v o Euro / Casper (KiRa) 01.20,5ake -- 01.19,1aly
2. 2v t OR'Shadow Creak / (Blvd) 22,1aly - 01.19,1aly
3. 2v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) ilm. kl - 01.19,3aly
4. 2v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 17,9a -- 01.19,4aly xx
5. 2v o Luminosité / (Blvd) 27,7ke - 01.19,4aly
6. 2v t OR' Blood Moon / Roxana (KiRa) 01.23,6ake x -- 01.20,2aly xx
7. 2v o Danger Zone / Paapu (Unia) 17,2ake - 01.20,4aly x
8. 2v o Le Morte d'Arthur / (Blvd) 23,2ke - 01.21,1aly
9. 2v t Amelie De Valerie / Yrjö K (KeKa) 25,5ke (kl) - 01.21,5aly xx
10. 2v o Dieu En Colère / Anthonio K (KeKa) 26,4ke (kl) - 01.21,5aly
11. 2v t Blackbird Speed / (SS) 21,4aly -- 01.21,6aly
2v o Sugarcoat / Koda (Rei) ilmkl -- - hml

02. ryhmäajo 1609m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
1. 4v o Antihero / Paavo (Rei) 18,2ake -- 01.18,3aly
2. 3v t Ames Chérubin / Magnus (DS) 24,4a -- 01.18,3aly
3. 4v o Le Charisme / Aubin (Rei) 18,1ke -- 01.18,3aly
4. 4v o Ghislain / Riina (DS) 21,2a -- 01.19,1aly
5. 3v t Zirana Leap / (SS) 19,2ake -- 01.19,1aly
6. 3v t Petit Pâté / (Blvd) 23,0aly - 01.19,2aly
7. 3v o Please Do Doodledoo / (Blvd) 24,6ke - 01.20,3aly
8. 3v o Psychédelic Rus / Rufus (Unia) 19,3kex - 01.20,4aly
9. 3v t Marguerite / Sami (DS) 21,3a -- 01.20,4aly xx
10. 4v t Creeping Rozaliya / Shavo (NaSe) 18,2a -- 01.20,4aly
11. 3v t Lava / Leopold (Team Ninitra) 18,0aly - 01.20,5aly

ryhmä 2
1. 4v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) 18,4a - 01.18,1aly
2. 3v t She Moves She Moves / Jussi (Rei) 18,3ke -- 01.18,2aly
3. 3v o Chapitre Précieux / (Blvd) 23,0aly - 01.18,3aly
4. 4v o Maksimilien / Jarmo (DS) 21,2a -- 01.18,5aly x
5. 3v t Bianca Duán / Aaro (DS) 23,4a -- 01.19,1aly
6. 4v Honey Style / Päivi (KiRa) 01.19,8ake -- 01.19,2aly x
7. 3v o Rovnitsa Kometa / (Blvd) 20,5ke - 01.19,4aly
8. 3v o Fokusnik Iov / (Blvd) 23,1ake - 01.19,6aly
9. 4v o Penguin Ach / (ARO) 18,3a - 01.20,2aly
10. 3v o Fokin Perfect / (SS) 19,2ake -- 01.20,3aly
3v o Gooddoster Moss / Matti (SuRa) 18,3ake -- - hml

03. ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)

ryhmä 1
1. 4v t OR'Died For Creampie / (Blvd) 17,0aly - 01.16,4aly
2. 4v t OR'Mystic Night / (Blvd) 17,3aly - 01.16,4aly
3. 3v o Bulletproof Burn / Sylve (Team Ninitra) 17,2a - 01.16,4aly
4. 4v t Hey Lady Who / Lauri (NaSe) 17,4a -- 01.16,5aly
5. 3v o Just Chaos / Minka (Unia) 17,3aly - 01.16,6aly xx
6. 4v t Royal Soupir / Parku (Rei) 17,1aly -- 01.17,1aly
7. 4v o Darkline Speed / (SS) 17,2ake -- 01.17,2aly
8. 3v o Grant Snilli / (SnRa) 17,2a -- 01.17,3aly xx
9. 4v t Dark Blizard / (SS) 17,4ke -- 01.17,4aly
10. 4v o Règle de L'argile / (Blvd) 17,2ake  - 01.17,4aly
4v o Lilygrin / Tommy (Team Ninitra) 17,6a - - hml

ryhmä 2
1. 5v t Cream Coffee / (SnRa) 17,1a -- 01.16,3aly
2. 4v t Fool's Aviator / Aada (NaSe) 16,3a -- 01.16,3aly x
3. 4v o Spawn the Hypnosis / Matti (SuRa) 16,4aly -- 01.16,5aly
4. 5v t OR'Bite Wrong Cake / (Blvd) 17,3aly - 01.16,5aly
5. 3v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 16,8a -- 01.16,6aly
6. 4v t Spotless Prayer / Ninni (SuRa) 16,1ke -- 01.17,2aly
7. 5v t Shady Lady / Oliver (Rei) 16,3ake -- 01.17,4aly x
8. 4v o Tormented / Bella (Rei) 16,3aly -- 01.17,4aly
9. 5v t Red Guccona / Niina (SuRa) 17,3aly -- 01.17,4aly x
10. 4v t Modern Lobell / Tero (SuRa) 16,1ke -- 01.17,5aly

ryhmä 3
1. 12v o Blackie Niagara / Mikko (KiRa) 1.16,3aly -- 01.15,8aly
2. 4v o Ripper Pomp / Lucia (Team Ninitra) 16,9a - 01.16,2aly x
3. 5v t Radical Sabotage / (ARO) 16,3a - 01.16,5aly
4. 4v o Bol'shoy Gala / (Blvd) 16,2aly - 01.16,5aly
5. 5v o Radical Snilli / (SS) 16,1ake -- 01.16,6aly
6. 4v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 16,6a -- 01.17,3aly
7. 5v o Max Peugeot / Alby (Rei) 16,1ke -- 01.17,3aly xx
8. 5v o Skinipig / (SS) 16,2ake -- 01.17,4aly
9. 3v t Chocoline Snilli / (SnRa) 16,2a -- 01.17,5aly
10. 4v o Linebreaker / (SS) 16,3ake -- 01.17,6aly

04. ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 2500ve+loimi - 1250ve - 800ve - 450ve (- 230ve)

ryhmä 1
1. 6v t Delight Pomp / reibili (DS) 15,5a -- 01.14,7aly x
2. 6v t Crimson Words / Milja (Rei) 15,0ake -- 01.14,8aly xx
3. 4v o Grand Ginger / Ari (NaSe) 15,2a -- 01.14,8aly
4. 8v t Fool's Eleison / Elli (NaSe) 15,0a -- 01.15,0aly xx
5. 5v t Avenir Glorieux / (Blvd) 15,4ke - 01.15,1aly
6. 5v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 15,3a - 01.15,2aly x
7. 5v o L'Elixir d'Amore / Thomas (Rei) 15,0ake -- 01.15,3aly xx
8. 8v o Totally Bonkers / Tanja (NaSe) 15,4a -- 01.15,7aly
9. 5v t Imperia Snilli / (SnRa) 15,1a -- 01.15,8aly
10. 7v o Pruie Duán / Seleste (DS) 15,2a -- 01.15,9aly
11. 4v t La Dame Blanche / (Blvd) 15,1ake - 01.16,1aly xx
5v o Frankie Four Hooves / Urmas (Team Ninitra) 15,1a - - hll

ryhmä 2
1. 4v t Trésor D'or / (Blvd) 14,7aly - 01.14,3aly
2. 5v o Chamberlain Snilli / (SnRa) 14,5a -- 01.14,4aly
3. 7v t OR'Paranormal Princess / Teemu (KiRa) 14,6ake -- 01.14,5aly
4. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.14,5aly -- 01.14,5aly
5. 7v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team Ninitra) 15,1 - 01.15,2aly
6. 5v t Ironique Smoke / (ARO) 14,2a - 01.15,2aly xx
7. 4v t Zvezdochet / (Blvd) 14,9ake - 01.15,3aly
8. 4v t Phonétique / Max (Cram) 14,6ly - 01.15,4aly
9. 6v t Chimera Slick / Janne (DS) 14,5a -- 01.15,4aly xx
10. 4v t Hilbilly Moonshine / (Blvd) 14,5ake - 01.15,6aly
6v o Charizard Ros / Lauren (Cram) 14,3ake - - k
7v o Nightcrawler Ach / (ARO) 14,3a - - hll

ryhmä 3
1. 7v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 14,2a - 01.13,7aly
2. 5v o Mr. Giant Smoke / Nicky (Cram) 14,3ake - 01.13,9aly xx
3. 6v o Seafarer Snilli / (SnRa) 14,0a -- 01.13,9aly
4. 5v o Beau Blue / Maksim (Team Ninitra) 14,3a - 01.14,0aly xx
5. 5v t Graceful Snilli / (SnRa) 14,2a -- 01.14,0aly x
6. 7v t Tierra's Fabienne / Matt (Rei) 14,1aly -- 01.14,4aly
7. 8v o Mysterious Smoke / Juuso (Rei) 14,3ake -- 01.14,5aly
8. 5v t Panthera Vehka / felissa (FR) 14,1ake -- 01.14,5aly
9. 5v o Troublemaker / (ARO) 14,0a - 01.14,9aly
10. 11v o Matchbox Luned / Matti (NaSe) 14,1a -- 01.15,0aly
11. 8v t Dese's Novacaine / Leena (Rei) 14,0ake -- 01.15,1aly
5v o Satané Piers / (SnRa) 14,3a -- - hll

05. ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1100ve - 900ve (- 450ve)

ryhmä 1
1. 4v o Denevoy Sax / (Blvd) 13,7aly - 01.13,2aly
2. 4v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 13,1aly - 01.13,3aly
3. 4v t Body Double / Keijo (Tampio) 13,1aly - 01.13,3aly xx
4. 6v t Unique / Kiia (Rei) 13,4aly -- 01.13,4aly
5. 4v o Wayland Blue Leon / Tero (SuRa) 13,5ake -- 01.13,5aly x
6. 6v t Vselennaya / (Blvd) 13,1aly - 01.13,6aly
7. 8v o Illarion / Miina (DS) 13,8a -- 01.14,1aly x
8. 10v o Raptor V.R / tammi (ARO) 13,1a - 01.14,2aly
9. 12v o Blackie Niagara / Jarkko (KiRa) 01.13,9ke -- 01.14,2aly
10. 11v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 13,4a - 01.14,3aly
11. 5v o Funky Olive / Ninni (SuRa) 13,6ake -- 01.14,3aly

ryhmä 2
1. 7v r Rumble Jumble / Mika J (KeKa) 13,2aly - 01.12,8aly
2. 6v t Antique / Kiira (Rei) 13,2ke -- 01.12,9aly
3. 10v o Spacewar Speed / Mikko (Rei) 13,2aly -- 01.12,9aly
4. 10v t Firetrix Ach / (ARO) 13,1a - 01.13,1aly x
5. 4v o Un Orage / (Blvd) 13,1ke - 01.13,3aly
6. 10v o Harkness Ach / aksu (ARO) 13,0a - 01.13,6aly
7. 6v t Splendid Separately / Matti (SuRa) 13,2ake -- 01.13,7aly
8. 6v o Léodagan / (Blvd) 13,2aly - 01.13,9aly
9. 4v o Keeping The Dead / Ireth (Tampio) 13,2aly - 01.13,9aly
10. 10v t Coralie d'Amour / Tiia (Rei) 13,1aly -- 01.14,1aly
11. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.13,7a -- 01.14,6aly xx

ryhmä 3
1. 12v o Creepy Tattoo / Tatu (NaSe) 11,2a -- 01.12,1aly
2. 8v t Piece Of Cake / Julia A (KeKa) 12,4aly - 01.12,2aly xx
3. 7v t Chocolina Rus / Max (Cram) 12,1ake - 01.12,2aly x
4. 5v o The Dancer Witouht Legs / Casmiro (KiRa) 01.12,2aly -- 01.12,2aly x
5. 5v o Donatello Magini / (Blvd) 12,4ake - 01.12,2aly xx
6. 11v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 12,2a - 01.12,3aly
7. 6v o Yesterday Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.12,6aly xx
8. 5v t Salt n' Some Toxic Poison / Yasmira (KiRa) 01.11,3ake -- 01.13,2aly
9. 7v t Give Me Chloe Rus / Luke (Rei) 12,5aly -- 01.13,3aly
10. 8v o Green Speed / (SnRa) 12,2a -- 01.13,5aly xx
11v t Sugarcane / Heli (Team Ninitra) 12,5a - - hyl

ryhmä 4
1. 11v t Jodi Speed / Bertel (Team Ninitra) 12,1a - 01.11,9aly
2. 8v t Roxann Snilli / (SnRa) 12,2 -- 01.12,2aly x
3. 7v t Sacré Véronique / Henri YK (KeKa) 12,9ake - 01.12,3aly
4. 10v o Keep On Laughing / (SnRa) 11,5a -- 01.12,3aly
5. 11v o Victorious Upland / (SnRa) 11,2a -- 01.12,4aly
6. 5v o Bluedust Speed / Rick (Cram) 12,5ke - 01.12,4aly
7. 6v o Dance for Victory / Amanda (KiRa) 01.11,6ke -- 01.12,6aly
8. 5v o Vortex de Mer / Yrjö K (KeKa) 12,4aly - 01.13,2aly x
9. 6v o Qui Vivra Verra / Anthonio K (KeKa) 12,5aly - 01.13,5aly
10. 11v t Lies Kind / Tierra (Stra) 11,2ake -- 01.13,5aly x
9v t Blaze of Enchantment / Nicky (Cram) 11,3aly - - hyl

06. Chance III Serie, ryhmäajo 1609m alle 12,0-aikaisille lämminverisille
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve (- 500ve)

1. 7v t Shadowcat Ach / Olivia (Rei) 11,4aly -- 01.11,1aly -> finaaliin
2. 10v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 10,2a - 01.11,4aly x -> finaaliin
3. 12v t Rita Kind / Tierra (Stra) 10,1aly --01.11,4aly x

4. 7v o ST Ballo / (StRa) 10,4aly --   01.11,5aly x
5. 10v o Musique / Emmi (Rei) 10,7aly -- 01.11,5aly x
6. 9v o Lumière Du Soleil / (Blvd) 10,1aly - 01.11,5aly
7. 11v o Shotgun Q'91 / (SS) 10,2ke -- 01.11,6aly
8. 11v o Cossack Foxy / Henni (RRT) 10,8aly - 01.12,1aly
9. 8v o OR'Going Desperado / (Blvd) 11,5aly - 01.12,3aly
10. 8v o Kinclaith Ach / (ARO) 11,8a - 01.12,3aly
11. 9v o Just A Minute / (PoRa) 11,4aly -- 01.12,5aly
12. 9v o Theon D'eux / Yrjö K (KeKa) 10,8aly - 01.12,6aly

12v t Rita Kind / Tierra (Stra) 10,1aly --
8v o OR'Going Desperado / (Blvd) 11,5aly -
7v t Shadowcat Ach / Olivia (Rei) 11,4aly --
10v o Musique / Emmi (Rei) 10,7aly --
7v o ST Ballo / (StRa) 10,4aly --  
11v o Cossack Foxy / Henni (RRT) 10,8aly -
11v o Shotgun Q'91 / (SS) 10,2ke --
8v o Kinclaith Ach / (ARO) 11,8a -
9v o Theon D'eux / Yrjö K (KeKa) 10,8aly -
9v o Lumière Du Soleil / (Blvd) 10,1aly -
9v o Just A Minute / (PoRa) 11,4aly --
10v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 10,2a -